Психологічна реабілітація: хто і де може її пройти | Газета 7 Днів

Психологічна реабілітація: хто і де може її пройти

28.03.2019 19:06
Переглядів:499

Учасникам АТО для більш комфортного повернення їх до мирного життя видають направлення на безкоштовне отримання послуг психологічної реабілітації до закладів, що включені до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації.

Щоправда, робиться це за умови, що вартість їхніх послуг не перевищує граничної вартості надання послуг психологічної реабілітації, яка щорічно затверджується наказом Мінсоцполітики. Включення відповідних установ до переліку суб’єктів надання послуг здійснює управління праці та соціального захисту населення щорічно, згідно з їхніми пропозиціями. Наразі управління очікує надання пропозицій від закладів, що надають послуги із психологічної реабілітації, для їхнього розгляду та подальшого включення до реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації.

Кроки отримання послуг із психологічної реабілітації

1. Особи, які мають право на отримання послуг психологічної реабілітації, подають до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заяву, до якої додають копії (під час подання копій особа надає їхні оригінали): паспорта та ідентифікаційного коду; посвідчення учасника бойових дій/учасника війни/постраждалого учасника Революції гідності або особи з інвалідністю внаслідок війни; документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях чи участі в Революції гідності.

2. Отримувач послуги самостійно обирає реабілітаційний заклад з переліку суб’єктів надання таких послуг та вказує період отримання послуги.

3. Управління, суб’єкт надання послуг та отримувач послуг, після узгодження дати отримання послуги, укладають три­сторонній договір про надання послуг із психологічної реабілітації (по одному для кожної сторони).

4. Згідно з цим договором та направленням, яке видало управління, реабілітаційні установи надають громадянам послуги психологічної реабілітації. 

5. Після завершення курсу психологічної реабілітації управління на підставі актів наданих послуг відшкодовує реабілітаційним установам вартість наданих ними послуг.

Крім того, управління відшкодовує отримувачам послуг вартість їхнього проїзду до реабілітаційних установ та назад на підставі заяви, оригіналів проїзних документів, заповненого суб’єктом надання послуг відривного корінця направлення на психологічну реабілітацію і документа, що підтверджує особу.

Для одержання більш детальної консультації необхідно звертатись до міського управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Рівне, вул. Соборна, 12, каб. 21; тел. 26-67-80.

Ганна ДУДНИК,

головний спеціаліст відділу соціально-побутового обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці міського управління праці і соціального захисту населення

Довідка. Учасники АТО, ООС та постраждалі учасники Революції гідності мають можливість отримати безкоштовну психологічну реабілітацію відповідно до «Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1057 (зі змінами) та «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції гідності», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 497 (зі змінами), з відшкодуванням вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад відповідно до «Порядку виплати грошової компенсації вартості проїзду постраждалих учасників Революції гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до суб’єктів надання послуг для проходження психологічної реабілітації та назад», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 528.

До уваги суб’єктів, які надають послуги психологічної реабілітації

Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому здійснює відбір суб’єктів надання послуг із проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Для включення до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації суб’єкти мають відповідати вимогам, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики від 27.04.2018 № 598 «Про затвердження вимог до суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації та форми акта наданих послуг із психологічної реабілітації за рахунок бюджетних коштів».

Пропозиції слід подавати до управління за адресою: м. Рівне, вул. Соборна, 12, кабінет 21. 

E-mail 03195441@mail.gov.ua; тел. 26-67-80, 63-38-96.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 14 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?