Комуналка – це другий фронт у нашій країні | Газета 7 Днів

Комуналка – це другий фронт у нашій країні

14.03.2019 13:02
Переглядів:181

Напередодні свята комунальників ми вирішили поспілкуватися з компетентними людьми, які тривалий час працюють у цій галузі.

Більшість українців, напевне, навіть і не здогадуються про такий день у календарі. Можливо, не кожен звертає увагу, але комунальна сфера – велика складова нашого повсякденного життя. Майже все, що ми робимо щодня, тою чи тою мірою пов’язане з діяльністю комунальних структур. Налити склянку води, викинути сміття, побачити чисте подвір’я, піднятися до квартири по освітлених сходах чи в ліфті – все це ми сприймаємо як належне. Нам не спадає на думку, що всі ці послуги і зручності забезпечуються сотнями, тисячами працівників «комунального фронту».

Кожної третьої неділі березня в Україні відзначають День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення.

Зокрема про це ми розмовляли з керівником управлінської компанії «Рівне Дім Сервіс» Миколою НІКОЛАЙЧУКОМ. Він уже 8 років поспіль (6 з яких як керівник власного підприємства) у житлово-комунальній галузі: розпочинав із обслуговування внутрішньобудинкових мереж практично всіх будинків у місті – аварійної служби. Йому було передано парк «Хіміків» у рамках міського експерименту, який було вдало реалізовано. На цьому управлінець не зупинився: створив окреме підприємство – «Рівне Екосвіт», яке займається вивезенням відходів. Свого часу підприємство оперативно включилось у роботу щодо забезпечення вчасного вивезення побутових відходів із приватного сектора. І з цим завданням теж впорались і запобігли львівському сценарію. Згодом ТОВ «Рівне Дім Сервіс» взяло участь у конкурсі на оренду цілісного майнового комплексу ЖКП «Перспективне», в результаті якого стало переможцем, запропонувавши найбільшу орендну плату (ще 45 будинків перейшло в підпорядкування «Рівне Дім Сервіс»). Для нашої редакції Микола Ніколайчук, який не шукає легких шляхів, розкрив внутрішні моменти із ЖКГ-сфери.

Чому ви вирішили працювати саме в житлово-комунальній галузі?

– Розпочалось усе ще зі шкільних років. На одних літніх канікулах я разом із друзями влаштувався у ЖКП косити газон. Там почав розуміти, як працює ця структура. Прийшло усвідомлення, що кожну роботу виконують на благо мешканців.

Як охарактеризуєте житлово-комунальне господарство в країні?

– В Україні житлово-комунальними проблемами останні 20 років ніхто предметно і програмно не опікувався, саме тому маємо плачевний стан. Комуналка – це другий фронт у нашій країні, де на першому відстоюють незалежність держави, а на другому воюють з комунальними проблемами. Удень і вночі, у морози і в спеку комунальники, як і військовослужбовці, несуть свою службу, без вихідних.

Останнім часом багато критики сиплеться на комунальників, буцімто працівники недобросовісно виконують свою роботу. Який ваш погляд на таке твердження?

– Це усталений стереотип. Мені прикро, що колись і я різко й некоректно критикував житлово-комунальну галузь. Коли почав працювати в цій галузі, то вже розумів «внутрішню кухню» і на суперечливі моменти пролив собі світло.

Чому ви змінили свою думку?

– Змінив свою думку лише тоді, коли ближче познайомився із працівниками. Усвідомив, у якому шаленому ритмі вони працюють. Головне ж зрозумів, які гроші вони отримують за свою копітку працю. Тим «добровольцям» потрібно дякувати ще. Вони за мінімальну зарплату працюють і виконують брудну роботу, заради того, щоб на чиємусь подвір'ї було чисто і прибрано. Взимку очищають дороги від снігу та посипають піском, влітку косять газони – і це тільки та робота, яку можна побачити. Про решту виконуваної праці багато хто навіть не здогадується.

Як ви дійшли до порозуміння зі своїми працівниками?

– Спершу треба було самому спробувати виконати роботу, а тоді вже критикувати. Порозуміння з працівниками буде лише тоді, коли сам зможеш виконувати таку працю. Решта – пусті балачки, які лунають від тих, хто не знає, як брати в руки молоток. Саме тому я спробував себе і у сфері благоустрою, і з вивезенням побутових відходів мав діло. У кожному процесі працював самостійно. Сідав і за кермо сміттєвоза, якщо водій хворів, незважаючи ні на спеку, ні на інші зовнішні обставини. Треба було робити – робив. Тому зараз навіть половини критики не дозволив би виносити на загал, виключно з поваги та розуміння до тих, хто це виконує.

У вас є якісь побажання комунальникам напередодні їхнього професійного свята?

– Висловлюю щиру вдячність усім працівникам, які створюють щоденні зручності для мешканців, поліпшують умови побуту. Дякую за нелегку працю та бажаю міцного-преміцного здоров'я і пошани від людей. Ви, працівники комунального господарства, як ніхто, потребуєте пам’ятника за свою непросту й важливу роботу. Цього року ми порушимо питання про встановлення пам'ятника комунальникам. Надіюсь, спільними зусиллями встановило такий пам'ятник і в нашому місті, аби вашу працю цінували ще більше та згадували частіше про тих, хто наводив і наводить лад у місті.

Розмовляла Оксана МЕЛЮХ

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 6 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?