Архів новин

Чому переплату за електрику не повертають автоматично | Газета 7 Днів

Чому переплату за електрику не повертають автоматично

04.07.2019 16:03
Переглядів:377

Чому споживачі колишнього обленерго повинні писати заяви на перерахування коштів (якщо була переплата) на РОЕК? Хіба це не можна зробити автоматично? 

Інна Брикса

ПрАТ «Рівнеобленерго» діє виключно у правовому полі нашої держави. Як відомо, згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії» з 1 січня 2019 року обленерго в Україні у звичному вигляді вже не існують. Вони виконують лише функцію розподілу електроенергії, а постачанням займаються окремі компанії. У кожному регіоні держава обрала постачальника електроенергії побутовим та малим непобутовим споживачам, який називається постачальником універсальної послуги. На Рівненщині це ТОВ «Рівненська обласна енергопостачальна компанія».

ТОВ «РОЕК» не є правонаступником ПрАТ «Рівнеобл­енерго». Тому кошти, що надійшли на рахунки Рівнеобл­енерго до 1 січня 2019 року, не можуть бути перераховані автоматично від однієї компанії іншій. Так само як і борги перед Рівнеобленерго не перейшли до ТОВ «РОЕК». Крім того, Рівнеобленерго хоч і не провадить з 1 січня цього року діяльності з постачання електроенергії, все ж далі займається її розподілом. Тобто договори, укладені зі споживачами, актуальні, люди залишаються клієнтами Рівнеобленерго, мають особові рахунки, якими користуються, зокрема для передачі показників електролічильника.

Також кожен споживач, сплативши кошти на рахунки Рівнеобленерго, отримав квитанцію, яка є свідченням того, що саме він є власником цих грошових коштів. І без його згоди ми не можемо цими грішми розпоряджатися. Тому й просимо від споживачів письмової заяви на перерахунок коштів.

Рівнеобленерго максимально спростило процес перерахунку коштів. На нашому офіційному сайті були оприлюднені бланки заяв, які після заповнення достатньо було відправити до нас звичайною чи електронною поштою або ж залишити у спеціальній скриньці в абонвідділі. 

Нині ситуацію врегульовано практично на 100%. Станом на 24 червня кошти з рахунків ПрАТ «Рівнеобленерго» на рахунки ТОВ «РОЕК» було перераховано переважній більшості споживачів, які мали таку переплату, і такі звернення до Рівнеобленерго є поодинокими.

Алла ЛІХАЧОВА, речник ПрАТ «Рівнеобленерго»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?