Василь ЗЕЛІНСЬКИЙ: «Нам не доводиться бідкатись, бо така в нас робота» | Газета 7 Днів

Василь ЗЕЛІНСЬКИЙ: «Нам не доводиться бідкатись, бо така в нас робота»

24.01.2019 13:06
Переглядів:931

Закінчилися тривалі новорічно-різдвяні свята. На щастя, минули вони цього року без гучних інцидентів. Великою мірою завдяки сумлінному несенню служби правоохоронцями. Про цю їхню місію журналіст «7 днів» розмовляв із начальником Рівненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області Василем ЗЕЛІНСЬКИМ.

– Василю Артемовичу, якими виявилися празники для тих, хто дбав про безпеку рівнян?

– Спокійною новорічна ніч була для нас десь до третьої ночі, допоки після святкового застілля до центральної ялинки міста не почали сходитися розігріті спиртними напоями люди. 

А оскільки, перефразовуючи відому приказку, що в тверезого за маскою приховано, те в п’яного на обличчі написано, то було чимало таких, які показали себе у всій красі. Іншими словами, культура поведінки наших людей бажає бути кращою. Ми на цей фактор намагалися реагувати адекватно, бо все ж таки свято.

Акцент робили на профілактиці: пояснювали, що не варто порушувати порядок, розповідали, як належить поводити себе в громадському місці. Особливу увагу звертали на молодь, в тому числі на неповнолітніх, які, залишившись без батьківського контролю, вживали алкоголь. Отож нам доводилося виконувати подвійну місію: стежити, щоб вони не витворили чогось протиправного і не завдали шкоди своєму здоров’ю, скажімо, не отруїлися спиртним.

Неадекватна поведінка і низька культура людей – найбільша проблема.

Звісно, не обійшлося новорічної ночі без прояву агресії, вчинення протиправних дій. Уже традиційно клопотів додала неврівноважена поведінка деяких молодих людей поблизу місць їхньої масової концентрації, зокрема біля «Лагуни», «Катарсіса», «Стадіо-Пабу», «Торнадо» та інших нічних клубів і кафе. Відтак під ранок почали надходити повідомлення про випадки хуліганства, відкритого заволодіння майном, заподіяння тілесних ушкоджень тощо. Довелось оперативно попрацювати, щоб, наприклад, по гарячих слідах розкрити злочин і повернути потерпілим їхнє майно.

Роботи вистачало, але ми з нею впоралися. Всі правопорушення, які були зафіксовані в новорічну ніч, ми дослідили і принаймні дали їм правову оцінку. Хоча не скажу, що ми мали дуже багато проблем. Неадекватна поведінка і низька культура людей – це найбільша проблема. 

– Низький рівень культури, якщо взяти до уваги випадок у Свято-Покровському соборі, де мало не задавили Святійшого Філарета, стосується, мабуть, не тільки молоді?

– Я не був би таким категоричним. Поведінку людей, які прийшли до собору під час нещодавнього приїзду до Рівного Президента України Петра Порошенка і почесного Патріарха Філарета, можна пояснити емоційним збудженням. Адже віряни не так часто мають нагоду зустрітися з такими вагомими постатями, тим більше наблизитися до них. Для людей це суттєво. Хоча, звичайно, вони мали б врахувати те, що Святійший Філарет – людина поважного віку. Нам, звісно, нелегко було зробити коридор для почесного гостя, коли йому назустріч кинулося понад три тисячі прихожан. Але ми, скоординувавши свої дії, зробили все, аби люди могли поспілкуватись із Святійшим Філаретом у цивілізований спосіб.

– Як можна в цілому оцінити криміногенну ситуацію в Рівному?

– Скажу так. За оцінкою комісії ОБСЄ, яка побувала в Рівному, наше місто оцінене позитивно у плані безпеки. Думаю, вже сам за себе говорить і той факт, що за підсумками роботи торік Головне управління Нацполіції в Рівненській області посіло шосте місце в Україні за показниками розкриття злочинів кримінального характеру. Сюди, звичайно, входять правопорушення, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, а також економічні та службові злочини.

