Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
30
31
 
Липень 2018
 

На наші пенсії гідно не проживеш | Газета 7 Днів

На наші пенсії гідно не проживеш

12.07.2018 09:31
Переглядів:226

Скільки треба отримувати пенсіонерові, щоб не почуватися жебраком і мати можливість жити гарно? Це – дивлячись якому пенсіонерові. Наприклад, у Фінляндії середній рівень пенсії трішки не дотягує до 2 тисяч доларів, у Німеччині – 1400 доларів, у США – 1200. 

А середня пенсія українського пенсіонера не дотягує і до ста доларів. Сьогодні вона становить 2480 гривень по Україні, а в нашій області ще менша – 2070 гривень. Виходячи з таких реалій, рівненські пенсіонери були дуже скромні, відповідаючи на запитання журналістів «7 днів» у рамках нашого традиційного проекту «Голос народу». А питання було таке: «Яка пенсія потрібна вам для повного щастя, щоб вистачало на все і ви могли жити гідно?» Ось що ми почули у відповідь.

 

– Моя пенсія – 1373 гривні. У жінки пенсія така сама. У нас троє дітей, то трохи вони нам допомагають. Маю трьох внуків, більшість часу вони живуть з нами. Тому використовуємо чимало електрики і газу. Моєї пенсії на оплату цих послуг не вистачає. Уже десять років не купую нового одягу – доношую те, що залишилося з минулих часів. Аби жити нормально, вважаю, що пенсіонер має отримувати не менше ніж 9 тисяч гривень.

 

– На пенсію я пішла за вислугою років і станом здоров’я, потім мені не хотіли її перераховувати, коли досягла пенсійного віку. У місцевому пенсійному фонді мене запевнили, що це мені не буде вигідно, бо буде ще менша пенсія. Звернулась у Київ, там сказали, що повинна бути пенсія перерахована і збільшена. Подала позов до суду, виграла його, пенсійний подав на апеляцію, але я виграла і в апеляційному суді. Зараз триває перерахунок моєї пенсії. Спочатку була пенсія в розмірі 1300 грн. Це притому, що все життя я пропрацювала лікарем. Пішла на пенсію вимушено, бо захворіла. І тепер очікую перерахунку пенсії, бо обіцяли, що має бути на рівні 3–3,5 тисячі гривень. Вважаю, що й така пенсія не є достатньою для того, щоб жити гідно. Цих грошей хоч би вистачило на оплату житлово-комунальних послуг. Пенсія має бути не менш як 7 тисяч гривень, як на мене.

 

– У мене хороша пенсія – більш як 5 тисяч гривень. Бо великий трудовий стаж: я працював на шахті, потім на льонокомбінаті, маю нагороди. Живу один, тому мені цих грошей вистачає. Якби сім’ї треба було прожити на ці гроші, то, звичайно, їх би не вистачило.

– Отримую пенсію 3200 гривень. Якщо доводиться купувати ліки, то іноді не вистачає на прожиття, а якщо обходиться без цього, то вистачає. Маю 43 роки трудового стажу, все життя пропрацював на будівництві. На владу не ображаюся. Маю присадибну ділянку, пару вуликів – вже підмога до пенсії і заняття для душі. Але якщо зрівняти, що є пенсії по 100 і більше тисяч гривень у державних службовців, то, звичайно, це для мене не зрозуміло. Хіба годиться таке, щоб така різниця була велика? Вони хіба під амбразури йшли, життями своїми ризикували, що їм тепер такі виплати? Кожен має отримувати те, на що заслужив. У когось більша пенсія, хто робив більше, у когось менша. Але такої різниці не повинно бути.

– Своєю пенсією я не задоволений, мені її не вистачає на прожиття. Тому змушений ще працювати. На мою думку, пенсія має бути не меншою як 5 тисяч гривень.

Розпитувала 

Софія КАТЕРИНЧУК

Фото Ніли ВОВЧИК

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
18 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?