Духовність треба формувати в стінах шкіл | Газета 7 Днів

Духовність треба формувати в стінах шкіл

18.05.2017 14:13
Переглядів:781

Освітяни Рівного зібрались у школі «Центр Надії» на колегію, аби обговорити тему формування духовно-моральних цінностей особистості через впровадження виховних моделей нової української школи.

Місце обрали невипадково. Адже в цій школі крім державних навчальних програм впроваджують християнську модель виховання і повною мірою використовують духовно-моральний потенціал уроків. Навчальна та виховна системи закладу зазнали адаптаційних змін, однак духовні орієнтири залишилися незмінними – Бог і Україна.

Вихованці закладу перед початком заняття виконали Гімн України, промовили присягу на вірність українському стягу та християнському прапору, прочитали молитву «Отче наш». Цей початок є традиційним для «Центру Надії». Школярі Віталіна Селецька та Володимир Подгорець, переможці міського етапу Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії – 2017», продемонстрували дитячий погляд на сім’ю, як духовне середовище, в якому формується маленький християнин, громадянин України.

Обговорення теми колегії розпочала заступник начальника управління освіти Катерина Сичик, яка розкрила суть управлінських підходів до формування духовно-моральних цінностей у навчальних закладах міста. До обговорення долучилися вихователь-методист ДНЗ № 33 Зінаїда Скворцова, директор школи «Центр Надії» Олена Шенкнехт, учитель християнської етики РУГ Руслана Ковальчук, клірик Свято-Троїцького храму УПЦ КП отець Григорій Горбач та інші учасники колегії.

Проблемним, на їхній погляд, є пошук шляхів активної співпраці всіх соціальних інституцій, які формують особистість дітей та молоді, а також створення нових виховних моделей і використання на практиці сучасних форм духовно-морального виховання, яке повинне починатися в родині і бути наскрізним в освітньому процесі навчального закладу. 

– Шляхів багато, потрібно їх просто бачити, а головне, іти ними, – наголосила Катерина Сичик. – Лише тоді таке виховання даватиме плоди – молодих людей зі сформованим християнським світоглядом, відповідальних, успішних, щасливих, патріотів рідної землі.

Усі виступи об’єднала думка про те, що духовно-моральні цінності мають формуватися і в сім’ї, і в школі, та в церкві – через приклад, спілкування, добрі справи, благодійність.

Ніла ВОВЧИК

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
10 + 7 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?