Архів новин

Сьогоднішні закони ліберальні до самогонників | Газета 7 Днів

Сьогоднішні закони ліберальні до самогонників

13.11.2015 16:05
Переглядів:272
Антиалкогольні кроки міської влади, яка вирішила обмежити продаж алкоголю в магазинах міста з 22.00 до 8.00, аби тим самим поліпшити в місті криміногенну ситуацію, викликали переважно позитивне сприйняття. Чи полегшило роботу правоохоронців таке рішення, про це наш кореспондент запитав у начальника Рівненського відділу поліції Національної поліції в Рівненській області Василя ЗЕЛІНСЬКОГО. Ось що він розповів:

– Це хороша тенденція і хороше рішення. Я дуже вдячний міськвиконкому за нього. Члени міськвиконкому підтримали і моє суб’єктивне бачення шляхів вирішення цієї проблеми. Адже ті злочини проти особи, які вчиняються в місті, мають стійку тенденцію: вони вчиняються переважно у стані алкогольного сп’яніння.

На жаль, ті суб’єкти підприємництва, яким обмежили можливість реалізувати алкоголь з десятої вечора до восьмої ранку, все ж вишукують можливість обійти обмеження і продовжувати свою діяльність. Вони користуються тією обставиною, що накладено мораторій на перевірки. Або йдуть на інші хитрощі.

Наприклад, коли заклад працює після тої години, коли б він уже мав закритися, нам це пояснюють таким чином, що відвідувачі не встигли спожити замовлене. На захист таких підприємців часто стають і відвідувачі. Кажуть, що їм нікуди піти відпочити, провести дозвілля. 

– А чи є у вас дані про те, скільки в Рівному точок, у яких можна купити самогон?

– Це дуже непостійна величина. Сьогодні в одному місці складаємо протокол, знищуємо самогон і закриваємо самогонну точку, а завтра вона виникає поруч. Цього року за «самогонною статтею» ми притягнули до відповідальності понад півсотні порушників.

Проблема в тому, що законодавство з цього приводу лібералізоване. Сьогодні ми не можемо притягти за збут самогону. Залишилась тільки податкова 204-а стаття за незаконний збут підакцизних товарів. Але ж протокол про «збут» скласти тяжко, тому, як правило, це слово в наших протоколах не фігурує. Йдеться про зберігання.

– А яка там відповідальність?

– Штраф від 51 до 170 гривень. Смішні гроші. Законодавець нас у цій боротьбі не підтримує. Ми позбавлені механізму впливу на ситуацію, бо міліції обмежили можливість доступу до приватної власності громадян. Без рішення суду чи згоди власника ми не можемо зайти до власного помешкання людини.

Та ж ситуація і зі сферою торгівлі та громадського харчування. Є магазини, де продають спиртне на розлив. Щоб задокументувати цей факт, потрібен дозвіл суду, аби туди зайти. Доки його отримаєш, то підприємець має час знищити всі докази протиправної діяльності. Але що можемо, те робимо.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?