Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Вересень 2018
 

Дітей шукають по всьому світу | Газета 7 Днів

Дітей шукають по всьому світу

27.09.2018 15:16
Переглядів:689

30 вересня в Україні відзначають День усиновлення

Майже в усіх розвинутих країнах існують черги на усиновлення, іноземці навіть їдуть до інших країн, аби стати батьками якійсь сироті. Нещодавно канадійці приїжджали до Рівного, аби подивитися на дівчинку, яку вони могли б удочерити. Постає питання: чи є у нас черги з рівнян, які хочуть подарувати дітям батьківське тепло та повноцінну сім’ю, якої вони ніколи не мали?

Напередодні Дня усиновлення ми зустрілися з начальником міської служби у справах дітей Андрієм Міщенею та поцікавились, чи багато у Рівному потенційних усиновителів. Чи є для них діти, які підлягають усиновленню? Який шанс зустрітися мають батьки, що хочуть дитину, і дитина, яка хоче мати батьків!

– Андрію Івановичу, які  форми влаштування долі дітей-сиріт нині пріоритетні?

– На першому місці, беззаперечно, національне усиновлення. Це коли дитину всиновлюють громадяни України. Якщо називати по пріоритетності, то після усиновлення це опіка та піклування зі сторони родичів, третій варіант – прийомна сім’я, а далі – дитячий будинок сімейного типу та інтернат.

– Чим відрізняється всиновлення від, наприклад, взяття під опіку?

– Усиновлення – це прийняття дитини у свою сім’ю на правах дочки або сина. При такій формі влаштування дитина втрачає статус сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, і 

отримує справжніх батьків. Якщо в осиротілої дитини є родичі, які заперечують проти усиновлення її чужими людьми, то вони можуть взяти її під опіку. Але опікунство триває до 18 років. На дитину, яку всиновлюють, є тільки разова виплата, така, як і при народженні. А на дітей, які під опікою, виплачується щомісячно державна соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідно до віку. Від усиновлення опіка відрізняється тим, що це все-таки тимчасове явище. Опікун зобов’язаний взяти дитину в своє житло і дбати про неї до 18 років.

– Куди потрібно звертатися сім’ям, які хочуть всиновити дитину? Якими є обов’язкові вимоги до всиновлювачів?

– Насправді вимог не так і багато: мати власне житло, дохід на рівні прожиткового мінімуму на кожного члена сім’ї, відсутність непогашених судимостей. Є певний перелік інфекційних, психічних захворювань, при яких не дозволяється всиновлювати дитину. Потрібно звертатися до нашої служби у справах дітей. 

– Чи є навчання для сімей, які бажають всиновити дитину?

– Усиновителі за власним бажанням можуть пройти курс підготовки, який проводить соціальна служба для сім’ї, дітей та молоді. А ось для прийомних батьків, опікунів, якщо останні не є родичами, це навчання обов’язкове.

– Скільки у вашій службі на обліку сімей, які хочуть всиновити дитину?

– Зараз всиновити дитину хочуть шість подружніх пар та одна одинока людина.

– Тобто це не обов’язково має бути сімейна пара, і всиновити малюка може й одинока людина?

– Ні, не обов’язково. Закон каже, що усиновителем може бути як окремий громадянин, так і сімейна пара. Але, як правило, у нас усиновителі – це подружні пари.

– Чи є у них власні діти?

– Найчастіше до нас звертаються сім’ї, які не мають власних дітей. Але у трьох сім’ях, які нині у нас на обліку, виховують власних дітей.

– Яких дітей переважно бажають усиновлювати рівняни: хлопчиків чи дівчаток? Чи є шанси у хворих діток отримати батьків?

– Я вже казав: у нас на обліку сім потенційних усиновлювачів, то троє з них хочуть всиновити дівчаток, для решти стать дитини не має значення. Як правило, більше хочуть всиновлювати маленьких і здорових діток. Але батьків потребують і хворі та старші діти. Через це виникає певна невідповідність. 

– Наче у пісні: ми вибираємо, нас вибирають. Як це часто не збігається…

– Так, з одного боку є дітки, яких можна було б усиновити, а з іншого – громадяни, які хотіли б усиновити, але не готові брати на себе відповідальність за хвору дитину. Для особливих дітей шансом стає міжнародне усиновлення. Нещодавно приїжджала молода пара з Канади, аби подивитися на дівчинку, яка у нас на обліку. На жаль, щось не склалося.

– Коли востаннє іноземці всиновлювали дітей з Рівного?

– У 2009 році.

– Чи можуть рівняни всиновити дитину з іншого міста? Чи потрібно їм для цього ставати на чергу ще раз там?

– Коли людина приходить і подає документи до служби у справах дітей, то береться на облік як потенційний всиновлювач. Їй видається про це документ, і вона може підбирати собі дитину на всій території України.

– Скільки в Рівному дітей, яких можна всиновити?

– Деякі люди, проходячи повз колишній будинок дитини, можуть подумати, що всі його вихованці підлягають усиновленню. Але там на 99% батьківські діти, які проходять курс реабілітації або влаштовані туди тимчасово, бо в батьків складні сімейні обставини. Насправді ж у нас можуть бути усиновленими тільки двадцять дев’ять дітей. Дев’ятнадцять з них виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Ще троє дітей нині навчаються у професійно-технічних та вищих навчальних закладах. Семеро дітей перебувають в інтернатах. З них шестеро мають особливі потреби. Тим часом мало хто готовий взяти на себе таку відповідальність.

– Як діти набувають статусу сироти?

– Останнім часом почастішали випадки, коли діти сиротіють тому, що їхні батьки помирають у молодому віці. Також діти стають сиротами через позбавлення батьків батьківських прав.

– Чи є в Рівному випадки, що від новонароджених дітей мами відмовляються відразу?

– За останні два роки не було жодної відмови. Це тепер рідкі, одиничні випадки. Нещодавно жінка залишила новонароджену дитину на порозі перинатального центру, але не відмовлялася від дитини. Вона з іншого міста, у неї складні життєві обставини. Зараз вона намагається повернути малюка.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?