Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Вересень 2015
 

Поминати покійних треба молитвами, а не обідами на могилах | Газета 7 Днів

Поминати покійних треба молитвами, а не обідами на могилах

14.09.2015 18:56
Переглядів:572
Ми зустріли і провели Великдень. Тепер готуємося до наступної, не менш важливої для нас, ніж попередня, неділі – поминальної. Як повинен вшановувати своїх покійних рідних людей православний християнин? Пропонуємо увазі наших читачів відповіді на ті питання, які через посередництво газети люди адресували до постійного консультанта нашого тижневика в питаннях релігії і віри, протоієрея отця Михайла МАРТИНЮКА, клірика нижнього Свято-Михайлівського храму УПЦ Свято-Воскресенського собору.

– Чи треба йти на кладовище на Пасху? Чи, можливо, краще йти на могили після Пасхи? А коли так, то якого дня – тільки в поминальну неділю чи й на тижні, у четвер?

– Згідно з тими традиціями, які у нас склалися, заупокійна служба над могилами за померлих звершується в неділю після Пасхи. А відвідання могил – на Пасху чи в інші дні – це особистий вибір кожної людини. Хоча в деяких селах нашого краю традиційно звершують панахиди над могилами у четвер після Пасхи.

– Що, крім квітів, можна класти на могили в поминальну неділю?

– Нічого.

– Чому батюшки кажуть, що яйця, паски не можна залишати на могилах у поминальну неділю, а всі залишають?

– Залишаючи яйця і пасхи на могилах, люди тим самим сприяють їх оскверненню тваринами. Адже потім на могили сідають ворони чи інші птахи, по них бігають собаки та розкльовують і поїдають принесені й залишені людьми харчі.

– Як поминати померлих у поминальну неді­лю: біля могил чи вдома? Багато людей цього дня приносять на кладовище горілку, харчі й там влаштовують поминальний обід. Чи можна це робити? Останнім часом доводиться чути багато засуджень цієї традиції. Але ж вона дає змогу зустрітися і поспілкуватися родині, яка живе порізно, але яку об’єднують спільні могили.

– Поминання померлих полягає в молитвах за них, а не у влаштуванні обідів. Тим більше, великим гріхом є трапези на могилах чи біля могил на кладовищах із розпиванням спиртних напоїв.

– Чи обов’язково щороку кликати батюшку до могили? На кладовищі могил багато, а батюшок мало, то іноді доводиться цілий день прочекати, аби батюшка відправив біля могили.

– Обов’язково. На пасхальне поминання покійних і розділення з ними пасхальної радості можна пожертвувати своїм часом, щоб дочекатися священика. Дуже важливо молитовно розділити пасхальну ра­дість з рідними вам покійними людьми.

Записала Людмила МОШНЯГА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?