Василь ХАРКОВЕЦЬ: Ще один крок до нової української школи | Газета 7 Днів

Василь ХАРКОВЕЦЬ: Ще один крок до нової української школи

25.05.2017 10:11
Переглядів:785

Завтра по всій країні – свято останнього дзвоника. Це нагода поговорити про підсумки навчального року, що минає, для освіти Рівного. Рік був насичений, не в останню чергу завдяки реформуванню освіти. Чи вдалось освітянам реалізувати все заплановане на цей навчальний рік, ми говорили з начальником міського управління освіти Василем ХАРКОВЦЕМ.

– Цей навчальний рік був відповідальним, як завжди, – сказав начальник. – Освітяни міста на загальноміській педагогічній конференції, у педагогічних колективах обговорили новий, революційний для освітян документ – Концепцію нової української школи. Найважливіший результат обговорень – потрібно спочатку бути психологічно готовим до змін, визначити, як по-новому працювати і колективу, і кожному учаснику освітнього процесу в умовах реформування галузі, як сформувати в навчальному закладі компетентного випускника. 

А головне – мати переконання в тому, що всі зміни потрібно починати із себе, зі свого закладу та міста, а не чекати вказівок і наказів «зверху».

З якими результатами освітня галузь міста підійшла до закінчення навчального року?

– Розширилась мережа дитсадків шляхом відкриття додаткових груп в ДНЗ № 28 і НВК № 37. Це дало можливість додатково забезпечити місцями 60 дітей. Виготовлено технічну документацію для відновлення роботи ДНЗ № 17 на вул. Соборній, тобто вдасться забезпечити місцями понад 110 дітей; замовлено проектно-кошторисну документацію з капремонту ДНЗ № 26 на вул. Дубенській, 71а.

Сформовано 33 класи у 14 закладах, у яких навчається 62 дитини за інклюзивною програмою навчання. У 27 закладах 2333 учнів 1–11-х класів вивчають предмет «Християнська етика». Вже три роки поспіль у місті працює шість опорних шкіл, на базі яких кращі вчителі міста проводять безкоштовні додаткові заняття з предметів природничо-математичного циклу. І заняття в них відвідували цього року понад 250 учнів 7–9 класів.

У школах міста 1890 учнів отримують пільгове безкоштовне харчування, на яке з бюджету виділено близько 3 мільйонів гривень. Серед них 1122 учнів, батьки яких воювали в АТО.

Стипендії міського голови отримують 20 школярів – переможців усеукраїнських олімпіад, конкурсів МАН, громадські лідери та 10 кращих педагогів (переможці, лауреати Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», автори підручників, посібників, що мають гриф МОН). 170 педагогів, які підготували переможців другого і третього етапу олімпіад, отримують щомісячну доплату в розмірі 300 гривень.

– У яких олімпіадах рівненські школярі брали участь і з якими результатами поверталися з конкурсів?

– У предметних олімпіадах та конкурсі-захисті в системі Малої академії наук на обласному рівні юні рівняни вибороли 289 перемог. На всеукраїнському етапі 29 учнів здобули 32 перемоги. В тому числі 14 перемог у олімпіадах з навчальних предметів та 18 призових місць у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.

Три наші учениці вибороли по дві перемоги у фінальних етапах олімпіад та конкурсу-захисту Малої академії наук. Випускниця СпШ № 15 Анастасія Шаповал, яка захищала науково-дослідницькі роботи із селекції і генетики, інтернет-технологій та веб-дизайну, здобула два перші місця; десятикласниця НВК № 19 Тетяна Миронець – другі місця на олімпіаді з екології та в секції МАН з української літератури; учениця 11-го класу гуманітарної гімназії Марина Біцай, одержавши ґрунтовні знання з англійської мови, зуміла вибороти треті місця на олімпіаді і конкурсі-захисті МАН із цього предмета.

Перше місце на всеукраїнському рівні здобула учениця ПМЛ «Елітар» Марина Рибалкіна, МАНівська робота якої пов’язана з безпекою інформаційних та телекомунікаційних систем. Дипломом І ступеня нагороджена учениця 11-го класу НВК № 12 Оксана Мельничук, яка перемогла на всеукраїнській олімпіаді з німецької мови.

Найрезультативніше цього навчального року на всеукраїнському рівні виступили учні гуманітарної гімназії (сім перемог) та ліцею «Елітар» (п’ять перемог). У НВК № 26 – три всеукраїнські перемоги.

– Які тенденції в успішності учнів шкіл міста у цьому навчальному році? Скільки претендентів на відзнаки та медалі?

– У 2017 році 94 випускники 11-го класу претендують на нагородження медалями, з них 68 – золотими, а 26 – срібними.

– Скажіть, а скільки учнів цього року отримає атестати зрілості? І яка частина випускників виявила бажання складати зовнішнє незалежне оцінювання?

– На вручення атестатів претендує 1191 учень. З них 1151 складатиме зовнішнє незалежне оцінювання. Основна сесія ЗНО розпочалася 23 травня і триватиме по 16 червня. Додаткова – із 3 по 12 липня.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?