Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2018
 

Нехай народ вирішить, що робити з Народним домом | Газета 7 Днів

Нехай народ вирішить, що робити з Народним домом

20.04.2018 06:55
Переглядів:449

Уже не перший рік міські обранці сушать голови над тим, що робити з Народним домом, який через безгосподарність орендарів руйнується в центрі міста. Не раз і депутатські комісії створювали, аби ті достеменно вивчити критичну ситуацію і запропонували єдино правильне рішення щодо цільового призначення цієї будівлі. Минають роки, змінюються депутатські каденції, а проблема залишається невирішеною.

Мабуть, не варто розпочинати безплідні дискусії про те, хто саме винен у тому, що Народний дім доведений фактично до ручки. Безперспективними, на мою думку, будуть суперечки з приводу того, хто має більше прав на безплатну чи пільгову оренду приміщень у цій будівлі. Адже дехто вважає, що пріоритетом мають користуватися ті політичні сили, які перемогли на виборах. Тоді виходить за відомою приказкою: хто жив, той і живе. Адже не досить того, що з державного бюджету виділяються мільйони на діяльність парламентських партій, то їм ще й приміщення безплатно виділяють. Натомість громадські організації, які функціонують за пожертви благодійників, мусять винаймати приміщення за гроші.

У ситуації з Народним домом важко знайти якесь справедливе рішення. А шукати треба і якомога швидше, бо за кілька років уже не буде що ділити. Будівля потребує негайного капітального ремонту.

Як варіант вирішення проблеми міський голова Володимир Хомко запропонував провести міський референдум, який і вирішить, що робити з Народним домом. А саме: продати з аукціону чи роздати в оренду сумлінним громадським організаціям, які дбатимуть про будівлю? Напевне, мер таки має рацію. Хоча в мене ідея така: приміщення Народного дому надати національно-патріотичним громадським організаціям на зразок «Просвіти», «Пласту», Союзу українок та інших, які займаються вихованням підростаючого покоління.

Зрештою, якщо будинок охрестили Народним домом, то нехай народ і визначає його подальшу долю. Тож, вважаю, час провести міський референдум згідно зі Статутом міста Рівне, щоб зупинити руйнацію оригінального архітектурного об’єкта і визначити його цільове призначення. 

Якщо на це буде воля депутатів Рівнеради, то я готова очолити ініціативну групу з проведення міського референдуму щодо подальшої долі Народного дому.

Марія КОНОЩУК,

заступник голови Рівненської міської організації АПУ,

депутат Рівнеради 

2010–2015 років

Як це було

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України РДГУ Олена ПРИЩЕПА:

– Будівля на вулиці С. Петлюри, яку називають Народним домом, зводилася в радянську добу, а саме 1950 року на місці поруйнованого війною кінотеатру Зафрана. Це був відомий у Рівному громадський будинок першої половини ХХ століття, який вже неможливо було підняти з руїн.

Новозбудоване приміщення призначалося для держустанови – Облпроекту, працівники якого займались архітектурним проектуванням по всій Рівненській області. Автором ескізів проекту цієї будівлі був тодішній головний архітектор Облпроекту Борис Андрєєв. Він також відомий як проектант будинків № 15 і № 262 на вулиці Соборній, стадіону «Авангард» та декількох інших рівненських будівель житлового і громадського призначення.

На першому поверсі будівлі Облпроекту з часу його зведення і до кінця 80-х років розміщувалося товариство «Знання». Пізніше там оселилися громадські і політичні організації українського національного спрямування. За європейськими традиціями громадського життя цю будівлю назвали Народним домом.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?