У доволі високих показниках роботи велика й наша заслуга, бо фактично 50 відсотків роботи з розкриття злочинів припадає на відділення Нацполіції міста. І це не дивно, бо в Рівному концентрується не тільки населення області. До нас приїхали молоді люди з інших регіонів, у тому числі з прифронтових зон на Донбасі. Маємо студентів з Близького Сходу. Всі вони, привізши з собою свої традиції й звичаї, не сидять десь у закутках, а відвідують усі публічні місця Рівного. Вони певною мірою також створюють навантаження на криміногенну ситуацію. А отже потребують нашої уваги.

– Наше місто – одне з небагатьох в Україні, де вже розкрито низку резонансних злочинів, пов’язаних з підпалами майна і автомобілів. Як вам це вдалося? 

– Розкриття гучних кримінальних злочинів – це великою мірою заслуга керівництва Нацполіції України, в тому числі її голови Сергія Князєва, який приділяє Рівненщині неабияку увагу і добре знає, що робиться як у регіоні, так і безпосередньо в Рівному. Сергій Миколайович дуже тісно щодня спілкується з начальником Головного управління Нац­поліції в Рівненській області Валерієм Самчуком. Словом, ми просто змушені викладатись у своїй роботі на сто, а то й більше відсотків. 

Звичайно, я не можу відкривати всієї професійної кухні, але у розкритті таких злочинів, як-от підпал автомобілів, велике значення має відкритість потерпілої сторони. Скажімо, завдяки довірі до правоохоронців екс-губернатора Рівненщини Миколи Сороки нам вдалося розкрити злочин, пов’язаний з підпалом його автомобіля.

Скажу відверто: розкриття таких кримінальних справ дається нелегко, бо ці злочини, як правило, готують професіонали, і дуже виважено. Це, зокрема, видно по розкритому підпалу на вулиці Замковій автомобіля заступника начальника Державної виконавчої служби. Ми з’ясували як замовника, так і виконавця. Останнього, до речі, у такий злочинний спосіб спонукали повернути борг. Про ретельну підготовку злочину свідчить те, що зловмисники спершу стежили за переміщенням автомобіля, кілька днів вивчали графік роботи потенційної жертви. Пізніше вони окремо заклали запальну суміш, рукавички, а виконавця, привізши в Рівне, висадили в іншому кінці міста. Тобто мова йде про підготовлений злочин.

– Разом з тим, свого часу поширювалися чутки, що підпали автомобілів – справа рук «авторобінгудів».

– Це абсолютна нісенітниця. Як правило, до таких злочинів причетні люди, які знаються з жертвою. А вже далі висуваються робочі версії. Наприклад, у двох останніх підпалах автомобілів, які сталися вже в цьому році, ми чітко бачимо конфлікт інтересів. Усе схиляється до фінансової складової, або власності, чи нерухомості і можливості подальшого отримання від цього якоїсь фінансової вигоди. Тому завжди є корисливі мотиви. Розпочаті розслідування, повірте, доведемо до логічного завершення. Наразі призначені експертизи, обробляється база свідчень, які поки що не можемо озвучити, бо це таємниця слідства.

– Чи маєте зараз, коли закінчилися новорічно-різдвяні свята, можливість перевести дух?

– Відверто кажучи, фактично із середини грудня, коли встановлюють у центрі міста новорічну ялинку, і аж до 21 січня у нас більше, ніж в інші пори року, навантаження. Адже під час новорічно-різдвяних свят до охорони громадського порядку долучається левова частка особового складу. А виходячи з того, що він, особовий склад відділення Нацполіції Рівного, внаслідок реформи суттєво зменшився (з майже 500 до близько 200 працівників), навантаження можна назвати колосальним.

Але нам не доводиться бід­катися, бо це наша робота. Тож дякую всім своїм колегам, від рядових до керівників підрозділів, за належно виконану роботу. А ще дякую сім’ям наших працівників за їхнє терпіння. Адже чи не всі свята, які решта рівнян відзначала в затишних оселях у родинному колі, вони з нетерпінням чекали повернення додому рідних, що забезпечували в місті спокій і порядок.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?