Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
 
Січень 2017
 

Володимир ХОМКО: «Мітинги мітингами, та позитиву було більше» | Газета 7 Днів

Володимир ХОМКО: «Мітинги мітингами, та позитиву було більше»

04.01.2017 10:53
Переглядів:314

Якщо позаду було не надто добре, то хотілося б думати, що попереду буде краще. Якщо в минулому ми допустилися помилок чи промахів, то значить – навчені, і в майбутньому ця наука дозволить нам жити краще і працювати ефективніше. З понеділка, з першого числа, з нового року все у нас піде як слід – це звичний для нас стереотип мислення. Люди схильні вдаватися до таких порівнянь і прогнозів на стику двох часових одиниць, як-от зараз, на стику двох років. Чим удався чи не вдався для нашого міста 2016-й і чи кращим стане 2017-й, про це ми розмовляли з міським головою Рівного Володимиром ХОМКОМ.

– У цілому рік був для Рівного більш позитивний, ніж негативний, – вважає мер. – Очевидно, що в державі було дуже багато проблем політичного й економічного плану, і це не могло не відобразитися на ситуації в місті. На жаль, катастрофічно погіршується криміногенна обстановка. Це пов’язано із загальнодержавною ситуацією. Плюс невирішена проблема з бурштином на місцевому рівні. Та все-таки ми в місті контролюємо стан речей. Запрацювала нова поліція, і це додало нового імпульсу справі охорони громадського порядку. 

– Та все ж негативу було достатньо. Не треба далеко ходити, варто лиш побувати на сесіях…

– Справді, прикро, що кожна сесія починається з цирку чи вистави. Ще років п’ять-шість тому такого не було, а тепер на кожну сесію приходять люди – справді ображені, чи кимсь накручені, чи ті, хто хоче покричати за гроші, чи й просто психічно хворі. Нічого не вдієш, такі тепер настрої в суспільстві, і вони відбиваються на нашій, рівненській громаді. Така ситуація тепер у всіх містах.

– А якщо судити про рік не за мітингами, а за справами?

– То все ж було більше позитивного, бо був непоганий бюджет. Уперше за багато років у місті зафіксовано його серйозний профіцит, що дало нам можливість повирішувати деякі серйозні питання. Ми асфальтували двори, отже, вже наближаємося до того рівня, коли по мінімуму буде заасфальтовано всі двори міста. А далі будемо робити тільки капітальні ремонти. Бо авральні ситуації вже відпадуть. 

Ми ставили дитячі майданчики і багато зробили для освітлення міста. Розпочали капітальний ремонт парку Просвіти – освітлення і доріжок. Як ніколи багато зробили для модернізації багатоповерхових будинків, передусім через Муніципальну програму сталого розвитку. Загалом у місті реалізували в 2016-му понад 90 проектів на понад 30 мільйонів гривень. Причому 60 проектів – це утеплення.

Що стосується вартості опалення, то я задоволений ситуацією, яка склалася в нашому місті. Рік починався з критики, що вартість тепла в нас чи не найвища в Україні. По факту ж споживачі Рівного платять за тепло набагато менше, ніж в інших містах. Чому? Бо ми відразу взяли курс на встановлення приладів обліку тепла, і на кінець року досягли показника 96% – стільки споживачів тепер користуються приладами обліку тепла. Це дало змогу знизити рівень оплати опалення квадратного метра житла з 37 до 21 гривні.

Причому в будинках, які утеплилися, тепер платять за опалення квадратного метра від 13 до 15 гривень за місяць. А в ОСББ «Дружба», яке з допомогою наших коштів зробило автономне опалення, – менш як десять. Я радий, що рівняни можуть економити. До речі, міста-сусіди Тернопіль, Луцьк, Житомир суттєво відстають від нас з обліком тепла.

– Але ж комунальна сфера – то не тільки тепло.

