Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Вересень 2018
 

Вбивця моєї дружини не відповів за скоєне ним ні кримінально, ні матеріально | Газета 7 Днів

Вбивця моєї дружини не відповів за скоєне ним ні кримінально, ні матеріально

13.09.2018 11:59
Переглядів:221

14 років я живу без віри у справедливість

Прочитав я 30 серпня в газеті «7 днів» статтю «17 років мати намагається покарати вбивцю сина» і впізнав у цій історії власні поневіряння.

У нас навчилися казати, що Україна – це Європа! Яка ж це Європа, коли в нас закони не захищають людей? Моя жінка наприкінці 2004 року їхала на роботу на Рівнеазот. Вийшла на зупинці і, переходячи дорогу пішохідним переходом до свого місця роботи, потрапила під авто. Воно рухалось на великій швидкості. За кермом був житель села Карпилівка, який також працював на Рівнеазоті. За матеріалами розслідування, гальмівний шлях авто становив 11 метрів, а потерпіла відлетіла після удару на вісім метрів. Її непритомну забрала швидка допомога. Через п’ять днів, не виходячи з коми, дружина померла в центральній міській лікарні. Я залишився сам з неповнолітньою дитиною.

У винуватця ДТП є жінка, брат якої був колишнім міліціонером. То, зрозуміло, «експертиза», яку провела міліція після скоєння ДТП, показала, що водій не винний. Нібито він не мав можливості уникнути ДТП, хоча рухався зі швидкістю біля 

35 (!) км/год. Слідчі не опитували свідків ДТП, а справу «складали», як їм потрібно. У кінцевих матеріалах навіть не фігурував пішохідний перехід! Слідчий УМВС, який вів цю справу (Смалійчук П.О.), заявив мені на вимогу в порушенні кримінальної справи: «Ти нічого не доведеш, навіть не намагайся». Тому кримінальну справу ніхто так і не відкрив і навіть ніякої шкоди ніхто не компенсував. Я декілька років намагався довести, що справа сфальсифікована: куди тільки не подавав скарги і звернення. 

З рівненською прокуратурою тяганина та переписка зі скаргами і повідомленнями велась декілька років, вони декілька разів направляли матеріали справи на дорозслідування в УМВС, але результат завжди був той самий – підстав для порушення кримінальної справи немає.

Вся ця тяганина тривала майже п’ять років, доки матеріали справи не знищили з архіву УМВС, тому що справи, які за собою не тягнуть кримінальну відповідальність, зберігаються тільки декілька років! Я зробив із цього висновок, що у нас справи не розслідують по закону, а ламають людям долі. Якщо, звичайно, ці люди не твої знайомі, чи друзі, чи не занесли тобі матеріальну допомогу!

У 2013 році було подано до суду тільки на відшкодування матеріальної і моральної шкоди винуватцем ДТП. Суд я виграв, але відповідач не захотів добровільно виконувати його рішення. Та й на відповідачеві майна не залишилось, як з’ясував суд у процесі розгляду справи. Навіть авто, на якому він здійснив ДТП, під час розгляду справи в суді винуватець ДТП переоформив. Хоча до цього часу ще користувався ним майже 10 років. Рішення суду було передано у виконавчу службу. А та його «виконує» понині! Відразу після рішення про стягнення шкоди і передачі у виконавчу службу відповідач звільнився з Рівнеазоту, щоб навіть не платити ті мізерні кошти, що могли б стягуватися з його зарплати! І виконавча служба йому нічого не може вдіяти! Отака з України Європа!

Олег Линигао

Редакція звернулася до Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, аби там пояснили, чому не виконується рішення суду, яке було передано у виконавчу службу. Ось що нам відповіли:

«Звернення стягнення на кошти та майно можливе у випадку наявності у боржника такого майна або коштів. У разі ж невиконання в самостійному порядку судового рішення та відсутності у боржника майна, на яке згідно із законом можливо звернути стягнення, в державного виконавця відсутня передбачена законом можливість виконати судове рішення навіть у примусовому порядку.

Разом з тим у статті 37 Закону України «Про виконавче провадження» визначені підстави для повернення виконавчого документа стягувачу. Зокрема, визначена така підстава, як: “у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними” (пункт 2 частини першої статті 37 цього Закону).

Виконавче провадження у цій справі було відкрите у березні 2014. Відтоді державний виконавець періодично здійснював перевірки майнового стану боржника. Але за результатами перевірок у боржника не виявили майна, на яке можна було б звернути стягнення. Боржник сам періодично здійснював часткові проплати боргу і в 2017 році на користь стягувача сплатив 1980 гривень.

Починаючи з липня 2018 року, коли у боржника з’явилось офіційне місце роботи, стягнення боргу почало здійснюватися із заробітної плати боржника. В результаті цих дій на користь стягувача з боржника вже стягнули 1718 гривень. Надалі стягнення будуть здійснюватися із заробітної плати боржника».

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Микола

З якої зарплати він буде платити ? За 4,5 роки стягнень і "роботи" ДВС за моєю ініціативою і наполегливістю, врешті-решт виконавча служба виявила в червні 2018р. , що боржник офіційно працює. І у відповідності до "Закоуну України про виконавче проваження", ст.70. ч.2, було передано виконавчий лист до бухгалтерії Рівнеазот і стягнуто частину заробітної плати у липні, яку зарахували тільки у вересні стягувачу. Це оці несчасні 1718 грн, про які ви написали! Боржник у свою чергу після першого ж стягнення із зарплати, у серпні 2018р., знову звільнився з офіційної роботи і за серпень сплатив аж 0,0 грн! І виконавча служба неможе спонукати ніяк його сплачувати борг і навіть на роботу неможе спонукати влаштуватись, хочаб через центр зайнятості! Вбивця і далі ухиляється хоча б від сплати шкоди і всім на це фіолетово!!! СЛАВА УКРАЇНІ!

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 6 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?