Архів новин

Усе життя Богдана Гапяка – це праця до сьомого поту | Газета 7 Днів

Усе життя Богдана Гапяка – це праця до сьомого поту

22.03.2018 17:07
Переглядів:1181

Є люди – наче небожителі. Для учнів-першачків це – вчителі, для студентів – ректори й декани, а для дорослих – представники влади, керівники різних рівнів. Здається, що все у них не так, як у простих смертних. А чи й справді вони з іншого тіста та з іншим кольором крові? Газета «7 днів» вирішила про це дізнатись, а тому бере в таких людей інтерв’ю у стилі «неформат», які ми публікуємо під рубрикою «На два слова». Сьогодні гостем цієї рубрики є Богдан ГАПЯК. 55 років. Народився на Волині. 1980 року закінчив школу з відзнакою, а через п’ять років – Львівський держуніверситет ім. І. Франка. Працював на Рівненському радіотехнічному заводі (інженером-програмістом, заступником начальника цеху), а з 1992 року – заступник генерального директора ТОВ-компанія «Пульсар і Ко». Співвласник ПАТ «Рівненська фабрика нетканих матеріалів». Голова фракції «Солідарність» у Рівнераді. Одружений, має дочку і внучку. Ось що ми в нього запитали.

– Богдане Володимировичу, ви – далеко не остання людина в ділових колах і навіть маєте відзнаку «Кращий підприємець України». Та широкому загалу стали відомим після того, як вас обрали депутатом міської ради. Що вас «занесло» в політику?

– Дозволю собі ремарку: якби люди мене не знали, то, напевне, й не обрали б депутатом міської ради. У політику ж пішов, не чекаючи, поки вона до мене прийде. А якщо серйозно, єдиним аргументом балотуватися до міської ради було бажання (і це без будь-якого пафосу) зробити наше місто кращим. Для цього, вважаю, маю достатній життєвий досвід.

– Усі ваші депутатські ініціативи, наприклад розроблена вами міська програма термомодернізації, мають суто прагматичні цілі. Це – наслідок навчання на факультеті прикладної математики і механіки?

– Бо за натурою я – господарник і математик. Причому, одного й другого вчився з дитинства. У нашій великій сім’ї мені доручали відповідати за кролів. Це був не лише мій домашній обов’язок (годувати і доглядати довговухих), а й перший дитячий бізнес (бо мені дозволяли забирати собі гроші за здані шкурки). Ну а прикладна математика і механіка в університеті навчили все прораховувати, щоб наперед бачити результат.

 – Що для вас депутатство: задоволення амбіцій, додаткові можливості, зайвий клопіт?

– Однозначно – не клопіт. Натоміть депутатство дає додаткові можливості впливати на життя в місті. А ще, не буду приховувати, задовольняє амбіції. Зрештою, напевне, кожному приємно відчувати себе потрібним людям.

– Гапяк і успіх – це співвідносні поняття?

– Правильніше було б сказати: Гапяк плюс праця дорівнює успіх. Адже йдеться про звичайного хлопчиська з багатодітної сім’ї, який у чотирирічному віці втратив маму, із самого дитинства по-чорному працював у селі, самотужки здобував освіту. Потім працював до сьомого поту, не раз, пішовши в бізнес, ризикуючи всім і вся. Усе, чого я досягнув у житті – повагу в ділових колах, стабільність на роботі, гарну машину, затишний будиночок, на який ми з дружину заробляли півжиття, – дала праця.

– Хто у вашому житті залишив найпомітніший слід? 

– Звичайно, батьки, які дали мені життя. І дружина, яка завжди зі мною поруч – і в радощах, і в смутку.

– Золота медаль за школу – результат ваших старань чи заслуга ваших батьків? 

– Багато чого успадкував від тата, який зі своїми чотирма польськими класами розуму мав більше, ніж дехто сьогодні з університетським дипломом. Не скажу, що дуже старався, ніхто особливо й не контролював, як я уроки робив. Просто наука давалася мені. До п’ятого класу я прочитав історію зі всієї шкільної програми. Читав багато. Та й пам’ять непогану мав. Мене в десятому класі вчителька біології Ганна Максимівна завжди хотіла підловити, коли не вивчу урок. Але в неї нічого не виходило, бо я міг прочитати тему дорогою до школи (вчився в сусідньому селі) і майже дослівно переказати її на уроці.