– Стабільно працювали практично всі комунальні підприємства. Це та річ, яку люди не помічають, але вона суттєво впливає на загальний стан справ у місті. Наприклад, наше тролейбусне підприємство три квартали поспіль визнають кращим в Україні. У 2016-му ми додатково купили 10 тролейбусів ТР-14, а наприкінці року – дуобус.

Наведу декілька показників, які будуть цікаві для рівнян. У стабільні, найкращі для тролейбусного підприємства часи на маршрутах у Рівному ходили 80 тролейбусів. 

У найгірші часи, коли підприємство очолював Степан Загиней, на маршрути виходили 39. А зараз – 70. Ще трошки, і тролейбусів на наших маршрутах буде стільки, як у найкращі часи. Та ми поставили собі за мету, щоб у місті було щонайменше сто тролейбусів. Тому наступного року плануємо додатково закупити ще шість дуобусів і продовжимо купувати чеські тролейбуси ТР-14. 

Про дуобус, який вийшов на 11-й маршрут, недоброзичливці навмисне поширили недостовірну інформацію. Ще не встигли доставити його в Рівне, як вже розпустили чутки, ніби він старий чи зроблений зі старих запчастин, хоча нам його доставили відразу після того, як він зійшов з конвеєра. Представник білоруського заводу був шокований, прочитавши місцеву пресу: «Що це у вас за держава така?» Інше твердження – що ми купили дуобус через фірму-посередника – теж брехливе, бо він куплений через систему «Прозоро». Були звинувачення, що він дорогий. І це брехня. Аналогічний український спарений тролейбус «Богдан», причому без дизельного двигуна, коштує на 400 тисяч дорожче.

Але не в цьому головна перевага нашого нового придбання. Адже побудова контактної мережі на вулицях Теліги, Вербовій і Макарова, з виїздом до зоопарку і кладовища «Нове» коштує 123 мільйони гривень. Плюс сім звичайних тролейбусів вартістю близько 50 мільйонів. Отже, навіть неспеціалісту зрозуміло, що купити сім дуобусів за 54 мільйони – втричі вигідніше, ніж організувати рух звичайного тролейбуса за 170 мільйонів. Тому ми цю справу продовжимо. Купимо ще шість нових дуобусів, які забезпечать 20-хвилинний інтервал руху по вулицях Олени Теліги, Вербовій і Макарова.

Гарно цього року попрацював трест зеленого господарства. Щодо шляховиків, то, попри нарікання, вони працюють не гірше, ніж в інших містах. Ми можемо прибирати без проблем малий і середній сніг, та коли за добу випадає місячна норма, на жаль, маємо проблему. В українських містах нема достатньо необхідної техніки. Та й не тільки в українських. Якщо ви бачили репортажі по телебаченню, то саме в той час випав сніг і в Нью-Йорку, і ситуація на дорогах там була точно така ж, як і в нас. Нагадаю, коли випав перший сніг, у Тернополі зупинились тролейбуси, а в Івано-Франківську діти не пішли до школи. У нас  були  незручності,  але рух не зупинявся.   

– Володимире Євгеновичу, а чи змогла скористатись профіцитом бюджету соціально-гуманітарна сфера міста?

– Дуже багато торік ми зробили для міської медицини. Тільки обладнання придбали на 15 мільйонів. Заасфальтували в’їзд до центральної міської лікарні, розпочали там також зовнішнє утеплення корпусів. 

А всередині з 19 відділень 18 уже капітально відремонтовані за європейськими технологіями. 

Вдалим був рік і для культури. Ми здали після капремонту будинок культури в парку. Продовжуємо роботи в палаці культури «Текстильник»: працюємо над утепленням; відремонтували центральну залу, для якої закупили гарні нові крісла; зробили ремонт малого залу.

Поставили собі за мету відремонтувати всі 32 спортивні майданчики. У 2016-му капітально оновили п’ять із них, а вісім – у роботі. Останні п’ять відремонтуємо в наступному році. Крім того, зробили дуже потужний і дорогий ремонт четвертої спортшколи. У попередні роки ми там поклали якісний дубовий паркет у залі для ігрових видів спорту, а цього року завершили утеплення будівлі. 

