Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2015
 

Як не згрішити в Страсний тиждень | Газета 7 Днів

Як не згрішити в Страсний тиждень

02.04.2015 00:00
Переглядів:756
У понеділок, 6 квітня, для православних християн розпочинається Страсний тиждень.

Це дні найсуворішого посту, коли не можна не те що вживати скоромного, а й співати, танцювати, а дехто зі священиків навіть не радить дивитися телевізор і користуватись інтернетом. Як слід прожити Страсну седмицю, ведемо розмову з настоятелем храму Всіх Волинських Святих м. Рівне протоієреєм Михайлом Жаровським.

– Отче, чим ви­різняється останній тиждень посту серед решти?

– Сама назва останнього тижня Великого посту свідчить про те, що він пов’язаний зі страстями Христа. Всі богослужіння Страсної седмиці послідовно «відтворюють» останні дні життя і страждань Ісуса Христа.

Скажімо, у богослужінні Великої середи згадується грішниця Марія-Магдалина, яка омила сльозами та помазала дорогоцінним миром ноги Христа. У богослужінні Великого четверга йдеться про Таємну вечерю, обмивання Христом ніг Своїм учням на знак покірності та любові до них, молитву Христа в Гефсиманському саду та зраду Іуди. День Великої п’ятниці присвячений спогаду засудження на смерть, страждань на Хресті та смерті Ісуса Христа. У Велику суботу згадують поховання Ісуса і Його зішестя в пекло для сповіщення перемоги над смертю. У ніч із суботи на неділю відбудеться кульмінація всього церковного року – Пасхальне богослужіння.

– Як треба поводитись упродовж Страсного тижня?

– Однозначно, в останній тиждень Великого посту навіть тим, хто в силу тих чи інших причин не постився, слід відмовитися від м’яса, не вживати кисломолочні продукти, уникати всіляких розваг. Та головне (і це стосується всіх!) в останній тиждень більше часу маємо відвести духовному очищенню, як кажуть, прибрати в хаті і в своїй душі. Важливо проявляти милосердя і творити добро. Особливу увагу треба приділити молитвам і відвідуванню церкви, прийти (якщо не зробили цього впродовж Великого посту) до таїнства Сповіді та Причастя.

– Що можна робити, а що заборонено в цю седмицю?

– Про головне я вже сказав. А якщо маєте на увазі народні традиції, то, наприклад, у Страсний понеділок зазвичай прибирають свою оселю, у вівторок готують одяг, прасують білизну, а в середу завершують усі господарські роботи.

У четвер, який ще називають Чистим, традиційно випікають паску, яка символізує тіло Христове, отож до її виготовлення треба ставитись з особливим натхненням і трепетом. Перед тим як випікати, необхідно помолитись, аби очистити думи та помисли. Крім того, у Чистий четвер необхідно підготувати до Великодня своє тіло, тобто ретельно вимитись. Особливо це стосується хворих, адже вода в Чистий четвер змиває всі недуги. Цього дня на вечірній запалюють у церквах свічки, які люди, не гасячи їх, несуть додому, обходять з ними помешкання, господарські споруди, аби захистити оселю від пожеж, а тих, хто в ній мешкає, – від хвороб.

У п’ятницю – саме в цей день Христос помер – не можна взагалі нічого їсти, допоки не приклонилися до Плащаниці, яку того дня виносять у церквах. У цей день також не можна шити, прати, будь-що різати.

У Страсну суботу йдуть приготування до Великодньої святкової трапези, цього дня красять яйця та виготовляють писанки. Словом, наводять останні штрихи в підготовці до Світлого Христового Воскресіння.

Василь ГЕРУС

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
16 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?