Архів новин

У Василя Ващука траплялися новорічні дива | Газета 7 Днів

У Василя Ващука траплялися новорічні дива

27.12.2018 12:27
Переглядів:380

Торік заступник директора Міського будинку культури Василь ВАЩУК, якого рівняни знають не тільки як актора і телеведучого, а й незмінного впродовж багатьох років на новорічних ранках та корпоративах Діда Мороза, вперше не одягав свого жупана, бороду і колоритні вуса. Чим це зумовлено? Про це та інше найвідоміший рівненський Дід Мороз розповів журналістові «7 днів».

– Василю Тарасовичу, вас вважають мало не еталоном рівненського Діда Мороза. Дехто каже, що ви ним просто народилися. А як насправді було?

– Ні, народився я, як усі. А от Дідом Морозом почав працювати з 1977 року. Тобто з того часу, як влаштувався на роботу в ляльковий театр. Не скажу, як там зараз, а тоді в театрі спостерігався дефіцит акторів-чоловіків. Дівчата йшли охоче, а от чоловіків відлякувала, можливо, назва – Театр ляльок. Отож, хочеш-не-хочеш, через брак чоловіків у театрі довелося приміряти вбрання головного новорічного казкового героя. А в нас тоді, до речі, на новорічні свята, в програму яких входили ранок із Дідом Морозом і вистава, працювали три театральні групи. Замовлень по області, в тому числі й із найвіддаленіших сіл Зарічненського району, було стільки, що ми починали турне 24 грудня і закінчували 10 січня. Та й то не встигали обслужити всіх.

– Нині головний новорічний герой уже не в такій, як це було, пошані. Можливо, він віджив своє і має поступитися місцем святому Миколаю?

– Дід Мороз – це позитивний казковий герой. Кажуть, що він – надбання «совка». Але п’єса Островського й опера Римського-Корсакова, які дали життя Дідові Морозу, були написані в кінці ХІХ століття, ще задовго до радянської доби. Водночас святий Миколай Чудотворець, який у тоталітарні часи був у нас заборонений (хоча в багатьох родинах зберігали давні традиції і клали діткам подарунки під подушку) – це реальна людина, яка ще за життя була визнана святою. Зрештою, моя позиція, яку нікому не нав’язую, така: чим більше в дітей буде свят, тим краще. Дитинство дуже швидко минає, тому хочеться, щоб про цей період життя у кожного залишилося якомога більше позитивних спогадів.

– Тобто щоб тішити дітей ви й надалі будете перевтілюватися у Діда Мороза?

– Скільки разів давав собі слово: цього разу я востаннє одягаю костюм Діда Мороза. Та знову порушував обіцянку. А торік уперше за останні, мабуть, років сорок, не одягав свого жупана. Щоправда, залишив собі на згадку перуку і бороду Діда Мороза.

– А ще, напевне, незабутні спогади про неймовірні новорічні пригоди?

– Пригод приємних (і не дуже) справді було багато. Дуже зворушливим видався випадок під час одного з новорічних ранків у Театрі ляльок, після закінчення якого до мене в гримерку зайшов тато однієї дівчинки. Він розповів, що дочка старанно готувалася до свята, заздалегідь вивчила віршик, але через соромливість не наважилася на святі підійти до Діда Мороза. Дівчинка стояла осторонь від епіцентру подій, але була впевнена, що Дід Мороз неодмінно помітить її і підійде до неї. На жаль, так не сталося, отож її охопив відчай. Довелося викручуватися з цієї ситуації. Запитавши, як її звати, я по-змовницьки прошептав їй на вушко: «Світланко, я знаю, що ти підготувала для мене віршик (я навіть назву цього віршика вже знав). Я чого пішов? Бо я для тебе особливий подарунок приготував. Бачиш оцю ляльку?» Треба було  бачити в цю мить дівчинку. Вона, ледь тамуючи хвилювання, розказала в кутку коридора віршик. Пізніше пригорнула до себе подаровану Дідом Морозом ляльку і глянула на мене сповненими неймовірної любові і вдячності оченятами. Пізніше батько розповідав, що вона до шкільного віку вірила, що Дід Мороз – справжній, що він все бачить і все знає.

– А ваші домашні теж вірили, що Дід Мороз – справжній?

– Тут усе набагато складніше. Моя дочка Юля взагалі була позбавлена новорічних свят. Адже ми з моєю дружиною (заслуженою артисткою України Аллою Черухою, – авт.) разом працювали в ляльковому театрі, тому завжди були задіяні в новорічних ранках. А дочку з років трьох брали з собою, щоправда, за куліси. Вона знала, що Дід Мороз – це її тато, який одягає бороду, кожух і шапку. Зрештою, я не ходив до близьких і рідних, бо мене завжди видає мій голос. Якось зайшов привітати внуків, коли молодшому Артемчику було років 5 (старший був уже в тому віці, коли його не обдуриш). А коли я пішов, менший каже батькам: «Це дід Вася приходив. Я його по голосу впізнав».

– Чи траплялися у вас новорічні дива?

– Не так часто, щоб дуже, але були. Останнє диво сталося кілька років тому, коли мене попросили погосподарювати в новорічні свята в резиденції Діда Мороза в Епіцентрі. До Нового року діти приходили до мене і розповідали, які подарунки хочуть. А вже після свята – щоб фото з Дідом Морозом зробити. Одного разу навідалася молода сім’я з немовлям. Хлопчика посадили мені на коліна, тато знімає, а мама за його спиною привертає увагу синочка. Хлопчик озирнувся довкола, потім глянув на мене і почав потихеньку сповзати з колін. А я його не можу втримати, бо в мене на руках дуті рукавиці, а він – у слизькому комбінезоні. Дивлюся: хлопчик ногами торкнувся землі. А мама кричить: «Не пускайте, бо він ще ходити гне вміє!». Втім, було пізно, бо дитина крок за кроком пішла до батьків. Щоб якось розрядити ситуацію, почав заспокоювати батьків: «Та ви не дивуйтеся, в мене навіть алкоголіки пити кидають. То те, що дитина вперше пішла, немає нічого дивного». Ось такі дива бувають.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 7 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?