Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

Віктор Іськів:«У нас відкривається ринок медичних послуг» | Газета 7 Днів

Віктор Іськів:«У нас відкривається ринок медичних послуг»

22.06.2018 08:50
Переглядів:856

Залишилися лічені дні до того часу, коли українці мають на практиці відчути наслідки реформування галузі охорони здоров’я. Адже вже з 1 липня сімейні лікарі, терапевти і педіатри почнуть працювати за новими правилами. Наскільки лікувальні заклади Рівного готові до змін у первинній ланці надання медичної допомоги і чого взагалі слід очікувати від запроваджених нововведень, про це розмова журналіста «7 днів» з начальником міського управління охорони здоров’я Віктором ІСЬКІВИМ.

– Вікторе Ігоровичу, як ви оцінюєте рівень готовності рівненських медиків до реформування первинної ланки?

– Вважаю, що об’єктивну оцінку нашій роботі дала в.о. міністра охорони здоров’я, яка під час недавнього візиту до Рівного висловила задоволення процесом реалізації медичної реформи. Особливо Уляна Супрун відзначила показники підписання декларацій між пацієнтами і сімейними лікарями, які є одними з найвищих в Україні. На вчора, зокрема, угоди з лікарями уклали понад 67 тисяч осіб, що становить майже 30 відсотків мешканців Рівного. 

Фактично готові до роботи в нових умовах заклади первинної медичної допомоги. Адже 1 червня на сесії міської ради були затверджені статути і передавальні акти, що стало першим вагомим кроком на шляху перетворення наших центрів первинної медико-санітарної допомоги в комунальні некомерційні підприємства. Саме цього й вимагає реформа. І ми оперативно подали в Національну службу здоров’я України заявку на укладання угод, щоб з 1 липня розпочалося фінансування лікувальних закладів міста, що надають первинну медичну допомогу, по-новому, тобто за принципом, коли гроші йдуть за пацієнтом.

Отож медична реформа втілюється послідовно і планово, що вселяє надію на позитивні результати в недалекій перспективі. Вже можна сміливо сказати, що відкривається ринок медичних послуг. Тобто розпочинається конкуренція між лікарями, які боротимуться за пацієнтів. Це перевірена на Заході практика.

– Але ж одна лише зміна назви терапевта на сімейного лікаря мало що дасть.

– Відбувається не лише структурна зміна, а й суттєво поліпшилася матеріально-технічна база закладів первинної меддопомоги, в тому числі умови праці сімейних лікарів. Сподіваюся, що цей процес триватиме й далі. Крім того, в рамках реалізації проекту Світового банку проводиться забезпечення наших центрів ПМСД і лікарських амбулаторій усім необхідним обладнанням, яке передбачене в Табелі технічного оснащення. Це також дуже суттєва допомога місцевим бюджетам. Зрозуміло, що будемо купувати сучасне, а то й надсучасне обладнання, що наблизить матеріально-технічну базу галузі охорони здоров’я до рівня провідних європейських клінік.

– Ми часто говоримо про європейський рівень, але ніяк не можемо до нього дотягнутися.

– Чому ж? У нас є багато чого з того, що й на Заході. Наприклад, триває капітальний ремонт у центральній міській лікарні, який увінчається створенням ангіографічної операційної. Тобто, під ангіограф, що його купили за кошти місцевого бюджету і державної субвенції наприкінці минулого року, готується спеціальне приміщення. Якщо не станеться нічого надзвичайного, то до кінця червня відкриємо створене під цей новітній апарат відділення. Вже маємо підготовлених спеціалістів, які будуть на ньому працювати. Це дасть можливість рятувати за добу одне-два життя хворих, у яких трапились інфаркти.

Сьогодні кожному з рівнян треба терміново задати питання: «А ти підписав декларацію з лікарем?». Чим більше мешканців міста підпишуть декларації, тим більше грошей отримає місто на медицину. Секретар Рівнеради Сергій Паладійчук сказав про це на засіданні міськвиконкому.

Крім того, капітально ремонтуємо реанімаційне відділення, де монтується сучасна система газів. Дай, Боже, тут до кінця року теж буде завершена реконструкція відділення, а відтак сучасне обладнання допоможе рятувати людські життя і виходжувати важкохворих.

Сподіваюся на те, що на найближчій сесії міські депутати виділять 3,5 мільйона гривень на апарат ТУР (трансуретральний резектор). Це сучасне обладнання вкрай необхідне для малотравматичних оперативних втручань. А в центральній міській лікарні щороку проводять близько півтисячі таких операцій. Є чимало задумів щодо запровадження новітніх методик лікування, які перебувають на стадії обговорення. 

– Не могли б припідняти завісу інтриги?

– Ну, наприклад, головний лікар центральної міської лікарні Євген Кучерук виношує ідею, як на базі міської лікарні робити операції на відкритому серці. У зв’язку з цим хоче підписати угоду про співпрацю з Національним інститутом хірургії і трансплантології імені Шалімова. Адже, крім усього, вже прийнято Закон про трансплантацію. 

І це лише перший крок: ще багато чого не визначено, має бути прийнято купу підзаконних актів.

У кожному регіоні мають діяти трансплантаційні центри. Скажімо, та сама нирка чи печінка повинна бути імплантована реципієнту максимум через чотири години з моменту її забору в донора. Найближчі трансплантаційні центри є в Києві і Львові. Наша віддаленість від них створює для рівненських пацієнтів чималі проблеми. Чому б справді не створити такий центр у Рівному? Ми до цього готові. Я вірю, що багато з наших задумів удасться реалізувати. У нас головасті лікарі, які мають золоті руки. Треба лише створити для них належні умови.

– Коли говоримо про здобутки й перспективи, мова здебільшого зводиться до центральної міської лікарні. А яка ситуація в інших медзакладах Рівного?

– Говоримо про центральну міську лікарню, бо вона обслуговує мешканців усього міста, а то й області, як-от єдине в регіоні інфекційне відділення, яке розміщене саме в Рівненській центральній міській лікарні. Відрадно, що тут повним ходом йде капремонт. Оновлені палати правого крила вже функціонують. Хворі лікуються в хороших, близьких до європейських умовах. Сподіваюся, що до кінця року ремонт інфекційного відділення повністю завершать. 

Що стосується інших медзакладів, то там теж не сидять склавши руки. Наприклад, наближається до завершення ремонт пологового відділення № 2. Це, якщо пам’ятаєте, те саме відділення, фотографії з якого (з розтрощеними розетками, порваним лінолеумом, занедбаним туалетом і тощо) торік гуляли інтернетом. Підіть і гляньте, як там зараз – небо і земля. Надіюсь, що на найближчій сесії депутати Рівнеради виділять необхідну суму (це невеликі гроші) для завершення ремонту в цьому відділенні і воно ще влітку запрацює на повну, якщо можна так сказати, потужність, і молодим мамам там буде добре й комфортно. Крім того, поліпшується матеріально-технічна база міського пологового будинку, зокрема, найближчим придбанням стануть лампи фототерапії. 

У нас, як бачите, відбуваються разючі зміни. Та головне, що ми хочемо надати медичним послугам європейську якість за українськими цінами.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
13 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?