Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2016
 

Допомога на поховання: кому і скільки? | Газета 7 Днів

Допомога на поховання: кому і скільки?

23.06.2016 12:04
Переглядів:20621

Читаю газету «7 днів». В ній багато соціальної інформації, яка дуже потрібна людям, особливо інвалідам, бідним, пенсіонерам, які вже дивляться в другий світ.

Сьогодні життя стало нестерпним, ціна життя непідсильна багатьом. Адже тарифи на житлово-комунальні послуги, ціни на продукти зростають, а пенсії, зарплати стабільно низькі.

У мене запитання: а якщо людина померла, то яку суму виділяє на поховання управління соцзахисту? Чи виділяють якісь кошти на поховання екс-вкладникам Ощадного банку СРСР? Та чи є інші джерела коштів на похорон?

Рувняк А. М.

Шукаючи відповідь на запитання нашого читача, кореспонденти «7 днів» з’ясували, що порядок надання допомоги на поховання та її розміри залежать від того, до якої категорії належить померла особа.

Наталія Нидзелик, начальник відділу з прийому державних допомог управління праці і соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому:

– Допомогу на поховання в органах соцзахисту отримують на тих осіб, які не досягли пенсійного віку на момент смерті, не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні та не були одержувачами будь-якого виду соціальної допомоги. В цьому разі допомогу надає за останнім місцем проживання померлого орган місцевого самоврядування чи орган виконавчої влади за рахунок коштів місцевого бюджету.

Також допомогу на поховання у нас отримують відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу». Зокрема, передбачено безоплатне поховання учасників бойових дій та інвалідів війни. Вартість ритуальних послуг відшкодовується особі, яка здійснила поховання. 

Євгенія Гришкова, начальник Рівненського міського відділу обслуговування громадян Рівненського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області:

– Відповідно до статті 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті. 

Якщо померла особа одержувала пенсію відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», то особі, яка здійснила поховання, виплачується допомога в розмірі тримісячної пенсії, але не менше від п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.

Допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.

Світлана Черкасова, завідувач відділу соціальних виплат і перевірок страхувальників Рівненської міської виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності:

– Для застрахованих осіб допомогу на поховання надають у разі смерті застрахованої особи (тобто тієї, що сплачувала внески до Фонду соціального страхування і мала офіційні трудові відносини), а також членів сім’ї, котрі перебували на її утриманні (дружини, чоловіка; дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років; батька, матері; дідуся, бабусі по прямій лінії спорідненості). При цьому допомогу надають застрахованій особі, члену її сім’ї чи іншим особам, які здійснили поховання. Розмір допомоги на поховання становить 2200 гривень.

Від редакції 

Ми надіслали декілька запитів і до Ощадбанку щодо використання для поховання коштів екс-вкладників банку часів СРСР, однак Рівненська дирекція послала нас із цим запитанням до Києва, а Київ просто не відгукнувся. 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 5 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?