Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Червень 2013
 

Віра Мельник: «Роблячи добре діло, можна заробити стаж» | Газета 7 Днів

Віра Мельник: «Роблячи добре діло, можна заробити стаж»

20.06.2013 00:00
Переглядів:385

 eys5rtjdІз радянських часів ми звикли називати цю структуру по-простому «собез» і звикли вважати, що існує «собез» для бабусь та дідусів. А, проте, сучасний «собез», який трансформувався в структури праці та соціального захисту населення, нині стоїть на захисті соціальних гарантій не тільки стареньких людей, а й усього суспільства. Виплати молодим матерям, житлові субсидії, соціальна підтримка малозабезпечених, інвалідів, контроль за встановленими законодавством розмірами оплати праці для працюючих – ці та багато інших форм соціального захисту людей усіх поколінь забезпечує в нашому місті управління праці та соціального захисту міськвиконкому. Як він це робить? Частково про це можна дізнатися з цього інтерв’ю, яке гуртом узяли в начальниці управління Віри Мельник читачі газети «7 днів».

Володимир Іванович:

– Я інвалід першої групи, пересуваюсь у інвалідному візку. Мешкаю на Коновальця, 14. Так ось, біля 5, 6, 7-го під’їздів нашого будинку люди поставили гаражі-«черепашки». Минулого року жек заборонив їх. Та замість того, щоб прибрати «черепашки», їхні власники навпаки почали укріпляти їхні фундаменти. Я через ці гаражі не можу заїхати на інвалідному візку до свого під’їзду, мені треба когось постійно просити про допомогу. Чи можна їх прибрати звідти, щоб звільнити проїзд?

– Оскільки порушене вами питання не належить до компетенції управління праці та соціального захисту населення, ми направили цей запит до управління житлово-комунального господарства для розгляду та можливості його вирішення.

Степан:

– Чи має право керівник платити зарплату, нижчу за мінімальну. Я отримую 900 гривень, хоча мінімальна вже давно більша за тисячу. Як можна вплинути на такого керівника?

– Згідно зі статтею 95 Кодексу законів про працю України мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче від якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

Розмір мінімальної заробітної плати встановлює Верховна Рада України за поданням Кабінету Міністрів України не рідше як раз на рік у законі про Державний бюджет України.

Із 1 січня 2013 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» мінімальна зарплата становить у місячному розмірі 1147 гривень, а в погодинному – 6,88 гривні.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб.

За порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

Відповідно до вимог статті 232 Кодексу законів про працю України для вирішення трудового спору працівники мають право звернутися з позовом до суду.

Валентина:

– Мені 65 років. Я вже 10 років на пенсії і за цей час жодного разу не їздила по путівці в санаторій, хоча лікарі постійно рекомендують мені санаторно-курортне лікування. На роботі мені сказали, що через соцстрах я тепер путівку отримати не зможу, бо там забезпечують тільки працюючих, а пенсіонерам дає путівки соцзахист. Скажіть, чи реально отримати путівку в соцзахисті для такого рядового пенсіонера, як я, – не інваліда, ніякого не пільговика?

– Механізм забезпечення органами праці та соціального захисту населення путівками до санаторно-курортних закладів визначений «Порядком забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187.

Згідно з пунктом 2 цього Порядку органи праці та соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками до санаторно-курортних закладів інвалідів усіх категорій, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». В управління праці та соціального захисту населення для забезпечення осіб, які перебувають на обліку, надходять цільові путівки, передбачені для розподілу серед відповідних категорій громадян. Таким чином, управління праці та соціального захисту населення безкоштовними путівками, в міру їх надходження, забезпечує згідно з чергою інвалідів, учасників війни, учасників бойових дій, інвалідів війни, вдів померлих (загиблих) ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань. Путівки для забезпечення інших категорій громадян, зокрема пенсіонерів, дітей війни, ветеранів праці, в управління праці та соціального захисту населення, на жаль, не надходять.

Натомість, у разі перебування ветерана праці на обліку для забезпечення путівкою та проходження курсу санаторно-курортного лікування по путівці, придбаній за власні кошти, на підставі заяви та документів, що підтверджують оплату повної вартості путівки, здійснюється виплата грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування. Відповідно до вимог «Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року
№ 785, грошова компенсація виплачується в розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки, яку визначає Мінсоцполітики за поданням Фонду соціального захисту інвалідів та погодженням щороку з Мінфіном у межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України
про державний бюджет на поточний рік. Так, на 2013 рік наказом Міністерства соціальної політики України від 28 березня 2013 року № 155 розмір середньої вартості путівки встановлено в сумі 340 гривень.

Іван Іванов, рівнянин, учасник війни:

– 4 квітня начальник Пенсійного Фонду, відповідаючи на запит читачів газети, розповів про підвищення пенсій учасникам війни на 15 відсотків. Має бути додаткових 134 гривні. А мені підвищили пенсію всього на 3 гривні 80 копійок. Де ще 130? Коли я їх отримаю?

