Архів новин

У суді розлучились, а в РАЦСі поставили відмітку | Газета 7 Днів

У суді розлучились, а в РАЦСі поставили відмітку

08.09.2016 16:05
Переглядів:1076

Торік влітку я отримала рішення суду про розірвання шлюбу. Мене цікавить, чи потрібно мені звертатися у відділ державної реєстрації актів цивільного стану за свідоцтвом про розірвання шлюбу, адже кажуть, що судове рішення – документ остаточний.

Ольга Гамчук

Редакція попросила дати роз’яснення з цього приводу начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Рівненського міського управління юстиції Галину Давидюк. Ось що вона повідомила:

– У Сімейному кодексі України прямо вказується, що у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду. Якщо розірвання шлюбу здійснене судом після набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», тобто після 27 липня 2010 року, то воно не підлягає державній реєстрації в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Тобто остаточним документом, який підтверджує факт розірвання вашого шлюбу, є рішення суду, яке набрало законної сили. Ну а відмітка про розірвання шлюбу за рішенням суду робиться в паспортах осіб, шлюб між якими розірвано, у разі їх звернення до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Отже, пані Ольго, вам потрібно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Рівненського міського управління юстиції та пред’явити рішення суду для проставлення відмітки про розірвання шлюбу за рішенням суду у вашому паспорті.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?