– Я не бачив вас сердитим. Не сердитесь чи вмієте стримуватись?

– Взагалі-то, я людина емоційна, але з добрим характером. Буває, що спалахну, на виробництві можу навіть крикнути на когось, але дуже скоро відходжу. Тому в нашій сім’ї ніколи не буває скандалів. 

– Кажуть, що сильні і великі люди зазвичай добрі? Чи доводилося вам коли-небудь застосовувати кулаки?

– Вважаю, що добро повинне бути з кулаками. Але мені застосовувати кулаки доводилося тільки в дитячі і студентські роки. Останній раз, до речі, у студентському будзагоні, де москалям (недолюблював я чомусь зухвалих росіян) морди набив. Відтоді завжди намагаюся владнати непорозуміння мирним шляхом.

– Помічено також, що великі люди (за соціальним становищем і антропологічними параметрами) люблять усе велике – автомобілі, будинки. Ви теж? 

– Кажуть, що велика людина має велике серце. Втім, як якось зауважив знайомий кардіолог, не можна казати «велике» серце, бо це ознака патології. Серце має бути добрим. А у чоловіка (байдуже: великого чи не дуже) має бути, як на мене, гарне взуття, хороший годинник, зручний стильний одяг, престижний автомобіль і затишний будинок. Звичайно, якщо є така можливість. Але бути людиною – це обов’язково. Мені більш важливо не те, яку машину я маю, а те, як ставляться до мене люди.

– Яку справу свого життя ви вважаєте найважливішою? 

– Підприємство.

– Чи побільшало у вас друзів після того, як стали депутатом міської ради?

 – Я ще не переконаний, що всі ті, хто називає себе друзями, справді стали ними. Так, у нас хороші стосунки, але дружба перевіряється роками. І вимірюється не тільки кількістю разом випитого пива.

– Як, де і з ким розслабляєтеся?

 – Для мене найкращий відпочинок – у колі родини і друзів. Люблю посадити в машину дружину та внучку і проїхатися з ними сотню-другу кілометрів, наприклад до Львова. Обожнюю побродити по лісі, куди часто виїжджаємо із сім’єю – на гриби, з друзями – на полювання.

– Що для вас полювання – данина моді чи поклик первісного предка-годувальника?

– Швидше, можливість насолодитися тишею (коли стоїш на «номері», обов’язково відключаєш телефон), а потім розслабитися в хорошій атмосфері – посидіти з друзями біля відкритого вогнища і потравити небилиці. 

На полюванні, як у бані, немає ні звань, ні посад, всі – рівні.

– Чи є у вас «золоте» правило, яке ви ніколи не порушуєте?

– Не брехати.

– На відео в одному з інтернет-видань ви декламуєте не революційну, а ліричну поезію Тараса Шевченка. Це говорить про вашу романтичну натуру?

 – А я й справді романтична натура. Шевченка люблю. І не тільки я. Моя дочка Христя, коли ще в шкільні роки читала Шевченка, завжди плакала. 

– Що любите читати чи дивитися?

– Раніше дуже любив дивитися футбол. Але його в Україні, на жаль, не стало. Читати полюбляю детективи, втім, частіше переглядаю економічно-фінансові сайти. А ще взяв до рук «Трощу» Василя Шкляра, яку мені порекомендували.

– Що вмієте робити власними руками?

– Я – не білоручка. Маю четвертий розряд муляра, таку ж кваліфікацію стропальника. Можу приготувати дуже смачний (так твердять рідні і  друзі) обід або вечерю. Доглядаю за садком біля хати. Дуже люблю чистоту, тому не цураюся прибирати вдома. От чого мені не дано, то це прати і прасувати. 

– Свого часу ви були віце-президентом БК «Пульсар». Бо баскетболіст чи вболівальник?

– У молоді роки грав у баскетбол, який мені подобається тим, що це інтелектуальна і динамічна гра. Пишаюся тим, що, будучи віце-президентом БК «Пульсар», вклав у клуб не тільки душу, а й достатньо грошей.

– Що для вас у житті є святим?

– Бог, Україна і родина.

На фото: Богдан Гапяк з дружиною, Лесею.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?