– Розмір пенсії визначається згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залежно від страхового стажу і заробітку. До пенсії учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, встановлюються підвищення в розмірі 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, іншим учасникам війни – у розмірі 15% зазначеного прожиткового мінімуму. У разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок зазначеного підвищення, виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму. Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2013 рік» розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили праце­здатність, із 1 січня становить 894 гривні, з 1 грудня – 949 гривень.

Ви отримуєте підвищення до пенсії учасникам війни, передбачене частиною 4 статті 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та доплату до підвищення, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року «Про підвищення рівня соціального захисту населення». Розмір підвищення з 1 грудня 2012 року становив 132 гривні 60 копійок (884 гривні х 15%), з 1 січня 2013 року – 134 гривні 10 копійок (894 гривні х 15%).

Валерія Солдатенкова:

– Моїй бабусі недавно виповнилося 90 років. Я чула, що таким людям роблять місцеві доплати до пенсії. Які саме це доплати і який механізм їх виплат?

– У місті Рівному існує практика проведення за рахунок коштів місцевого бюджету щомісячних виплат громадянам із числа учасників бойових дій та інвалідів Великої Вітчизняної війни, яким виповнилось 90 років та які перебувають на пенсійному обліку в управлінні Пенсійного фонду України в місті Рівному. В 2013 році розмір цих виплат становить 100 гривень. Крім того, особам, яким виповнюється 90 років, протягом місяця, коли настав ювілей, виплачується одноразова сума в розмірі 100 гривень. Виплати проводяться відповідно до бази даних управління Пенсійного фонду України в місті Рівному, тому не потребують подання громадянами додаткових документів.

Вікторія Гребещук:

– Чи мають право лікуватися в госпіталі ветеранів війни у Клевані жертви політичних репресій? А коли так, то до кого можна з цього приводу звернутися?

– На лікування в госпіталь для ветеранів війни направляються громадяни за путівками, які видають лікарі в поліклініках за місцем проживання, тому слід звернутися до дільничного терапевта.

Лариса Мудрик:

– Я маю двох дітей, які живуть далеко, отож допомогти мені не можуть. Але я не вважаюсь одинокою, тому соціальний працівник до мене не ходить, хоча він мені дуже потрібен. Скажіть, якщо до мене на моє прохання буде ходити соціальний працівник, то скільки за це будуть утримувати грошей з моєї пенсії?

– Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) здійснює безкоштовне соціальне обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги та не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу або ці рідні є громадянами похилого віку чи інвалідами. Однак територіальний центр надає платні соціальні послуги громадянам похилого віку та інвалідам, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. В такому разі цей громадянин щомісяця вносить плату за послуги, визначені в договорі на соціальне обслуговування. Розмір плати обчислено згідно із затвердженими тарифами та встановлено окремо для кожної послуги. Отже, суму ви зможете дізнатися, коли визначите перелік необхідних вам послуг.

Ольга Царук:

– Яку суму нині виплачують при народженні першої дитини? Які документи необхідно підготувати, щоб її отримати?

– Допомога при народженні дитини призначається в розмірі: 30 прожиткових мінімумів для дитини до 6 років – на першу дитину; 60 прожиткових мінімумів – на другу; 120 прожиткових мінімумів – на третю і наступних дітей.

Виплату здійснюють одноразово в 10-кратному розмірі прожиткового мінімуму для дитини віком до 6-ти років, решту суми виплачується рівними частинами протягом: на першу дитину – 24 місяців, на другу дитину – 48 місяців, на третю і кожну наступну – 72 місяців.

Допомога надається в розмірі прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, встановленого на день народження дитини.

Перелік документів, необхідних для отримання допомоги

Розмір допомоги при народженні дитини

після
01.01.2013
(грн)

після
01.12.2013
(грн)

Першадитина
загальна виплата

29 160

30 960

одноразово
місячна виплата

9720
810

10320
860

Друга дитина
загальна виплата 

58 320

61 920

одноразово
місячна виплата

9720
1 012,5

10320
1 075

Третя і кожна наступна дитина
загальна виплата

116 640

123 840

одноразово
місячна виплата

9720
1 606,5

 10 320

 1576,67

Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло до управління праці та соціального захисту населення не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини. Допомога при народженні дитини призначається одному з батьків дитини (опікуну).

Для призначення допомоги при народженні першої дитини, за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подають такі документи: заяву одного з батьків (опікуна) за формою, затвердженою Мінпраці; копію свідоцтва про народження дитини з пред’явленням оригінала; виписку з Державного реєстру актів цивільного стану про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідку для призначення допомоги у зв’язку з народженням дитини, видану органом сільської, селищної, міської ради.

(Відповіді на решту запитань
шукайте в наступних номерах газети)

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?