Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
23
24
25
26
27
28
29
 
Вересень 2019
 

Балкон, як і лоджія, є частиною квартири | Газета 7 Днів

Балкон, як і лоджія, є частиною квартири

18.09.2019 18:44
Переглядів:1000

Чи включається площа балкона до загальної площі квартири або нежитлового приміщення? 

Надія ПРИШЛЯК

Відповідь на запитання нашої читачки надала секретар ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» Галина ПОХИЛЬЧУК

– Термін «загальна площа квартири» використовується в низці підзаконних актів (наказ Держкомстату України «Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1

-житлофонд (річна) «Житловий фонд» від 21.07.2008

№ 251; наказ «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна» від 24.05.2001 № 127; наказ Держкомстату України від 18.04.2005 № 95, Інструкція з ведення господарського обліку в сільських, селищних та міських радах; наказ Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна» від 05.09.2003 № 146 тощо), відповідно до яких загальна площа квартири визначається як сума площ усіх приміщень квартири, убудованих шаф і літніх приміщень, підрахованих із такими знижувальними коефіцієнтами: 

• для балконів і терас – 0,3; 

• лоджій – 0,5; 

• засклених балконів – 0,8; 

• веранд, засклених лоджій і холодних комор – 1,0. 

При цьому під квартирою мається на увазі житлове приміщення – внутрішня ізольована частина будівлі, відокремлена від інших суміжних приміщень стінами без прорізів або глухими перегородками, за наявності необхідних підсобних приміщень (кухні, туалету, ванної кімнати), а також яка має самостійний вихід на вулицю, двір, коридор загального користування чи сходову клітку. 

Детальнішу відповідь на згадане питання можемо знайти в ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення». 

Отже, до загальної площі квартири також включається площа балконів. 

Щодо нежитлових приміщень, відповідно до ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення»: 

Нежитлове приміщення – приміщення в структурі житлового будинку, що не належить до житлового фонду. Воно є самостійним об’єктом цивільно-правових відносин. 

При цьому мається на увазі, що з урахуванням ст. 4 Житлового кодексу Української РСР від 30.06.83 нежитлові приміщення в житлових будинках призначені для торговельних, побутових й інших потреб непромислового характеру. 

Тому при обчисленні кількості голосів, які має співвласник під час голосування, необхідно зважати на загальну площу квартири чи нежитлових приміщень з урахуванням площі лоджій, балконів, веранд і терас. 

Записала Наталія ВОКАЛЬЧУК, студентка Української академії друкарства

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 9 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?