Архів новин

Рівнеобленерго впроваджує «розумну» систему електропостачання | Газета 7 Днів

Рівнеобленерго впроваджує «розумну» систему електропостачання

16.11.2017 14:17
Переглядів:951

Йдеться про автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ) — це так звана «розумна», або «інтелектуальна» система. Це інструмент, що дозволяє споживачеві отримати розгорнуту картину енергоспоживання і домогтися раціональної витрати електроенергії, з урахуванням усіх індивідуальних особливостей споживання.  Детальніше про систему ми поговорили з комерційним директором Рівнеобленерго Андрієм АХРОМКІНИМ.

– Андрію Олександровичу, розкажіть про цю систему детальніше, адже багато рівнян уперше чує назву «АСКОЕ».

– АСКОЕ – це сукупність засобів обліку, каналів передачі інформації та пристроїв приймання, обробки, відображення та реєстрації інформації. Іншими словами, у вас удома встановлюють лічильник, що через GPRS-канал передає дані на комп’ютер до нас, у Рівнеобленерго.

Головне призначення системи полягає в точному вимірі кількості спожитої або переданої енергії і потужності за періодами часу. Тобто, залежно від налаштувань як споживачі, так і ми, енергетики, можемо контролювати використання електроенергії: щоденне, щотижневе, щомісячне. Це залежить від запрограмованого терміну. АСКОЕ забезпечує можливість зберігання цих вимірів і доступу до цих даних для проведення точних розрахунків. 

– Тобто за умови встановлення АСКОЕ споживач може бачити, в які години використовує найбільше електроенергії, а коли споживання найменше…

– Так, можливість аналізу споживання енергії і потужності в той чи інший проміжок часу – надзвичайно важлива складова АСКОЕ. Зважаючи на це, в подальшому споживач може обрати для себе найбільш вигідний «зонний» тариф, де оплата залежить від пори доби. Для цього потрібно встановити зонний лічильник, що, за умови підключення до АСКОЕ, здійснюватиметься за кошти Рівнеобленерго. До речі, вартість такого приладу обліку – понад 1,5 тисячі гривень. А споживач отримуватиме його безкоштовно.

– Це єдина перевага для споживача?

– АСКОЕ має чимало переваг. Ті, у кого встановлена і підключена система комерційного обліку, можуть бути впевнені у точності та коректності виставленого рахунку – дані зберігаються в системі. Це означає, що не потрібно звертатися до абонентського відділу, кол-центру, відображати показники лічильника в особистому кабінеті – дані з приладу обліку автоматично надходитимуть до Рівнеобленерго, їх може бачити і споживач. Крім того, зникає потреба відвідин вашої оселі контролером.

– Отже, запровадження системи, із заміною лічильника, здійснюється за кошти енергопостачальної компанії?

– Саме так. Це передбачено нашою інвестпрограмою на цей рік. Інвестиційна програма погоджена органами місцевого самоврядування, її затвердила НКРЕКП.

У планах на цей рік – встановлення понад 6,5 тисячі таких автоматичних систем. Поступово, протягом найближчих кількох років, згідно з вимогою НКРЕКП, системи обліку АСКОЕ будуть встановлені у всіх споживачів. Це лише питання часу.

– Зі споживачами зрозуміло – економитимуть час і саму електроенергію завдяки системі АСКОЕ. А який зиск від неї енергетикам?

– Завдяки системі АСКОЕ фахівці Рівнеобленерго можуть у режимі реального часу відстежувати, скільки електроенергії витрачає кожен споживач; чи є на лініях проблеми – аварії, перевантаження мережі, втрати, несправність приладів обліку споживачів тощо. Це найбільш прогресивна система обліку, що широко застосовується в Німеччині, Франції, Швейцарії, Литві, загалом у 38 країнах світу. Якщо ми хочемо йти в ногу з часом у питаннях енергозбереження, економії електроенергії, ми рано чи пізно прийдемо до цього.

– Які плани зі встановлення «розумних» приладів обліку до кінця цього року?

– Ще до кінця 2017-го до АСКОЕ будуть під’єднані прилади обліку у восьми багатоквартирних будинках  Рівного: на вулиці Степана Бандери, Відінській та на проспекті Генерала Безручка. А також у приватному секторі обласного центру на вулицях: Басівкутській, Залізничній, Погоринській, Біляшівського, Несвицької, Садовій, Радивилівській,

 Пекарського, Волинській, Тернопільській, Симиренка, Каховській, Руській, Пчілки, Лікарняній, Орлика, Кобзарській, Буковинській, Новобармацькій, Костромській, Степанишина, Горбачевського, Стефановича, Борового, на бульварі Богдана Хмельницького. Крім того до АСКОЕ будуть приєднані понад 4 тисячі споживачів у селах Рівненського району: Корнині, Колоденці, Червоних Горах, Глинках, Білій Криниці, Городищі.

– Що плануєте у 2018-му?

– Інвестиційною програмою на 2018-ий, яку погоджено органами місцевої влади, у НКРЕКП, яка пройшла громадські обговорення, передбачено встановлення понад 10,5 тисячі лічильників у межах системи АСКОЕ. Загальна вартість проекту понад 16,5 мільйона гривень. Зауважу, що національний регулятор жорстко контролює виконання інвестиційної програми. Тож просимо споживачів з розумінням ставитися до встановлення таких приладів обліку і не перешкоджати нашим працівникам. Бо це наштовхує на думку, що ті, хто чинить спротив встановленню новітніх приладів, щось приховують. Можливо, крадіжку електроенергії чи несанкціоноване підключення. Тому доведеться посилювати контроль за споживанням щодо таких клієнтів. Ймовірно, в подальшому будемо змушені навіть припиняти постачання електроенергії таким споживачам, бо її подача без обліку неможлива.

– А чи багато відмов від встановлення та підключення АСКОЕ?

– Такі випадки трапляються, але вони поодинокі. 

У переважній більшості наші споживачі користуються можливістю безкоштовно отримати новий лічильник і розуміють, що інтелектуальна система АСКОЕ – це можливість економити час та кошти на сплаті за електроенергію!

– Дякуємо за розмову.

Марфа СТОРОЖУК

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?