Рівняни готові позбуватися старих ідеалів та ідолів. У тому числі в назвах вулиць | Газета 7 Днів
Рівняни готові позбуватися старих ідеалів та ідолів. У тому числі в назвах вулиць
Рівняни вважають, що для назв рідних вулиць є багато достойних імен.
Практично одностайними виявилися погляди рівнян, котрих ми розпитували про їхнє ставлення до необхідності перейменування вулиць Рівного. Ця необхідність, як відомо, виникла після прийняття Верховною Радою відповідного закону з метою ліквідації в назвах, умовно кажучи, історичних анахронізмів. І ось що ми почули під час нашого традиційного опитування громадської думки на вулицях міста.
Галина БАРАБОЛЯ, сімейний лікар:
– Я давно говорила про необхідність впорядкування назв і навіть писала про це в газету. У нас, в Україні, взагалі біда з назвами. От візьміть наші шахти: імені Леніна, Дзержинського, Кірова. І постійно там якісь аварії, нещасні випадки. Те саме і з вулицями. Доки не поставимо все з голови на ноги, не змінимо свідомість, не викинемо ідолів, толку не буде.
Та й вбачаю практичну користь у перейменуванні вулиць. Бо нарешті поміняють таблички, вкажуть нумерацію квартир на під’їздах, то й нам, лікарям, стане легше працювати. А то біжиш на виклик, піднімешся на потрібний поверх і тільки там бачиш, що помилився під’їздом.
Хоча, звичайно, до всього потрібно підходити з розумом. Кожна назва має свою глибинну суть, саме з цього й потрібно виходити.
– Якщо вулиці матимуть інші назви, краще жити від того не стане. Спочатку б дороги зробили, а потім вже витрачали кошти на перейменування. Я працюю будівельником за кордоном, бачу, наскільки там все інакше. Тому моя думка така: гроші зараз потрібні на більш нагальні потреби, а перейменування почекає.
Валентина Миколаївна, пенсіонерка:
– Я за перейменування вулиць. Ми патріоти своєї країни, і не варто чіплятися за старі ідеали. Назв вулиць, що збереглися з радянських часів, треба позбуватися.
Михайло Шевчук, вчитель ЗОШ № 27:
– Звичайно, треба перейменовувати. Громада має визначитись із достойними людьми, імена яких варто присвоїти тим чи іншим вулицям, адже в нашому краї їх дуже і дуже багато. Можуть бути, звичайно, й нейтральні назви. Є ж у нас вулиця Гарна, Світанкова та інші – теж непогано.
А щодо того, що кажуть «дорого», то я думаю, що не все грошима вирішується.
– Варто, звичайно, варто давати їм назви українських героїв. От, наприклад, з’явилась у нас вулиця Героїв Небесної сотні, і це дуже добре.
– Якщо мова йде про Леніна, Сталіна, то так. Про них взагалі треба забути. А назви вулицям, на мою думку, треба давати або нейтральні: Яблунева, Підліскова, або називати їх на честь відомих і шанованих громадян, які працювали для людей. Я сам живу у Великому Олексині, у нас є вулиця Лесі Українки, є Вербова – такі назви мені до душі.
Завжди цікавився і цікавлюся історією, тому ця тема мені не байдужа. А працюю тренером. Стараюся навчати дітей, робити з них достойних людей, імена яких у майбутньому, можливо, теж носитимуть рідні вулиці.
Розпитували Неля ЗАБОЛОТНА і Марія КОРНІЙЧУК (фото)
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.
Коментарі
Ігор Н.
Може бути багато людей "за" та "проти" перейменувань. Можливо потрібно повернути саму першу назву даним вулицям. Але кожна наступна влада, сторіччя будуть змінювати назву. Але від цього війн менше не стане, люди жити краще не будуть. Дійсно, з чогось потрібно починати... Можливо з цього. Однозначно, щоб краще жити потрібно багато працювати, не красти, жити за Божими законами...