Хол гуляє, а жити тісно | Газета 7 Днів
Хол гуляє, а жити тісно
Чи можна мешканцям гуртожитку приватизувати хол, який практично не використовується?
Я мешкаю в гуртожитку з блочною системою, де на поверсі є тільки один блок на вісім кімнат. Гуртожиток значиться на балансі міста. Кімнати у нас приватизовані. Із сусідами хочемо приватизувати частину холу, що перед входом до блоку. Плануємо зробити там невеличкі комори. Знаємо, що в багатьох гуртожитках мешканці самовільно облаштовують там комори, не приватизуючи цю територію. Але ми хотіли б зробити все на законних підставах. Скажіть, які мають бути наші дії?
Наталя, мешканка гуртожитку
Запитання нашої читачки ми адресували до міського управління житлово-комунального господарства.
– Відповідно до Закону України «Про забезпечення реалізації житлових справ мешканців гуртожитків» власники жилих приміщень у гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень у цьому будинку. Допоміжні приміщення (хол, душові, колясочні, загальні коридори тощо) у гуртожитках передаються в спільну сумісну (неподільну) власність власникам житлових приміщень безоплатно і окремо приватизації не підлягають або у спільне неподільне користування наймачам жилої площі в гуртожитках безоплатно і окремого оформлення не потребують, – повідомив начальник міського управління житлово-комунального господарства Ярослав Сахнюк. – Приміщення холу в гуртожитку є місцем загального користування мешканців гуртожитку, тому надати частину його площі будь-кому в приватну власність немає законних підстав.
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.