«Про мене розказали в інтернеті те, чого я сам не знав» | Газета 7 Днів

«Про мене розказали в інтернеті те, чого я сам не знав»

25.05.2017 11:00
Переглядів:1326

Він з подивом дізнався з соцмереж, що змушує головного лікаря пологового написати заяву про звільнення. Ось такі вони – недоліки публічності. Ще не встиг Віктор Іськів як слід приміряти крісло очільника міського управління охорони здоров’я, а вже опинився в епіцентрі всіляких скандальних чуток. Поміж іншого почали говорити про те, що новопризначений начальник має намір завести на посади головних лікарів медзакладів Рівного своїх людей. А минулого тижня в соцмережах з’явився оцей гнівний допис про те, що першою жертвою кадрових перетасовок став керівник міського пологового будинку Сергій Сулімовський. Його, мовляв, примушують добровільно написати заяву про звільнення. Де тут правда, а де вигадки? Редакція «7 днів» вирішила з’ясувати це безпосередньо у головного медика міста Віктора ІСЬКІВА.

– У Рівному тільки й мови про радикальні переміни в медичній галузі міста. Що відбувається насправді?

– Нині в процесі реформування медичної галузі, коли первинна і вторинна медична допомога буде фінансуватися окремо, проводиться перепідпорядкування первинної ланки охорони здоров’я. Це, зокрема, стосується дільничних терапевтів і педіатрів. Отож дільничні педіатри з першої дитячої поліклініки, що на вулиці Чорновола, переходять у штат Центру первинної медико-санітарної допомоги «Центральний», педіатри з третьої дитячої поліклініки (на Грушевського) – Центру ПМСД «Північний». Відповідно й дільничні терапевти з поліклініки при центральній міській лікарні перейшли у підпорядкування ЦПМСД «Центральний». Зміни не торкнулися хіба що ЦПМСД «Ювілейний», де все залишиться так, як було.

Іншими словами, ми йдемо до того, щоб запрацював інститут сімейного лікаря. Тобто в ідеалі кожен сімейний лікар повинен опікуватися здоров’ям у середньому двох тисяч мешканців міста. Причому не лише надавати їм необхідну медичну допомогу, коли людина занедужала, а й запобігати виникненню хвороб: контролювати, кому, коли і на який профілактичний огляд приходити, які аналізи здавати і т.д. Щоправда, аби так було, треба, щоб ще багато що змінилось у світогляді як лікарів, так і їхніх пацієнтів.

– Хіба зміна вивіски чи перепідпорядкування дільничних лікарів може покращити медичне обслуговування населення?

– Звісно, що одні лише адміністративні заходи погоди не зроблять, якщо не буде реального реформування галузі. Як я бачу перспективу: що мало би бути в Рівному? Сподіваюся, що при наших центрах первинної медико-санітарної допомоги будуть створені лікарські амбулаторії, де будуть обслуговувати і дітей, і дорослих.

Крім того, працюємо над тим, щоб медична допомога була для рівнян більш доступною, тому плануємо відкрити нові лікарські амбулаторії. Наприклад, було б добре, якби під таку амбулаторію знайшлося приміщення в житловому масиві «На щасливому».

Є чимало ідей, які хочемо реалізувати. Скажімо, знайти приміщення для лікарської амбулаторії, яка буде обслуговувати мешканців мікрорайону «Північний». Найкраще, щоб воно розташовувалося десь у районі супермаркету «Арсен». Це було б для всіх тамтешніх мешканців зручно. Втім, хотів би почути думки з цього приводу й самих рівнян, адже це робиться для їхньої зручності, а не для галочки.

– Кажете про зручність і водночас, подейкують, плануєте переселити жіночу консультацію з центру кудись на околицю міста?

– Це чутки. І я здогадуюся, звідки в них ноги ростуть. На мою думку, вони пов’язані з тим, що до ЦПМСД «Центральний», де розташована жіноча консультація, будуть перепідпорядковані дільничні педіатри з міської дитячої і терапевти з центральної міської лікарні в кількості 150 осіб. Необхідно вирішувати питання, де їх розмістити. Відтак, з’явилися чутки, що знову будуть переселяти жіночу консультацію. Проте рішення з цього приводу немає.

Як я бачу ситуацію? Нинішнє місцерозташування жіночої консультації в усіх відношеннях зручне, отож нелогічно переносити її кудись на околицю. Днями я мав зустріч з колективом жіночої консультації, де, як варіант, обговорювали пропозицію, щоб половину медпрацівників переселити, а іншу залишити на Драгоманова. Проте вони цього не хочуть. Необхідно шукати компроміс. В будь-якому разі, поки що ніхто нічого не робитиме. А коли будуть приймати якісь рішення, у цьому процесі братиме участь і завідувачка жіночої консультації.

– Вікторе Ігоровичу, а чим не вгодив вам головний лікар міського пологового будинку, що ви вимагаєте від нього написати заяву про звільнення?

– Знаєте, я про це довідався з інтернету. Після того як минулого вівторка побачив дописи про те, що головний лікар не спрацювався зі мною чи, навпаки, я з ним, у середу особисто зустрівся із Сергієм Сулімовським. Відразу зауважу: схиляю голову перед Сергієм Івановичем, як перед лікарем. А от щодо його адміністративно-господарської роботи, зізнаюся, маю чимало запитань. Ну, от вам особисто, скажіть відверто, подобається міський пологовий будинок, зокрема якщо його порівняти з перинатальним центром?

– Але ж у перинатальний вклали купу грошей як з обласного, так і державного бюджетів.

– Згоден. Але мова не про євроремонти і надсучасне обладнання, а про елементарний порядок. Ви підіть і гляньте, в якому стані в пологовому розетки, туалети тощо. Щоб усе це привести до належного ладу, не потрібні великі кошти. Проте ми із Сулімовським обговорили перспективу. 

Він вважає себе гідним посади головного лікаря і високо оцінює свою роботу. На цьому ми й розійшлися. Ніяких особистих конфліктів не було. Ніхто не змушував головного лікаря писати заяву про звільнення.

Більше того, ми далі працюємо в одній упряжці. Скажімо, міський пологовий будинок подав на конкурс проект (у разі перемоги майже 90% вартості його реалізації профінансує ЄБРР, а 10% – місто), і я докладаю всіх зусиль, аби цей проект був схвалений. Адже це допоможе провести ремонт відділення, яке стало топ-темою негативних інтернет-відгуків.

Тобто я нікому палиці в колеса не ставлю, навпаки, намагаюся допомогти. 

Тим часом до мене мало не щодня звертаються журналісти із запитанням: «Хто буде на місці Сулімовського?» Але я, повірте, не маю абсолютно ніякого наміру когось звільняти. Принаймні зараз.

– Чи не збираєтеся ви створити команду зі своїх людей на керівних посадах?

– Звідки ви це взяли? 

У мене немає питань до жодного головлікаря, за винятком Сергія Івановича. Вважаю, що всі – на своєму місці. Не скажу, що й Сулімовський завалив роботу. Просто є моменти, на які йому необхідно звернути більше уваги. Що стосується самого управління, то воно й так невелике, щоб ще когось із собою привести. Отож не маю наміру нікого ні звільняти, ні приводити на їхні місця когось зі «своїх».

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
17 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?