Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Жовтень 2014
 

Високопосадовець із міністерства очолив рівненський жек | Газета 7 Днів

Високопосадовець із міністерства очолив рівненський жек

02.10.2014 00:00
Переглядів:459

Тепер це ні для кого не секрет: начальник управління житлової політики Мінрегіонбуду Юрій Юсипець відучора очолив «Перспективне» – найбільше і потенційно найперспективніше з рівненських житлово-комунальних підприємств. Те саме, яке обслуговує найбільший і відносно новий спальний мікрорайон Північний. Склалося так, що це й найбільш проблемне з усіх рівненських ЖКП.

Вакантною посада начальника жеку залишалася трохи більше ніж місяць. Міський голова намагався підібрати на неї відповідального й упевненого у своїх силах фахівця, такого, щоб зумів приводити до ладу й утримувати в умовах вічної фінансової кризи величезний житловий масив, зміг згуртувати колектив комунального підприємства. Те, що Володимирові Хомку вдалося переманити зі столиці керівника однієї з ключових структур профільного міністерства – без сумніву, удача.

Юрій Юсипець погодився розповісти газеті й про себе, і про професійні позиції, і про найближчі стратегічні плани директора ЖКП. Це ексклюзивне інтерв’ю – до вашої уваги.

– Юрію Григоровичу, усім, мабуть, цікаво, як ви на це наважилися: зі столиці – і в рівненський жек. Це ж – майже як у пекло, де роботи не переробити?!

– Я – практик, житловик. Десять років очолював у Новограді-Волинському квартирно-експлуатаційну частину. Там мав чотири домоуправління, а в них на балансі – 115 будинків. Електрика, підстанції, котельні, всі інженерні мережі… У «Перспективному» – 103 будинки. Різниця невелика.

– А про його проблеми знаєте?

– Те, що мене найбільше непокоїть, – велика заборгованість перед працівниками із зарплати та те, що мешканці боргують за утримання житла. В таких умовах починати, звісно, тяжко, та я прийшов не для того, щоб відпочивати. А тому, що скучив за роботою. У міністерстві – лише закони і папери. Я добре знаю Володимира Хомка, який теж очолював одне з управлінь у нашому міністерстві. Тому вважаю, що продовжую роботу в команді. Тепер найголовніше для мене завдання – вивести наш жек зі «ступору», а в ідеалі – ще й повернути довіру мешканців. А потім – розвивати господарство.

– Житловий фонд у всій країні занедбаний до ручки. І час такий непевний…

– Повірте, в Рівному на тлі України ситуація досить непогана. Держава роками нічого не виділяла на ремонти житлових будинків, не можу пригадати і потужних цільових програм, які б фінансувалися реально. Найкращий вихід – створювати ОСББ, аби утримання будинків жильці взяли у свої руки. Господар знайде спосіб, як зберегти своє житло.

Згадайте про тарифи: їх завжди в Україні підвищувати забороняли, бо це в нас питання політичне, а не економічне. А те, що за таку квартирну плату утримати будинок майже неможливо, було претензією не до влади. Хіба що до місцевого бюджету.

– І що тепер із цим усім робити?

– Підтримувати ОСББ. Йти до людей, пояснювати, що крім вас самих ніхто не збереже ваші будинки. Від того жек не пропаде, йому роботи вистачить завжди. Закон у нас передбачає, що при передачі кожного будинку в управління мешканців потрібно виконати капремонт. На це бюджет ніколи не мав грошей. Але хоча б частину коштів держава мала б виділяти. Хоча б на шви в панельках, дахи й затоплені підвали. Все інше люди зможуть виконати самі.

До речі, на Північному я встиг ознайомитися зі станом підвалів деяких будинків. Відразу видно, де які господарі: в одних – блищить і чисто, а в інших – завали сміття й антисанітарія. Маємо навести лад. Я не боюся мешканців, звик з ними спілкуватися. Можливо, буду і суботники збирати, якщо люди готові прикласти трішечки зусиль, аби нормально жити.

– Тепер тарифи підняли за хмари. Опалення – майже утричі. За таких умов навряд чи стануть краще платити за житло. Не боїтеся, що не буде звідки брати гроші?

– У жеку все залежить від людей, від того, щоб кожен працював на результат. За добре зроблену роботу жильці заплатять. А от якщо не надається якась послуга, не можна змушувати мешканця платити за це. Пропоную мешканцям Північного кликати майстра чи мене, тоді складемо акт, і можна буде запитати вже в того, хто не виконує своїх обов’язків.

У «Перспективного» боргів – 3 мільйони 300 тисяч гривень, а мешканці недоплатили понад 3 мільйони. Таке нікуди не годиться: якщо б і мешканці, і жеківці вважали одне одного партнерами, то не було б боргів і по зарплаті.

Тарифи в Рівному – побудинкові. За послуги всіх комунальних підприємств мешканці платять прямо теплопостачальникам, водоканалу, газопостачальникам, ліфтовикам. Це було мудро зроблено, і також стало для мене аргументом, аби прийти у «Перспективне» на роботу.

Я встиг об’їхати весь свій мікрорайон, дивився, що там за будинки. Є дуже добрі, є старенькі, є багато панельних.
У районі 196 ліфтів, у більшості – старих. Але я звик з таким хазяйством поратися. І планую не лише підтримувати будинки, а й оновлювати їх потрохи, поліпшувати енергоефективність. Мені відразу доведеться відповідати за підготовку будинків до зими, хоч це робив не я, а часу щось переробити майже немає. Що ж, відповідатиму. Якщо все добре – це заслуга працівників, а коли щось погано – винний керівник. Така діалектика речей.

– А за столицею не сумуватимете? Де оселитесь у Рівному?

– Я сам із Клеваня, вчився там у восьмирічці. І в Клевані, й у Рівному маю багато родичів. То кожен кличе, аби пожив у нього. Вважаю, що приїхав не на нове місце, а повертаюся додому. Родину свою в Київ так і не забрав, дружина мешкає в Новограді-Волинському. Я вийшов у відставку в званні полковника з посади начальника відділу реформування та утримання соціальної сфери Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України.

Коли служив у Міністерстві оборони, розподіляв житло, але для себе квартиру не отримав. Жив у гуртожитку. Зате нажив багато друзів. У міністерстві також заробив авторитет. Не все ж вимірюється грошима.

Спілкувався
Сергій СНІСАРЕНКО

Компетентно

Володимир ХОМКО, міський голова Рівного:

– Це перший із найкращих жеків у Рівному, і дійсно в перспективі найпривабливіший. Маю надію на Юрія Юсипця. Не хочу забігати наперед, побачимо. Оцінку поставимо через рік. Але допомагатиму йому особисто.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?