Архів новин

Одержувачам субсидій «випалювати» газ нерозумно | Газета 7 Днів

Одержувачам субсидій «випалювати» газ нерозумно

24.11.2016 16:58
Переглядів:317

Адже зекономлена ними сума може бути оформлена у рахунок майбутніх платежів.

Незважаючи на те що про створення і діяльність обєднань співвласників багатоквартирних будинків уже писано-переписано, у людей все одно виникає чимало питань, з якими вони звертаються як до ресурсного центру ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне», так і до редакції «7 днів». Відповіді на найпоширеніші з них надала секретар Ради голів ОСББ Рівного Галина ПОХИЛЬЧУК.

Чи може голова правління ОСББ працювати на добровільних засадах?

Голова правління ОСББ набирає повноважень керівника ОСББ з моменту обрання його правлінням на цю посаду. Оскільки ОСББ є юридичною особою, яка створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, передбачених законом про ОСББ, на нього не поширюються норми ч. 3 ст. 65 та ч. 2 ст. 85 Господарського кодексу України, які зобов’язують призначати (обирати) керівника підприємства й передбачають, що він є посадовою особою.

Голова ОСББ може працювати на добровільних засадах. Проте це необхідно визначити найвищим керівним органом ОСББ, тобто загальними зборами, та оформити належним чином. Зокрема, необхідно записати у статут ОСББ або інший затверджений загальними зборами документ, наприклад розпорядження, про виконання головою правління функцій керівника у вільний час на добровільних засадах, а також Це  має бути обов’язково зафіксовано у протоколі загальних зборів.

Чи може ОСББ виплачувати співвласникові будинку винагороду за цивільно-правовою угодою?

Державна фіскальна служба в листі від 3 жовтня 2016 року № 21415/6/99-99-15-02-02-15 наголосила: обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) винятково для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 ПКУ).

Заробітна плата, лікарняні, витрати на відрядження тощо відносяться до витрат в межах статутної діяльності ОСББ, а от будь-яка інша виплата засновнику (ОСББ створено співвласниками багатоквартирного будинку), учаснику чи члену неприбуткової організації на підставі цивільно-правового договору вважається використанням доходу такої неприбуткової організації для вигоди такого учасника, тобто не за цільовим призначенням.

Якщо співвласник, наприклад, пофарбував лавочки за рахунок внеску на утримання будинку, то оформляти цивільно-правову угоду з ним не можна, а потрібно зарахувати цей трудовий внесок у сплату на підставі заяви такого співвласника.

Чи повинні власники квартир сплачувати земельний податок за земельну ділянку, на якій розташований будинок?

Власники квартир (жилих приміщень) у багатоквартирних жилих будинках не є платниками земельного податку до бюджету за земельні ділянки під такими будинками.

Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні їм будівлі, споруди, прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир, та нежитлові приміщення в будинку передаються безоплатно у власність або постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабміном.

На що надається субсидія?

 Субсидія надається на фактично спожиті послуги. Тому не варто вірити поширеним у суспільстві міфам про те, що субсидію перестануть давати, якщо не використовувати в повному обсязі газ, воду та електроенергію, на оплату яких надана допомога від держави. У Мінсоцполітики наголошують: «випалювати» газ до рівня призначеної субсидії нерозумно, оскільки в результаті економії в теплі місяці сім’я має нагоду менше платити у холодніші періоди. Мало того, за рахунок зекономлених коштів можна сплачувати обов’язковий платіж. Згідно з порядком призначення і надання субсидій населенню безповоротна допомога на сплату «комуналки» призначається в межах соціальних норм площі житла та нормативів використання житлово-комунальних послуг. Її розмір не залежить від фактичного споживання. А от зекономлена сума житлової субсидії може бути оформлена в рахунок майбутніх платежів, у тому числі обов’язкової плати за комунальні послуги.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 13 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?