Архів новин

На утримання не дадуть, а на управління – без проблем | Газета 7 Днів

На утримання не дадуть, а на управління – без проблем

29.11.2018 12:21
Переглядів:2482

Якщо в кількох словах, оскільки згідно з відповідною постановою на внесок на утримання будинку і прибудинкової території пільги та субсидії не поширюються, то з 1 січня 2019 року співвласник має можливість отримувати їх на витрати з управління будинком. Таким чином усі ОСББ повинні до кінця цього року подати протоколи загальних зборів про затвердження внеску на управління будинком.

Відповідаючи на запитання скептиків, хочеться відзначити головне: поняття «внесок на утримання будинку та прибудинкової території» у сфері застосування пільг та субсидій з 1 січня 2019 року просто не існує. Натомість є термін «управління будинком». Нагадаю, згідно з Законом «Про особливості здійснення права власності», ОСББ є формою управління будинком.

Якщо у будинках, де хоча б одна квартира приватизована, ситуація визначена – є співвласник, тобто мешканець, який має у приватній власності квартиру. Він же є співвласником багатоквартирного будинку на підставі спільної сумісної власності: йому належить частка горища, сходинкових майданчиків, коридорів, покрівлі тощо. У таких будинках створено ОСББ. У статуті такої юридичної особи, як ОСББ, є чітке посилання на ЗУ «Про ОСББ» і прописані законодавцем регулювання витрат на управління будинком. На ці витрати й нараховується пільга та субсидія.

З кооперативними будинками ситуація інша. Під час свого створення ці юридичні особи регламентувалися законом про кооперацію. Важко сказати, чи набули право членства нові власники житла у кооперативних будинках, чи стали вони членами спілки. Виникає запитання: чи мають право ЖБК й ОК обслуговувати житло, яке цими ж кооперативами збудоване, але ні ЗУ «Про ОСББ», ні ЗУ «Про особливості права власності» на ці спілки не поширюється. Таким чином питання, чи є члени кооперативу співвласниками житлового будинку, є відкритим. Зрештою, немає відповіді на питання, чи поширюватиметься пільга та субсидія на членський внесок члена кооперативу і чи цей член кооперативу юридично таким є, якщо придбав квартиру не під час будівництва. Сподіваємося, до 1 січня 2019 року Кабмін врегулює права членів кооперативу на відшкодування витрат за членськими внесками у вигляді пільг та субсидій.

З 1 січня 2019 року діяльність послуги з управління в Україні є ліцензованою. Тобто правління ОСББ, у яких є рішення загальних зборів співвласників про те, що управління будинком буде здійснювати управлінська компанія чи управитель, повинні проконтролювати, чи є в них ліцензія на право проведення такої діяльності. Голові правління слід письмово звернутися до керівника управлінської компанії чи управителя фізичної особи підприємця про надання такої ліцензії.

Підкреслю: управлінська компанія чи управитель-ФОП, проводячи діяльність і надання послуг з управління будинком, не можуть надавати їх частково. Крім того, співвласник має сплачувати управителю чи управлінській компанії внесок на управління будинком у повному обсязі. Тобто за одне плачу, а на інше, наприклад, поточний ремонт – тримаю кошти на рахунку ОСББ, – не проходить.

Підбиваючи підсумки, зупинюся на таких моментах:

1. Обов’язковими є витрати на управління будинком (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо).

2. Якщо ОСББ найняло управителя чи управлінську компанію, слід вимагати ліцензію на здійснення діяльності з управління будинком.

3. Внесок за управління будинком має в повному обсязі надходити в управлінську компанію чи ФОП-управителю. Прохання не плутати з ФОП, який надає послугу з прибирання, обслуговування мереж тощо. У разі, якщо ОСББ самостійно проводить управління будинком, голова правління має право укладати договори з ФОП на надання окремих послуг.

Галина ПОХИЛЬЧУК,

секретар ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 7 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?