Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
29
30
 
Квітень 2019
 

Плата за квадратні метри | Газета 7 Днів

Плата за квадратні метри

11.04.2019 17:35
Переглядів:1123

Податок на майно: хто його сплачує, за якими ставками та в які строки, що є об’єктом оподаткування та який порядок обчислення сум податку? На ці та інші запитання відповідь дала заступник начальника Головного управління ДФС у Рівненській області Надія ДРУЗЮК.

– Надіє Іванівно, за якою схемою здійснюється нарахування податку на майно?

– Сума податку залежить не тільки від загальної площі нерухомості, але й від розміру мінімальної заробітної плати і встановленої ставки. Податок громадянам нараховується за попередній рік (тобто у 2019-му за 2018-й). Отож і розмір мінімальної заробітної плати треба брати станом на 1 січня 2018 року, тобто 3723 грн. Тоді за загальною формулою податок має бути розрахований таким чином: загальна площа нерухомості (м2) х 3723 грн х ставка податку (%). 

Ставку податку для своєї нерухомості треба дивитися в оприлюднених рішеннях місцевих органів влади або в органі ДФС за місцем своєї реєстрації.

У Рівному, наприклад, рішенням міської ради ставку податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних і юридичних осіб, встановлено за квадратний метр бази оподаткування в розмірі:

0,5 відсотка від розміру мінімальної зарплати – для об’єктів житлової нерухомості;

0 відсотка – для об’єктів нежитлової нерухомості в частині господарських (присадибних) будівель (допоміжних (нежитлових) приміщень, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції);

0,5 відсотка – для об’єктів нежитлової нерухомості, крім господарських (присадибних) будівель і допоміжних (нежитлових) приміщень. 

– Але ж не всі змушені платити за свою нерухомість. Хто саме звільнений від цього оподаткування? 

– Справді, у Податковому кодексі передбачені пільги для фізичних осіб. Суть пільг полягає в тому, що у зазначених межах житлова площа не оподатковується. Так, неоподатковувана площа становить:

для квартири/квартир незалежно від їхньої кількості – 60 м2;

для житлового будинку/житлових будинків незалежно від їхньої кількості – 120 м2;

для різних типів житлової нерухомості, у тому числі їхніх часток – 180 м2.

Якщо у власності людини дві квартири, наприклад 70 і 90 м2, то доведеться сплатити податок за 100 м2 (70+90-60).

– У яких випадках про пільги не може бути й мови?

– Пільга надається фізичній особі на нерухомість, а також на її частку, що перебуває у власності, і не залежить від кількості власників однієї і тієї самої нерухомості. Наприклад, якщо площа квартири 100 квадратних метрів і два власники мають у ній по 50 квадратів, то ніхто з них не сплачуватиме податку за цю квартиру. Але якщо один із власників використовує свою частину квартири для ведення підприємницької діяльності, то пільга буде надана тільки другому власникові – тому, хто використовує свою житлову площу для проживання. Адже, якщо нерухомість використовується фізичною особою для отримання доходу (здається в оренду, використовується в підприємницькій діяльності тощо), пільга на таку нерухомість не надається.

Також пільг не буде, якщо площа житлової нерухомості більша від п’ятикратного розміру неоподатковуваної площі, передбаченої пп. 266.4.1 Податкового кодексу (наприклад, якщо загальна площа квартири більша ніж 300 квадратів).

Крім того, нормами Кодексу передбачений випадок, коли податок на нерухомість, розрахований за загальними правилами, збільшується. Це буває, якщо у власності людини є квартира або будинок (або їхні частки) загальною площею понад 300 і 500 квадратних метрів відповідно. У цьому випадку доведеться сплачувати щорічно по 25 000 гривень «зверху» за кожний такий об’єкт нерухомості.

– Як бути, якщо стались якісь зміни, наприклад, особа позбулася частини своєї нерухомості, а в нарахуванні податку це не відобразилося? 

– Ви будь-якої миті можете провести звірку з органом ДФС з приводу нарахування податку. Звірити можна такі дані: типи і кількість об’єктів нерухомості та їхніх часток, що перебувають у вашій власності; розмір загальної площі житлової та нежитлової нерухомості; права на користування пільгами зі сплати податку; розмір ставки податку; нараховану суму податку.

Для цього потрібно написати заяву до органу ДФС за місцем проживання в довільній формі. Якщо за результатами такої звірки будуть виявлені розбіжності між даними, що є у ДФС, і документацією, що є у вас, то ДФС перерахує суму податку. І відправить (вручить) вам нове податкове повідомлення-рішення з правильними сумами податку. А попереднє податкове повідомлення-рішення вважатиметься скасованим (відкликаним).

– У які строки необхідно сплатити податок на майно?

 – Принагідно нагадаю, що за несплату податку на нерухомість передбачений штраф. Щодо терміну, то сплатити податок необхідно протягом 60 днів з часу отримання повідомлення-рішення. За порушення термінів до 30 календарних днів накладається штраф у розмірі 10 відсотків погашеної суми боргу, понад 30 днів – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Щоправда, якщо контролюючий орган не надіслав повідомлення-рішення до 1 липня, то громадянин звільняється від штрафу, але податок все одно доведеться сплатити.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?