Архів новин

Під опікою соцзахисту перебуває понад 62 тисячі рівнян-пільговиків | Газета 7 Днів

Під опікою соцзахисту перебуває понад 62 тисячі рівнян-пільговиків

01.11.2018 09:57
Переглядів:254

У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Напередодні свята ми поспілкувалися з начальником управління праці і соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому Вірою Мельник.

– Віро Миколаївно, для більшості людей ваше управління асоціюється перш за все із різноманітними пільгами. А які ще питання належать до вашої компетенції?

Турбота про людину, її майбутнє, забезпечення соціальних гарантій і допомога тим, хто її потребує. Це – надважливі завдання, які щодня виконують працівники соціальної сфери. В нашому управлінні на обліку є понад 55 тисяч пенсіонерів, 62 тисячі пільговиків, 26 тисяч отримувачів різних видів державних допомог, в тому числі 9 тисяч отримувачів допомог сім’ям з дітьми. Крім того, 12 тисяч отримувачів субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, і ця цифра з початком опалювального сезону, звичайно ж, буде збільшена у кілька разів. До слова, торік субсидіями користувалося 53 тисячі сімей.

Управління в своїй структурі (відповідно до покладених на нього функцій) має 12 структурних підрозділів. Звісно ж, основна функція – соціальний захист і підтримка громадян. А це – надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг; призначення та виплати всіх видів державних соціальних допомог. Сюди ж входить виплата одноразової грошової допомоги: особам, які отримали тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року; членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, а також членам родин осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народові, виявлені під час Революції гідності. Крім того, до наших функцій належить виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. І, звичайно ж, – одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня» та інше.

За 9 місяців 2018 року вже виплачено понад 197 мільйонів гривень таких платежів. Більш як 62 тисячі громадян користуються різноманітними пільгами, є понад 5 тисяч «чорнобильців», 1,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Їхніми питаннями ми теж займаємося.

Під нашою опікою перебувають учасники АТО і члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО та Героїв Небесної Сотні. Це й забезпечення санаторно-курортним лікуванням, технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами. Наші працівники формують Центральний банк даних з проблем інвалідності, постійно вносячи в нього актуальні відомості.

Займаємося вирішенням питань щодо забезпечення автомобілями на пільгових умовах. Направляємо на навчання, курси професійної, комплексної, соціальної реабілітації дорослих і дітей з інвалідністю. За потреби допомагаємо влаштувати до будинків-інтернатів (пансіонатів) громадян похилого віку, осіб з обмеженими можливостями та дітей з інвалідністю.

– Не раз доводилося чути позитивні відгуки й про допомогу соцпрацівників самотнім рівнянам. Скільки в місті людей, які потребують особливої уваги?

Працівники Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надають соціальні послуги догляд вдома денного перебування більше ніж 1200 одиноким рівнянам. Крім того, надано 8773 безкоштовних гарячих обідів громадянам на загальну суму понад 344 тис. грн. та 3946 різного виду побутових послуг (ремонт взуття та одягу, дрібний побутовий ремонт, послуги перукаря, транспортні).

Дорослим і дітям із особливими потребами допомагають працівники Рівненського міського центру реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату «Крок». Лише цього року його послугами вже скористалося більш як 1,8 тисячі осіб.

– Розкажіть, що вдалося зробити у царині соціально-трудових відносин? Чи скоротилися заборгованості з оплати праці?

Працівники управління постійно моніторять стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Шість рівненських підприємств ліквідували такі борги за 9 місяців цього року. Їхні працівники отримали понад 896 тисяч гривень. Ми також відстежуємо питання легального використання праці найманих робітників, виплати законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, проводимо відповідні інспекції.

Підсумовуючи, хотілося б привітати усіх працівників соціальної сфери з професійним святом. Дорогі колеги, ви творите добро не тільки зі службового обов'язку, а й за велінням совісті та покликом душі. Нехай ваше життя буде сповнене оптимізмом, надіями, мріями, які здійснюються. Натхнення, щирості та терпіння у вашій благородній справі, реалізації ідей та задумів

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?