Архієпископ ІЛАРІОН: «Хай політики займаються політикою, бізнесмени – бізнесом, а священики – спасінням душ» | Газета 7 Днів

Архієпископ ІЛАРІОН: «Хай політики займаються політикою, бізнесмени – бізнесом, а священики – спасінням душ»

04.05.2017 11:08
Переглядів:556

Сьогоднішня наша розмова з владикою Іларіоном – архієпископом Рівненським і Острозьким УПЦ (КП), стосується не так віри, як політики. А все тому, що такі запитання адресували до владики наші читачі. Їх можна зрозуміти. Не знаходячи відповіді на болючі питання у політиків чи влади, люди шукають їх у церкві.

Почнемо з найгострішого: «Минув Великдень, я багато на що надивився, і захотілося мені задати питання, яке давно мене хвилює. Відтоді, як завдяки деклараціям стали відомі колосальні багатства наших можновладців, то це вже не просто хвилює, а з’їдає мене. Скажіть, чи є межа у людського стяжательства? Чи думають люди, що непристойно бути настільки багатими при тотальному убозтві народу? Всі ті морди, які позадекларовували невідомо яким чином набуті мільйони-мільярди, на Великдень позували перед телекамерами по церквах. Невже вони мають Бога в серці? Навряд! То для чого це фарисейство? І як, скажіть, протистояти цьому безбожно-безсовісному збагаченню? Що з цього приводу думає церква?

Василь Зіньків,

пенсіонер, який намагається повірити в Бога».

– Слава Богу, оце питання електронного декларування не стосується нас, церковних діячів. І не тому, що ми хотіли б ухилитися від декларування, а тому, що нам нема що декларувати. Ні великих статків, ні розкішних маєтків. Чесно кажучи, я не розумію людей з отими гігантськими сумами в деклараціях. Бо якби мені довелося складати декларацію, там було б усе так просто і прозоро, що аж скучно для тих, хто любить читати декларації.

Коли ж я сам читаю про ті статки, які декларують наші можновладці, то не хочу їх осуджувати, але не хочу й виправдовувати. Та при цьому завжди згадую слова апостола Павла, що всяка влада дається від Бога. Якщо ж вона дається Богом, то, звичайно, за всі вчинки людей при владі питати з них буде передусім Бог. То як церковнослужитель і як архієрей я мушу попередити тих людей, які йдуть у владу і через це отримують великі можливості, що за кожну їхню дію Господь їх спитає: «Як ти використовував ту велику владу, яку мав, і ті великі гроші, які при владі набув?»

Звичайно, не всі однакові. Є багато людей при владі, які дуже мудро розпоряджаються своїми можливостями і коштами. Переважно завдяки таким людям ми маємо прекрасні храми, величні, оздоблені й прикрашені собори Київського патріархату. Бо на одні лише кошти парафіян це зробити неможливо. Таким людям буде приємно стати на Божий суд. Та горе тим, хто зловживає своєю владою. І особливий цинізм, коли вони декларують гроші, які законно заробити неможливо. Виходить, що вони вихваляються своїм неправедним багатством.

Я мрію, щоб у нашій державі настав час, коли державотворці і чиновники будуть займатися політикою тільки за гідну, офіційну зарплату. А бізнесмени будуть займатися чесним бізнесом і при цьому чесно сплачувати податки – так, як є у цивілізованих країнах. Тоді настане в суспільстві розумний баланс. Звичайно, не можуть всі люди бути однакові. Будуть багаті, буде середній клас, будуть і бідні люди. Але бідними будуть або ті, хто дуже лінивий, або безталанні. 

Де людям черпати віру в очікуванні того часу? Це запитала наша читачка Віра Волос. Наші багатії, нарікає вона, настільки безсовісні, що люди чекають-чекають справедливості, та й зневірюються. 

– В першу чергу пораджу вірити в Бога. Але не тільки казати «я вірю», а й підкріплювати свою віру добрими справами. Якщо людина вважає себе християнином, то вона автоматично бере на себе відповідальність засвідчувати і живити свою віру добрими справами. Тому ці справи треба робити.

Що це таке – добрі справи? Добру справу можна вчинити наміром, словом і ділом. І все це має бути взаємопов’язаним. Звичайно, цих добрих справ має бути в надлишку. Кожен, навіть найбідніший чоловік, може бути їхнім творцем.

От від нас залежить, як проголосувати на виборах. Не за пачку гречки, а так, як підказує совість. Підтримати людину, яка посковзнулась на дорозі. Примирити ворогів. Пробачити того, хто вас образив. Це теж добра справа, яка кожному під силу. Чи поділитися зайвою копійкою з людиною, яка має потребу: з хворими, багатодітними, тими, хто втратив майно чи роботу. Зробити це з любов’ю і смиренням, а не задля реклами перед телекамерами. І тоді ваша віра буде живою. І тоді від нас підуть оті прикрі моменти, коли ми кажемо, що зневірились.

Чи правильно це, коли священик йде у владу, балотується на виборах, стає депутатом?

– Ще донедавна була така ситуація, коли священики вимушено йшли у владу, в депутати різних рівнів, щоб мати певний вплив і утримувати певний баланс. Та нині, коли мене запитують про те, чи варто це робити, я всім рекомендую краще утримуватися від такого кроку. Богові – Боже, а кесарю – кесареве. Хай політики займаються політикою, бізнесмени – бізнесом, а священики – Божими справами, зокрема спасінням душ.

Розпитувала 

Людмила МОШНЯГА

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?