Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Липень 2016
 

Ігор МІЧУДА: «Найбільша проблема, що в нас скрізь присутня політика» | Газета 7 Днів

Ігор МІЧУДА: «Найбільша проблема, що в нас скрізь присутня політика»

14.07.2016 09:15
Переглядів:940

Майже місяць в усіх на слуху був обшук, проведений поліцією в приміщенні управління ДАБІ в області. У міс-цевих мас-медіа з цього приводу поширювалися різні припущення: від «замовлення» головного будівельного ревізора краю «будівельною мафією» до начебто зловживань службовим становищем самого начальника обласної ДАБІ, через що держава зазнала чималих збитків. По-різному трактувалося й перебування очільника архітектурно-будівельної інспекції на лікарняному ліжку, дехто навіть твердив, що таким чином він переховується від слідства. Що і як трапилося насправді, журналіст «7 днів» розпитав у самого Ігоря МІЧУДИ, який минулого тижня повернувся на робоче місце.

– Ігорю Володимировичу, доки ви перебували на лікуванні, поширювалися всілякі чутки…

– Знаю, не на безлюдному ж острові відлежувався. Сам читав публікації в інтернет-виданнях, знайомі телефонували, в тому числі й журналісти, які розповідали, що їм за певну винагороду пропонують розмістити «компромат» на Мічуду. Більшість відмовилася, хоча знайшлися й такі, хто видав на-гора матеріали, посилаючись на запис нібито моєї бесіди з підлеглими. Знаєте, мені навіть неприємно говорити про цинізм деяких «мисливців на сенсації», які телефонують до мене на другий день після складного оперативного втручання і так в’їдливо-в’їдливо допитуються, мовляв, а ви, Ігорю Володимировичу, ще довго переховуватиметеся на лікарняному ліжку? Перед лукавими і фарисеями виправдовуватися не буду, а решті повідомляю: Мічуда не лягав у лікарню, а його поклали у критичному стані, до того ж, не після обшуку в ДАБІ, як дехто твердить, а ще до нього.

Але зараз не про це, а про те, що будь-яка людина може захворіти. Після операції і курсу відновлювального лікування я повернувся до роботи. 

– Щось змінилося в ДАБІ за час вашої відсутності?

– Абсолютно нічого. Поки я перебував на лікуванні, управління ДАБІ працювало у звичному режимі. Доказом є той факт, що за цей час архітектурно-будівельні інспектори скасували документи на незаконне будівництво на вулиці Струтинської, 13б. Йдеться про 11-поверховий будинок, у забудовника якого не виявилося дозвільних документів навіть на підключення води, газу та електроенергії. Це ще раз доводить, що ДАБІ поступово добирається до будь-яких будівельних об’єктів, де є порушення чинного законодавства. Якщо трохи більш як рік тому в нас було близько 20 забудовників, які працювали старими методами «рішання» питань, то залишилося не більш як п’ять. Сподіваюся, що доберемося й до них і змусимо працювати виключно в правовому полі. Ми не та структура, яка проти будівництва, ми за те, щоб Рівне і область розвивалися і розбудовувалися, але в межах чинного законодавства. 

– Тобто скандал, який довкола ДАБІ як спалахнув, так і вщух безслідно, не позначився на роботі інспекції?

– Скандал не дав його ідейним натхненникам очікуваного результату, тому вони й далі продовжують свою чорну справу. Я завжди кажу: коли закінчуються аргументи, починається фантазія. 

Передусім ми вказуємо на недоліки. Якщо забудовник виправляє їх, то немає жодних претензій. А якщо нині закриває ворота і плює на інспекторів з висоти пташиного польоту, бо хтось вхопив зірочку чи почепив депутатський значок, то ця зухвалість і свавілля рано чи пізно закінчаться. Прикладом може служити той самий будинок на Струтинської, перевірку якого ми добивалися з вересня минулого року, і таки скасували декларацію щодо початку будівництва, хоча й через вісім місяців.

– Яка доля чекає цю багатоповерхівку?

– Найбільше мені шкода людей, які вклали гроші в будівництво розрекламованих на всіх стовпах квартир у цьому будинку. Навіть не знаю, як вони виходитимуть з тієї халепи, в яку потрапили. Але тепер це вже не компетенція ДАБІ, ми свою роботу зробили – зупинили незаконне будівництво. Вихід із ситуації шукатимуть міські депутати, правоохоронці. 

Ми звернулися до них з поданням про відкриття кримінального провадження. Адже люди несуть забудовнику свої кревні, а він, на наш погляд, незаконно, не маючи необхідних дозволів на будівництво, збирає з них гроші.

Ось тут і напрошується думка: може, давайте разом боротися проти свавілля, а не проти тих людей, які прагнуть навести у нашому житті елементарний лад. Наша найбільша проблема в тому, що в нас навіть у суто господарських питаннях присутня політика. А повинні бути чіткі правила: є дозвільні документи, прописані згідно з чинним законодавством, людина має право будуватися. І більше нічого не треба.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?