Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
30
31
 
Липень 2018
 

Споруди – тимчасові, проблеми з ними – постійні | Газета 7 Днів

Споруди – тимчасові, проблеми з ними – постійні

05.07.2018 12:40
Переглядів:831

Рівне потерпає від засилля кіосків, лотків, автокав’ярень та гаражів-черепашок. Подекуди за ними не видно самого міста. Міська влада взяла курс на ліквідацію цього свавілля. Проте не так швидко це робиться, як би хотілося. Тим більше що, поки одні незаконні споруди демонтовують, інші «виростають», як гриби після дощу. 

Впорядкувати розташування всіх тимчасових споруд у Рівному міська влада взялася кілька років тому. Що вже вдалося зробити та чи є взагалі план з очищення міста, газеті «7 днів» розповів начальник відділу генплану і розвитку міста управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради Андрій ЮРКОВ. 

– Роз’ясніть, будь ласка, чи зроблено перепис тимчасових споруд, розташованих у Рівному? 

– Усі тимчасові споруди (ТС) ми розділили на декілька видів. 

В одних ведеться підприємницька діяльність на певних місцях. Це ТС, які розміщені на земельних ділянках з відповідним цільовим призначенням. Інші – це пересувні засоби дрібнороздрібної торговельної мережі. Це різного роду автокав’ярні, лотки і т.д. З ними ситуація трішки складніша, адже механізм, за яким вони могли б працювати законно, до кінця не врегульований. Тому сьогодні всі вони розміщені на території міста і ведуть свою діяльність незаконно. Наше управління робить усе можливе, щоб врегулювати це питання.

В інших містах діють спеціальні комунальні підприємства, які займаються врегулюванням питань щодо засобів дрібнороздрібної торговельної мережі. В місті Рівному за ці процеси відповідає міська влада. Для початку ми розробили порядок розміщення засобів дрібнороздрібної торговельної мережі та готуємо комплексну схему можливих місць розміщення таких засобів.

Є ряд обставин, які будуть враховуватися при визначенні таких місць. Наприклад, вони повинні не заважати пішоходам, не розміщуватися на газонах, за межами червоних ліній і ліній регулювання забудови тощо. Також існує перелік вулиць, на яких теж будуть діяти обмеження, перш за все це центральні та магістральні вулиці. Адже людина, яка проїжджає через Рівне, хоче бачити місто, а не купу хаотично розміщених споруд.

– Скільки в Рівному таких споруд? 

– На сайті управління є інтерактивна карта arhrv.gov.ua/map/temp, на якій нанесені майже всі незаконні ТС, їх там понад 200. 

Спеціалісти управління постійно виявляють незаконні споруди. Ми ведемо розмови з їхніми власниками, зокрема з тими, хто хоче працювати законно і готовий іти на компроміс. Багато з них – свідомі громадяни і розуміють, що працюють незаконно, тому намагаються співпрацювати і брати участь у розробленні комплексної схеми розміщення засобів дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Рівному.

Підприємцям – власникам тимчасових споруд, які розміщені у недозволених місцях, пропонуємо забирати свої ТС, або ж їх буде демонтовано.

Тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності – це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Також ми розробляємо механізм, на умовах якого в дозволених місцях можна буде розміщувати ТС. Швидше за все, право користування земельною ділянкою буде надаватися через процедуру аукціону, це найбільш прозорий і конкурентний механізм. 

Ми готові йти на компроміс, дати час підприємцям на перенесення споруди в інше місце, адже для багатьох це єдиний заробіток. Методів впливу на людей, які працюють незаконно, є достатньо: це і штрафні санкції, і притягнення до відповідальності тощо. Також передбачена відповідальність і тих осіб, 

які незаконно дозволяють підключати електроенергію до своїх приміщень.

– Скільки тимчасових споруд уже демонтовано? 

– Торік було демонтовано 24 незаконно встановлені тимчасові споруди, цього року – 12.

– Металеві гаражі, звичні, хоча й зовсім незручні сусіди практично біля кожного будинку в місті, теж є тимчасовими спорудами, які підлягають демонтажу?

