Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
30
31
 
Липень 2018
 

На лічильнику 14 кубів, а в платіжці – 34 | Газета 7 Днів

На лічильнику 14 кубів, а в платіжці – 34

12.07.2018 14:13
Переглядів:332

Звідки у платіжках за воду беруться додаткові куби? З листом, у якому міститься таке питання, до нашої газети звернулася рівнянка Наталія Ягущина, яка мешкає в будинку 259 на вулиці Соборній.

«За травень 2018 року,– пише вона,– прийшла квитанція, в якій вказали прогнозовані показники лічильника. За останні шість місяців – це перший випадок, коли показники стали “прогнозовані”. До цього часу я подавала їх на сайт, і в квитанції вони були такі ж. Із травня припинилася субсидія, а переплата становила на той час близько 600 гривень. За дивним збігом обставин сума переплати перекрила оті прогнозовані показники. Щомісяця моя сім’я використовувала 14–16 кубів води. А в травні їх стало аж 34. Навіть перекритий лічильник гарячої води (оскільки користуємося бойлером) з показником, який не мінявся протягом двох років, “накрутив” 3 куби гарячої води».

За роз’ясненням ми звернулися до заступника директора РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Миколи Ткачука. Ось що він повідомив: 

– Ми з’ясували, що Рівнеоблводоканал не отримав фактичні показники лічильника. А на цей випадок діють певні правила. Якщо споживач вчасно не подав показники лічильника, то, згідно з пунктом 11 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, плата за послуги нараховується згідно з показниками будинкового засобу обліку води, а в разі його відсутності (несправності), зокрема:

- у разі відсутності засобів обліку води, встановлених у квартирі (будинку садибного типу);

- у разі несправності квартирних засобів обліку, що не підлягає усуненню, з моменту її виявлення;

- у разі відсутності у виконавця показань квартирних засобів обліку за розрахунковий період з подальшим перерахунком відповідно до пункту 18 цих правил за нормативами (нормами) споживання.

Інакше кажучи, подача показань квартирних засобів обліку – це обов’язок споживача. Оскільки ж у надавача послуг вони відсутні, то підприємство було змушене провести нарахування за нормативами (нормами) споживання. 

Нормативи (норми) коливаються від 55 до 260 л/добу залежно від кількості людей, прописаних у житловому приміщенні, умов благоустрою в будинку, а також від кількості днів у місяці. Ці нормативи затверджені рішенням Рівненської обласної ради № 682 «Про затвердження нормативів (норм) споживання води для споживачів РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал”» від 6 вересня 2017 року. 

Наприклад, людина живе у багатоквартирному житловому будинку з водопроводом і каналізацією, централізованим гарячим водопостачанням (ЦГВ), з ванною, обладнаною душем. Норма споживання послуг з централізованого постачання питної води на особу становить 220 л/добу або 6,71 м3/місяць. У квартирі зареєстровано 5 осіб: 6,71х5 = 33,55 м3 за послуги з централізованого постачання питної води. Якщо людина не повідомила фактичні показники, ми нараховуємо прогнозовані згідно з цією нормою.

Тому РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» звертається до споживачів із проханням щомісяця із 20 до 27 числа включно повідомляти фактичні показники водолічильників .

Лише вчасно передані показники лічильників – це гарантія того, що споживачу надійде рахунок за фактично спожиті послуги.

Нагадуємо, що мешканці приватного сектора, у яких не встановлені водолічильники, з травня по серпень включно зобов'язані також сплачувати за полив зелених насаджень відповідно до площі земельної ділянки. Норма витрати води на полив присадибних ділянок, покриттів із трави, зелених насаджень, квітів та газонів залежить від місячної кількості опадів згідно з даними Гідрометцентру, що випали на території регіону. 

При кількості опадів менше за середньостатистичні дані норми витрати приймаються 6 л/м3 на добу, в межах середньостатистичних даних витрати приймаються 5 л/м3 на добу, більше від середньостатистичного даних – 4 л/м3 на добу.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?