Архів новин

Про здоров’я людини можна судити по її ході | Газета 7 Днів

Про здоров’я людини можна судити по її ході

01.05.2019 19:33
Переглядів:838

Ноги – своєрідна помпа, яка допомагає серцю. Так вважає Володимир Сидорня зі Здолбунова, фактично все життя якого – це суцільний експеримент над собою та своїм організмом.

Ми вже розповідали про цю унікальну людину, яка навчилася не лише керувати власними думками і тілом, а й оволоділа даром енергетичної діагностики та лікування людей. Сьогоднішня бесіда журналіста «7 днів» з Володимиром Сидорнею про біг, яким він систематично займається впродовж останніх 33 років.

– Володимире Миколайовичу, чи є якісь застереження щодо бігу? Адже деякі лікарі кажуть, що людям у зрілому віці краще віддати перевагу пішим прогулянкам. 

– Я вже розповідав про те, завдяки чому почав бігати. Це сталось у травні 1986 року, коли до Здолбунова приїхав відомий на весь тодішній Союз пропагандист здорового способу життя Михайло Котляров. Йому на той час було 82, але ви ніколи б не дали йому стільки років. Так-от, він розповідав, що десь до 60 років жив «безшабашно» – пив, курив, гуляв. А коли дійшло до того, що зліг і йому лікарі сказали, що вже може готувати собі «білі капці», то в 63 почав бігати. 

До речі, мені якось спало на думку: а скільки прожив Котляров? Знайшов в інтернеті інформацію про нього, де написано, що Михайло Михайлович помер у віці 93 роки. Це притому, що йому в 60 сказали, що залишився рік, максимум два. Він же прожив ще 33 роки. Це, вважаю, переконливий аргумент на користь бігу. 

– Але ж є й інші приклади, як-от серцеві напади під час пробіжок. 

– Знаєте, я завжди кажу, що все треба робити по-розумному. Якщо людина, яка абсолютно не готова до фізичних занять, у тому числі й до бігу, одного дня вийшла з хати і погнала зі швидкістю 30–40 кілометрів за годину, то післязавтра в окрузі, де вона жила, можуть цікавитися: «За ким там дзвони дзвонять?» Треба відчувати свій організм, знати свої можливості, давати собі поступове навантаження. 

А по-друге, якщо простежити статистику смертності від серцевих нападів, то кількість летальних випадків через біг не перевищує 0,001 відсотка числа смертей внаслідок серцево-судинної патології. Давайте міркувати так: якщо якийсь злочинець зарізав свою жертву столовим ножем, то це не говорить про те, що столовий ніж є знаряддям злочину, відтак його треба заборонити. 

– Думки спеціалістів розходяться з приводу того, коли краще бігати: вранці чи ввечері. Що порадили б ви?

– На моєму життєвому шляху зустрічалося багато різних людей, які переконували у своїй правоті. Я багато читав усіляких рекомендацій і застережень. Наприклад, що біг зранку шкідливий, бо людина ще не прокинулася, отож фізичне навантаження буде для організму стресом. Не знаю, що сказати на це. Мені здається, що таке пишуть ліниві люди, які самі в житті й ста метрів не пробігли.

– Яка перевага бігу над іншими видами фізичної культури? 

– Будь-яка фізкультура – корисна. Але, на моє переконання, яке ґрунтується на багаторічному практичному досвіді, біг – це єдине заняття, яке зменшує вік ваших внутрішніх органів наполовину. Яким чином?

Коли людина біжить спокійно, без надмірних зусиль (бажано як мінімум 30 хвилин, бо якщо менше, то краще довше поспати і не мучити себе), відбувається струшування всіх внутрішніх органів, тобто їхній самомасаж, поліпшується кисневе насичення, пришвидшується кровообіг. І це не просто слова.

Під час перебування в Здолбунові Михайло Котляров розповідав, що медики обстежили його у 82-річному віці і визначили, що його організм відповідає функціям 40-річної людини. 

Я йому тоді, чесно кажучи, не повірив. А тепер мені за паспортом 66, а лікарі не так давно після обстеження констатували, що мій організм відповідає функціям 30-річної людини. При цьому артеріальний тиск – 120 на 80, пульс – 54–56 ударів за хвилину.

– Які рекомендації ви дали б тим, хто піклується про своє здоров’я? 

– Треба поєднувати різні види фізичних тренувань. От я, наприклад, одного дня бігаю, а наступного займаюся на тренажерах на шкільному стадіоні: підтягуюся, віджимаюся, присідаю, качаю прес, піднімаю гирі тощо. До речі, дуже корисні для серця заняття з гантелями. Та головне, що я збагнув за багато років тренувань: наше здоров’я залежить не від кількості вправ, а від систематичності їхнього виконання. 

Про користь бігу можна говорити багато. Але хочу зупинитися на одному відкритті, яке сам для себе зробив: про стан здоров’я людини, навіть про її вік можна дізнатися, якщо подивитися на ноги. Хоч би які великі не були біцепси, та якщо людина ледве переставляє ноги – це вже тривожний симптом. Ноги – своєрідна помпа, яка допомагає серцю.

Який з усього цього висновок? А такий, що всі види фізичних занять корисні, але в міру, без фанатизму.

Компетентна думка

Галина МОСКАЛЕНКО, заступник головного лікаря КНП «Центр ПМСД “Центральний”»:

– Починати займатися бігом можна в будь-якому віці. Але, щоб це принесло користь, порадьтеся заздалегідь із вашим сімейним лікарем. Обстежтеся, здайте аналізи. І якщо стан здоров’я дозволяє – бігайте. Однак дозуйте навантаження, прислухайтеся до своїх відчуттів. Якщо відчуваєте дискомфорт чи погіршення самопочуття, краще займіться іншою активністю. Для людей середнього чи старшого віку я б рекомендувала ходьбу. 

Ті ж, хто змолоду займався спортом, як правило, постійно дотримуються здорового способу життя і в старші роки. Порада для них – навантаження поступово зменшувати.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?