Непогані здобутки й у самих спортсменів. Ми постаралися всіх спортсменів, які мають високі досягнення, забезпечити квартирами і земельними ділянками, щоб ці люди залишилися в Рівному. Безумовно, у сфері спорту головним глобальним об’єктом у наступні роки стане реконструкція центрального стадіону. Причому проект включає в себе і благоустрій території навколо стадіону. 

– 2016 рік був переломним для мешканців багатоповерхівок, яких тепер визнано власниками свого житла…

– Так, найбільш масштабна реформа відбувалася торік у галузі експлуатації житла. Вступив у дію Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який передбачає, що управляти будинками мають самі мешканці – через ОСББ чи управлінські компанії. При цьому ні місто, ні область, ні держава втручатися в це не будуть. Та розуміючи, що люди тепер заробляють небагато, ми ввели в дію наші програми: з капремонтів ліфтів у співвідношенні 10 на 90, з ремонтів аварійних будинків, ремонтів будинків у співвідношенні 60 на 40, продовжуємо Муніципальну програму сталого розвитку, яка нині фінансується у співвідношенні 30 на 70. Будь ласка, на ваш вибір, користуйтеся будь-якою з цих програм.

У першому кварталі 2017 року проведемо конкурс на управління житлом. Ось тоді буквально всі будинки будуть роздані в обслуговування управлінським компаніям. Комунальних підприємств у цій сфері в нашому місті не буде. Зате буде жорстка конкуренція між приватними структурами. Вибір – за мешканцями. Якщо мешканці не оберуть самі собі управлінську компанію, то відповідно до закону вибір мусить зробити міська влада. Але навіть після цього мешканці можуть змінити управлінську компанію або ж створити ОСББ.

– Володимире Євгеновичу, а якими ви бачите суспільні настрої? Здається, оптимізму нам не додалось?

– Люди стривожені. Це відчувається у всьому. І мушу визнати, що об’єктивні причини для тривоги є. Економічна та політична нестабільність, війна, криміногенна ситуація. Все це відображається на настроях. Але ми ж не можемо відповідати за всю державу. Стараємось, щоб у Рівному все було нормально. Передусім – щоб працювали всі служби, які забезпечують життєдіяльність міста. Сподіваюся, що наступний рік принесе нам мир, хоч якесь економічне зростання. Для нашого міста в цьому плані важливо, щоб не зупинився наш хімічний гігант Рівнеазот.

Місто готове до інвестицій. Зокрема, ведемо переговори щодо інвестування в економіку міста з однією німецькою фірмою. На мій погляд, поки що економічна і політична ситуація в нашому місті краща, ніж у середньому по Україні. Але ж в одному окремо взятому селі комунізм не збудуєш, як стверджував жарт радянської доби. Так і наше місто повністю залежить від загальної ситуації в Україні.

– А які ваші прогнози на новий рік?

– У мене дуже-дуже стриманий оптимізм. Очевидно, що шлях до процвітання буде дуже довгим. Але мусимо його пройти, як не для себе, то для своїх дітей і онуків. Адже Україна – багата ресурсами країна. Треба лише подолати «розруху» в головах і багато працювати. Настрої в суспільстві зміняться, щойно з’являться хоч найменші позитивні зрушення.

Найбільше хвилює те, що склався стійкий тренд до виїзду за межі України здібних молодих людей. Це стратегічно найбільша проблема суспільства. Тому займаємося і спортом, і культурою, щоб зацікавити молодих людей залишитися в місті. Ми – одне з небагатьох міст України, де народжуваність перевищує смертність, то хотілося б цю тенденцію зберегти. А для цього потрібно будь-якою ціною утримати на Батьківщині молодь. Саме їй творити наше майбутнє.

– Яким був 2016-й особисто для вас і чого ви чекаєте від 2017-го?

– Для мене особисто рік був хороший. Старший внук пішов до школи. Підростає внучка і дивує своїми першими здобутками. Три місяці тому народився ще один внук. Дуже сподіваюся, що скоро його побачу.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?