 – Майте на увазі: законно гаражі стоять лише в гаражних кооперативах. Всі інші, які розміщені на прибудинкових територіях,– встановлені незаконно. Тому ми їх поступово теж будемо демонтовувати. Минулого року демонтовано 31 гараж, а цього року вже 69. На останньому засіданні міськвиконкому було прийнято рішення про демонтаж ще майже 40 гаражів на вулицях Київській та Орлова. Загалом маємо звернення від мешканців міста про демонтаж гаражів практично у всіх мікрорайонах. 

У ході моніторингу міста, за попередніми підрахунками, в Рівному є не менш як тисяча таких споруд. 

– Як демонтуються гаражі чи інші тимчасові споруди? 

– Для початку представники нашого управління та управління житлово-комунального господарства складають акт про незаконне встановлення тимчасової споруди. Потім готується проект рішення про демонтаж. Відповідний пакет документів подається на комісію зі звільнення території міста Рівного від незаконно встановлених тимчасових споруд. Після того як комісія приймає рішення про демонтаж, питання виноситься на розгляд виконавчого комітету Рівненської міської ради. Далі, коли прийнято рішення про демонтаж, повідомляємо про це власника споруди. Відсотків десять громадян самостійно прибирають свій кіоск чи «черепашку» після першого повідомлення. А решта сподівається, що минеться. Але такі думки є марні, адже ТС або гаражі будуть демонтовані в будь-якому разі.

Якщо ж власник не реагує на наші попередження, тоді споруда у присутності членів комісії відкривається, описується все майно, що там є, а далі вона перевозиться на територію тресту зеленого господарства на зберігання. Власник може забрати його звідти, але йому нарахують витрати на перевезення та зберігання, суми значні. Якщо у визначений період ТС або гараж ніхто не забирає, вони будуть утилізовані.

– Якщо з автокав’ярнями все більш-менш зрозуміло, то яку альтернативу ви пропонуєте власникам гаражів?

 – По-перше, при черговому розробленні (коригуванні)  генерального плану міста будуть передбачатися території для розміщення стоянок та паркінгів у кожному з районів міста. По-друге, якщо грамотно розробити облаштування паркомісць поблизу будинків, то на місці 10 гаражів  можна розмістити 15–17 автомобілів. Також у кожному мікрорайоні міста є автостоянки та гаражні кооперативи. На жаль, власники автомобілів їх чомусь не використовують у повному обсязі, вони стоять напівпорожні. 

Навали «черепашок» біля житлових будинків – це ще й порушення пожежної та санітарної безпеки, і це створює незручність для мешканців. У всіх сучасних містах і в нових мікрорайонах намагаються не проектувати гаражі і стоянки на прибудинкових територіях, адже сучасні тенденції говорять про те, що на дворових територіях повинні бути розміщені зелені насадження, місця для відпочинку мешканців, дитячі майданчики тощо, а автомобілі повинні розміщуватися в спеціально відведених місцях.

На фото: Цей тютюновий кіоск у центрі міста стоїть собі на тротуарі без жодного дозволу і паспорта прив’язки.

Компетентно

На наш запит з Рівнеобленерго повідомили:

– З усіма власниками ТС, які мають так званий паспорт-прив’язку тимчасових споруд, що видаються органами місцевого самоврядування та якими надано весь необхідний пакет документів, що відповідає вимогам законодавства, ПрАТ «Рівнеобленерго» укладає договір про постачання електричної енергії. Розрахунок за спожиту електроенергію в такому випадку проводиться на підставі показників лічильників. Що стосується тимчасових споруд, з якими ПрАТ «Рівнеобленерго» не має договору про постачання електроенергії, то такі об’єкти не є споживачами ПрАТ і про їхнє підключення чи споживання електроенергії цими споживачами не йдеться. Торік у Рівному виявили і проводили перевірку шістнадцяти таких тимчасових споруд, які були заживлені від абонентських мереж. Наприклад, буває, що тимчасова споруда підключена до підприємства чи юридичної особи, з якою у нас є договірні відносини, відповідно спожита ними електроенергія обліковується приладом обліку. При цьому порушення договірних зобов’язань щодо постачання електроенергії немає, оскільки споживання здійснюється в межах договірної потужності. Звичайно, є випадки складання актів про порушення правил користування електроенергією з боку ТС через самовільне підключення. У кожному такому випадку ми припиняємо постачання електроенергії, складаємо акт про порушення і на підставі методики розрахунку обсягу та вартості неврахованої електроенергії нараховуємо компенсацію. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?