Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Жовтень 2016
 

Якби не протокол,в якому потрібно вказувати дані документів про власність, то реформування житлового сектора відбувалося б активніше | Газета 7 Днів

Якби не протокол,в якому потрібно вказувати дані документів про власність, то реформування житлового сектора відбувалося б активніше

27.10.2016 10:59
Переглядів:254

Я - старша по будинку. Сусіди вирішили вибрати управлінську компанію самі, щоб не очікувати, коли і кого нам призначать, тож доручили мені організувати збори співвласників будинку. Щоб визначити управителя, потрібно скласти протокол. У форму типового протоколу необхідно записати паспортні дані та реквізити документу, який посвідчує право власності на квартиру. А дехто з сусідів (це в більшості старенькі люди) хвилюються, чи часом хтось недобросовісний не зможе використати цю інформацію, щоб відібрати у них житло. Можливо, й справді, щоб не бентежити людей, потрібно виключити з типового протоколу необхідність вказувати особисті дані?

Світлана ПАВЛЕНКО, рівнянка

Не хочеш показати паспорт і документ на право власності – не зможеш проголосувати

Кореспондент «7 днів» попросив депутата міської ради, досвідченого нотаріуса Олександра ЧУБАЯ прокоментувати це звернення читачки.

– Мені знайома ситуація, коли хтось із мешканців не хоче показати паспорт і документ на право власності на житло. Але тоді ці люди не мають права й голосувати, адже виходить, що вони відмовилися довести, що є співвласниками будинку. Та й взагалі будь-яка дія, що пов’язана з волевиявленням громадянина, повинна починатися з встановлення особи та її прав.

Тепер це не секретна інформація: будь-хто може дізнатися, яка людина й на яких підставах є власником певної квартири. Треба лише замовити в інтернеті виписку з Єдиного державного реєстру речових прав. А щодо виключення можливості чиїхось зловживань… Навряд чи хтось візьметься нам гарантувати, що у житті шахрайство абсолютно неможливе в принципі. Проте, аби нотаріус міг здійснити якісь дії з нерухомим майном, до нього повинен звернутися власник, посвідчити свою особу і мати при собі оригінал документа, що підтверджує право на власність. Інакше буде йтися про порушення закону, про кримінальний злочин. Так само й з видачею банківських кредитів: у випадку, якщо громадянин звернеться до право­охоронців із заявою про зловживання, почеркознавча експертиза відразу визначить, чи підпис під договором не підроблений.

Я дуже сумніваюся, що старший по будинку або ж члени ініціативної групи зі створення ОСББ збираються використовувати особисті дані своїх сусідів зі злочинною метою. Тож побажаю мешканцям підтримати актив своїх будинків, об’єднуватися й гуртуватися, щоб якнайкраще обслуговувати їхню спільну нерухомість. Якщо сусіди з повною повагою і розумінням звикнуть ставитися один до одного та не боятимуться надавати всі необхідні дані, щоб вплинути на управління їхніми будинками, то й житимуть комфортніше.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?