Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Березень 2015
 

Земля повинна працювати на громаду | Газета 7 Днів

Земля повинна працювати на громаду

12.03.2015 00:00
Переглядів:483

Гарна робота – землевпорядник. Людина, яка впорядковує землю. Очевидно, що сьогодні роботи в цих людей багато. Бо найбільша цінність українців – земля – приблизно у такому ж стані, як і більшість справ в Україні, тобто занедбаному. Саме про це ми й говорили з начальником управління земельних відносин міськвиконкому Сергієм ТАРГОНІЄМ напередодні професійного свята, яке землевпорядники відзначатимуть цієї суботи.

 – Сергію Георгійовичу, сьогодні земля – це найбільше багатство українців. Якими земельними ресурсами володіє наше місто?

– Справді, земля – наше основне національне багатство, яке перебуває під особливою охороною держави. Земля завжди була, є і буде головним ресурсом людського розвитку, а її доступність багато значить для збереження соціально-економічної стабільності. Земельний фонд нашого міста становить 5824 гектари. Це безцінне багатство, здатне при ефективному управлінні і використанні забезпечити мешканцям Рівного гідне життя.

– А як використовує місто свою землю?

– Я б сказав, раціонально, суто за цільовим призначенням.

– У Рівнераді протягом тривалого часу критикували земельників за відсутність контролю за використанням землі, за те, що орендарі роками не платять за землю, якою користуються. Торік надходження від землі до міського бюджету суттєво зросли. Отож як вам удалося змінити цю ситуацію на краще?

– Так, порівнюючи з попереднім роком, надходження до бюджету від плати за землю зросли. Передусім це сталося завдяки затвердженій нормативній грошовій оцінці земель міста Рівного та підвищенню розміру орендної плати за землю. Також ми стали більш принципово ставитись до тих людей, які мають міську землю в користуванні і не платять за це, тож посилили претензійно-позовну роботу з орендарями.

– Як ви працюєте з боржниками?

– Надсилаємо орендарям пропозиції про поновлення договорів, угоди про внесення змін до договорів оренди землі. Якщо не знаходимо розуміння і не досягаємо згоди, звертаємось до судів. Торік ми подали до судів майже тисячу таких позовів.

– Хто ходить у боржниках за користування землею в нашому місті? Чи правда, що переважно це власники великих і багатих структур – супермаркетів, автозаправок?

– Це не зовсім так, серед боржників є різні категорії користувачів. Що стосується громадян та ОСББ, то закон, який Верховна Рада прийняла торік у березні, підвищив ставку орендної плати для них приблизно у 33 рази. Така плата непосильна для цих категорій орендарів. Тому міська рада звернулась до парламенту з проханням зменшити орендну плату для пересічних громадян. Проте досі ніхто на це не відреагував.

– Наскільки змінились надходження від землі до міського бюджету завдяки тому, що запрацювала нова нормативно-грошова оцінка землі?

– Нова нормативна грошова оцінка земель міста Рівного вступила в дію з 1 січня 2014 року.          Вона розрахована за новими базовими даними, тобто змінилися всі фактори, включені до розрахунку, отже, надходження до міського бюджету явно збільшилися.

– Якщо порівняти нас з іншими містами, то як ціниться у Рівному земля?

– Ціна землі формується на основі визначення її вартості. Основні механізми платності формуються на основі фактичних цін на землю. Причому земля комерційного призначення дорожча. Звичайно, у Рівному земля дорожча, ніж, наприклад, у Костополі чи Здолбунові.

Які ваші прогнози щодо наповнення бюджету міста від використання земельних ресурсів у цьому та наступних роках?

– Прогнозувати суму збільшення надходжень від використання земельних ресурсів наразі складно. Плата за землю справляється у вигляді орендної плати і земельного податку. Наприклад, торік надходження до бюджету міста тільки від орендної плати за землю збільшились майже на 2 мільйони гривень порівняно з позаминулим роком. Зросли й надходження від земельного податку. А є ще й така суттєва стаття надходжень від землі, як її продаж з відкритих торгів.

Усе це суттєво залежить від економічної активності регіону. Буде розвиватись економіка, отже їй потрібні будуть земельні ресурси. І це своєю чергою збільшить наповнення міського бюджету від землі.

Розпитувала Людмила МОШНЯГА

До речі: Завдяки тому, що управління земельних відносин міськвиконкому навело порядок в орендних відносинах, торік вперше за останні роки в Рівному відбувся ріст надходжень від оренди землі, так само, як і надходжень від земельного податку та продажу землі під нерухомістю. Разом з тим місто, маючи найбільш інвестиційно привабливу в області землю, не скористалось можливістю заробити на її продажі з відкритих торгів. Якщо загалом громади області заробили торік на продажі з аукціонів землі та прав оренди землі 1мільйон 331 тисячу гривень, то Рівне – жодної копійки.

Світлана Богатирчук-Кривко, начальник головного управління Держземагенства в Рівненській області.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?