Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Лютий 2017
 

Молоді пенсіонери | Газета 7 Днів

Молоді пенсіонери

07.02.2017 10:54
Переглядів:276

Учасники бойових дій мають право на зниження пенсійного віку

 

Згідно із діючим нині пенсійним законодавством право на зниження пенсійного віку мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини, або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов’язку, після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менш як 25 років для чоловіків і не менш як 20 років для жінок.

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком учасникам бойових дій, крім документів, що необхідні для призначення пенсії за віком, додається посвідчення учасника бойових дій та довідка військового комісаріату про період (періоди) участі у бойових діях.

Розмір пенсії за віком учасникам бойових дій визначається відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Тобто мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Якщо страховий стаж такої особи перевищує відповідно 35 та 30 років, встановлюється доплата за понаднормовий стаж. До розміру пенсії встановлюється підвищення як учаснику бойових дій у розмірі 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час. Цього року пенсія для цієї категорії пенсіонерів не може бути меншою за 2057,55 гривень.

Також проводиться виплата цільової грошової допомоги на прожиття відповідно до Закону України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни». Розмір цієї допомоги для учасників бойових дій становить 40 гривень незалежно від розміру отримуваної пенсії.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» встановлено, що учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (із урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 165 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога у сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» розмір прожиткового мінімуму для осіб, 

які втратили працездатність, з 1 січня 2017 року становить 1 247,00 грн. Отже, мінімальний розмір пенсії учасника бойових дій не може бути меншим ніж 2057,55 грн (1247,00*165%).

Також хочу наголосити, що відповідно до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи вільнонайманого складу Збройних сил, військ і органів Міністерства внутрішніх справ і Комітету державної безпеки колишнього Союзу РСР, які займали штатні посади у військових підрозділах, частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії в період Великої Вітчизняної війни та інші періоди ведення бойових дій, відносяться до учасників бойових дій. Однак права на зниження пенсійного віку вони не мають, оскільки в той час працювали, а не проходили військову службу, тобто не мали статусу військовослужбовця.

Ірина КРОТКІХ,

начальник Рівненського районного відділу обслуговування громадян Рівненського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 14 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?