Сергій Паладійчук вважає Рівне великим не тільки за територією | Газета 7 Днів

Сергій Паладійчук вважає Рівне великим не тільки за територією

25.05.2017 10:36
Переглядів:694

Це ми, рівняни, нікого довкола себе не любимо чи, може, не люблять нас? Питання логічно витікає з тієї бездії, яка спостерігається у здійсненні в нашому місті та його околицях адміністративно-територіальної реформи.

Щось досі жодна сільрада і жодне село з нашим містом не об’єдналися і про якесь об’єднання найближчим часом не чути. Що відбувається? Чи судилося в нашому місті реалізувати амбітний проект секретаря Рівнеради Сергія Паладійчука, який він назвав «Велике Рівне». З такими питаннями ми прийшли до Сергія Богдановича і ось про що довідалися.

– Ключове завдання того проекту, який я умовно назвав «Велике Рівне», – набуття нашим містом статусу міста-регіонального лідера, – нагадав Сергій Паладійчук. – Це стратегічна мета, яку я не вважаю недосяжною. Адже аналіз ролі нашого міста протягом кількох століть свідчить, що Рівне було в гущі подій нашої та сусідніх країн і часто ставало їхнім центром.

Я дуже люблю своє місто. Я його патріот і дуже хочу, аби Рівне стало містом-лідером. Перше завдання в цьому плані – повернення нашому місту тієї історичної значимості, яка в нього вже була. Бо дехто вважає, що сто-двісті років тому ми були всього-на-всього невеликим єврейським містечком. У ці уявлення потрібно повернути історичну справедливість.

Одним із ключових елементів цієї стратегії вважаю економічну перспективу Рівного. Якщо взяти мапу Європи, то відстань від Ла-Маншу до Рівного і від Рівного до Уралу – практично однакова. Так само, як відстань від Балтійського моря до Рівного і від Рівного до Чорного моря. Це означає, що ми знаходимося фактично в центрі Європи. Завдяки цьому місто може дуже потужно розвиватися.

– Наскільки важливим є для цього розвитку об’єднання з Рівним довколишніх громад?

– Місто нині задихається через відсутність вільних територій. Коли я організовував перший форум «Велике Рівне: інвест-потенціал», то приїхало чимало інвесторів, які були готові розглянути можливості інвестицій у наше місто вже. Але на сьогоднішній території міста розташувати велике підприємство на дві-три тисячі робочих місць практично неможливо.

Чи взяти розміщення великих логістичних центрів – вони, якщо дбати про розвиток, мусять у нас бути. Це так само природно, як сніг для зими. Ми знаходимося на перехресті шляхів між Білоруссю, Києвом, Львовом та багатьма іншими містами України. Це місце, де вигідно мати логістичні центри, отже, вони мають тут бути. Та знову-таки, для них не вистачає території.

Тим часом населені пункти біля наших околиць – Шпанів, Обарів, Біла Криниця, Корнин та інші – зацікавлені у розвитку своїх територій: щоб там удосконалювалась інфраструктура, створювались робочі місця. Якби нам відкинути оцей містечковий принцип, яким керуються сільські голови довколишніх сіл, можна було б розвиватися. Ми можемо розраховувати на абсолютну синергію, якщо сповна скористаємось можливістю використати їхні і наші позитиви. Якщо не використати цей шанс, це буде нерозумно. Це ніби людині дали в руки лопату і показали місце, де можна викопати скарб. А вона кинула лопату по дорозі, щоб важке не нести, і потім сказала на своє виправдання, що скарб не викопала, бо не було чим копати.

– Але ж ви лопату не викинули? На якій стадії ваші «розкопки»?

– Процес рухається. Ми перейшли до стадії локальних нарад і внутрішньої роботи з причетними до справи децентралізації і укрупнення громад органами. Тривають узгодження в обласній і районній адміністраціях. Роботи перебувають у проектній площині, але переговорів з конкретними громадами і їхніми лідерами ми останні півроку не проводили. Просто я підтримую контакти з сільськими головами рівненських околиць. Багато з них не схильні до самостійних дій і рішень у справі об’єднання. Люди в нас звикли поглядати наверх. Скажуть їм зверху подружитись і об’єднатися з Рівним, от вони і включаться в процес об’єднання.

– Яка їм від цього вигода?

– Ресурси міста для створення інфраструктури об’єднаної громади – суттєвіші, звичайно, ніж у села. І ці кошти при об’єднанні вже можна розподіляти спільно. Взагалі ж ефект і вигоду від цього процесу можна відчути в перспективі. Якщо думати про «сьогодні на сьогодні», то це об’єднання наче й не потрібне. Але коли заглядати в завтра, то перспективи дуже гарні.

От уявіть собі, що зайшов інвестор, який отримав територію під виробництво в одному з сіл чи поблизу нього. Але ж цехи і обладнання – це ще не все. Йому, щоб запустити виробництво, потрібні трудові ресурси, яких у селі явно недостатньо. Потрібні дороги, щоб підвозити ці ресурси, а також сировину й матеріали і вивозити готову продукцію. Потрібно організовувати навчання, відпочинок персоналу. Все це доведеться вирішувати не в сільраді, а в Рівному, яке має набагато більше можливостей для вирішення таких питань.

Безумовно, для їх вирішення інвестору не дуже хочеться ходити за різними адресами в різні адміністративні одиниці. Краще – за одною. Інвестори сприймають отакі посилання від дверей до дверей як перешкоду своїй діяльності. Думаю, логіка переможе, і велике Рівне в нас точно буде.

– Але зустрічних кроків з боку сільських громад, що оточують Рівне, щось не спостерігається.

– Ще в минулій каденції Рівнеради я виступив з ініціативою звернутись до всіх сільських і селищних голів тих сільських громад, які оточують наше місто, із заявою про готовність до об’єднання.

– А відповідь отримали?

– Поки що ні. Але я – оптиміст, тому вірю, що здоровий глузд переможе і велике Рівне в нас таки буде.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?