Сфера побуту: тенденціями заправляє Європа | Газета 7 Днів

Сфера побуту: тенденціями заправляє Європа

14.03.2019 13:37
Переглядів:87

Попит диктує пропозицію. Цей один з основних законів ринкової економіки непохитно сповідується у сфері побутового обслуговування. Представникам цієї галузі, аби відстояти своє місце під сонцем, доводиться повсякчас, образно кажучи, тримати ніс за вітром. До яких «маленьких хитрощів» змушені вдаватися рівненські побутовики, щоб заманити собі клієнтів? Про це розмова журналіста «7 днів» з начальником міського управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення Ігорем ОСТАПЕНКОМ.

– Ігорю Миколайовичу, куди нині рухається галузь побутового обслуговування Рівного?

– Якщо відповісти кількома словами, то в Європу. Основною тенденцією її розвитку є впровадження нових форм і видів послуг, а також підвищення культури обслуговування. Чимало наших співвітчизників уже не раз побували за кордоном, мали можливість на власні очі побачити, як усе там, а відтак хочуть жити не гірше, ніж європейці.

Треба віддати належне і рівненським підприємцям, які відкривають у нашому місті все більше сучасних підприємств побуту, де надають високоякісні послуги. При цьому дбають не тільки про вдосконалення і розширення спектра діяльності, а й про зовнішній та внутрішній дизайн своїх салонів, офісів, сервісних установ.

До числа підприємств побуту, які сміливо можна назвати окрасою міста, належать салони-перукарні «Зебра» (вулиця Бандери, 20), «Батерфляй» (Буковинська, 3), «Пантера» (Міцкевича, 34), «С.В. – БЮТІ» (Павлюченка, 17а), «Ла і Сі» (Бандери, 54), «Магнолія» (Шухевича, 12). У цьому ж переліку – салони краси «Рутенія» (проспект Миру, 4), «Алхімія» (вулиця Древлянська, 5), «Піранія» (Гагаріна, 12); чоловічі перукарні «Gentlerazor» (Литовська, 117), «Revoltbarbershop» (Дворецька, 46).

Варто відзначити автомийки самообслуговування на Гагаріна, 18в, Курчатова, 18а, Макарова, 24, Млинівській, 18 і Соборній, 370. Хороших відгуків заслужив оздоровчо-розважальний комплекс на вулиці Івана Підкови, 17а та ще багато інших закладів.

– Цікаво, скільки в Рівному нараховується підприємств побуту і які послуги вони надають?

– Загалом у місті зареєстровано 611 обєктів з надання побутових послуг. Якщо це комусь цікаво, то з них: 152 перукарні; 42 ательє з пошиття текстильних виробів, ремонту та пошиття одягу; 36 – з ремонту та технічного обслуговування побутових виробів і предметів особистого вжитку. Крім того, у Рівному працює 84 станції з ремонту та технічного обслуговування транспортних засобів. Маємо у місті 32 салони з надання оздоровчих і косметичних послуг. Водночас у Рівному нараховується 12 обєктів з надання послуг хімчистки та прання, 17 стаціонарних майстерень з ремонту взуття тощо.

Підприємств побуту більшає за рахунок розширення видів послуг. Зокрема, йдеться про перманентний макіяж, корекцію нігтів, прокат ковзанів і так далі. Відкриваються нові сервісні центри з ремонту та обслуговування мобільних телефонів, сучасні автомийки самообслуговування, приймальні пункти й ательє термінової чистки одягу тощо.

– Виходить, що сучасні підприємства побуту, по суті, витіснили колишні побуткомбінати?

– Це не зовсім так. Бо новітні перукарні, салони краси, оздоровчі комплекси, майстерні з ремонту та пошиття взуття й одягу, лазні та пральні, підприємства з хімічної чистки одягу і фотоательє, служби прокату та станції техобслуговування автомобілів відкриваються поруч з давно діючими підприємствами. Наприклад, очолюване ветераном галузі побуту Юхимом Германом ТзОВ «Фірма Либідь» вже майже 30 років надає послуги з хімічної чистки виробів і прання. Лише останнім часом підприємство двічі було нагороджене дипломами Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України», стало лауреатом загальнонаціонального конкурсу «Вища проба», переможцем рейтингу «Гордість міста» в номінації «Кращий заклад побутового обслуговування». Крім того, «Фірмі Либідь» присвоєно статус «Лідер галузі 2015».

– Рівне має представників сфери побутових послуг, якими може пишатися.

– Не просто пишатися, а й записати їхні імена в книгу історії Рівного. Бо вони своїми здобутками прославили рідне місто не лише на всю Україну, а й далеко за її межами. До цієї когорти по праву належить перукар-стиліст, засновниця Школи іміджу і стилю «RaevskaStyle», неодноразова переможниця та призерка престижних професійних європейських і світових конкурсів Ірина Раєвська. Вона здобула золоту медаль у номінації «Весільна зачіска» на чемпіонаті світу з перукарського мистецтва, нігтьової естетики та макіяжу, що відбувся в Сеулі 2016 року.

Наше місто також може гордитися перукарем-стилістом Олександром Матирним; візажистом, викладачем навчального центру «Дольче Віта» Ольгою Марцинковською; перукарем-модельєром Анною Зотік; перукарем-стилістом, викладачем студії «DolceVita» Сергієм Кухровським і багатьма іншими відомими майстрами своєї справи, які виборювали трофеї на найпрестижніших всеукраїнських професійних змаганнях. До цього списку я додав би й власницю «Батерфляю» Марію Ковальчук, салон краси якої п’ять разів ставав переможцем і призером у різних номінаціях Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України».

Та найбільший здобуток сфери побутового обслуговування міста, на мою думку, в тому, що рівняни мають можливість отримувати якісні, не гірші, ніж за кордоном, послуги.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
16 + 2 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?