Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2018
 

Як зайти у транспорт пільговику, щоб не розгнівати водія? | Газета 7 Днів

Як зайти у транспорт пільговику, щоб не розгнівати водія?

20.04.2018 06:56
Переглядів:557

Це запитання не дає мені спокою після нещодавньої поїздки в переповненій маршрутці. Близько восьмої години ранку 15 лютого на зупинці «Міська лікарня» в 38-му маршрутку (№ ВК 55-15 АК) зайшла, спираючись на палицю, жінка-інвалід. Маршрутка була повна, то, аби не заважати людям виходити на наступній зупинці, жінка зайшла на задні двері. На зупинці біля медколеджу люди потроху повиходили, і жінка запитала водія, чи можна їхати за пільговим посвідченням. Водій спочатку дозволив і дав картку на безплатну поїздку. Та раптом він спохватився. «А де ви зайшли?» – спитав. Жінка пояснила все, як було. Тоді водій наказав віддати картку на пільгову поїздку назад. Таким же чином він забрав картку і в чоловіка, що зайшов так само.

Дивно все це. Таке відчуття, що ті люди зайшли десь на іншій планеті і тільки в Рівному попросились проїхатись по посвідченню. Чому в нашій державі так: невже ті двоє людей не заслужили, щоб скористатись безкоштовним проїздом у міському транспорті? Для кого ж тоді закон? Може, хтось із чиновників пояснить на сторінках газети, як пільговику зайти в транспорт, щоб не розгнівати водія?

Мирослава МЕЛЬНИК, жителька Рівного

Компетентно

Непорозуміння виникають через те, що перевізники везуть пільговиків за власні гроші

Питання пільгових перевезень пасажирським транспортом загального користування не врегульовано законом. Надані державою пільги (в тому числі безкоштовний проїзд у громадському транспорті) мали би компенсуватися з державного бюджету, але субвенції на це не передбачені.

Аби уникнути соціальної напруги, у Рівному всі пільгові категорії пасажирів безкоштовно перевозять тролейбусами. На покриття збитків за це з міського бюджету виділяють кошти комунальному підприємству «Рівнеелектроавтотранс» та перевізникам, автобуси яких працюють на нерентабельних маршрутах, як-от №№ 43, 44 «Басів Кут – вул. Олексинська». Решта приватних перевізників забезпечує безкоштовні перевезення пільговиків за свій рахунок, але з обмеженням кількості пільгових пасажирів одночасно залежно від пасажиромісткості автобуса (до18 пасажирів – 2 пільговики, більш як 18 – 4 пільговики).

При здійсненні пасажирських перевезень учасники повинні дотримуватися Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, а саме:

– водій автобуса зобов’язаний «продавати квитки пасажирам до початку руху автобуса у передбачених законодавством випадках» (п. 16 ст. 147);

– пасажир автобуса зобов’язаний «мати при собі квиток на проїзд, а за наявності права на пільги щодо оплати проїзду – посвідчення встановленого зразка або безоплатний квиток (для міжміських перевезень)».

Тож до непорозуміння, описаного в листі жительки Рівного Мирослави Мельник, призвело те, що водій не отримує гроші від пасажира за проїзд і не видає квиток при посадці в автобус, чим порушує свої обов’язки. Директора фірми «Саланг», якій належить автобус «Богдан» ВК 5515 АК, зобов’язано провести додатковий інструктаж із водіями щодо дотримання вимог законодавства.

Віталій МИРОНЮК,

начальник управління транспорту і зв’язку

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 7 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?