Чи загрожує лептоспіроз рівнянам? | Газета 7 Днів
Чи загрожує лептоспіроз рівнянам?
Лептоспіроз – це зоонозна інфекція, яка перебігає в людини у вигляді гострого лихоманкового захворювання з вираженою інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, центральної нервової системи та розвитком геморагічного синдрому (схильності до кровоточивості шкіри та слизових оболонок). Збудниками захворювання є лептоспіри. Лептоспіроз вважається природно-осередкованим захворюванням, адже його розносять ссавці, земноводні, плазуни, птахи, в організмах яких збудник може циркулювати тривалий час. Джерелом інфекції для людини можуть бути не тільки дикі, а й свійські, домашні тварини, які виділяють збудника із сечею.
Наш кореспондент побувала в держсанепідемслужбі, щоб дізнатися про теперішній стан захворюваності на лептоспіроз на Рівненщині та почути прогнози спеціалістів щодо загрози епідемії.
– За останні два роки ми реєструємо переважно харчовий шлях передачі збудника на лептоспіроз, – розповідає лікар-епідеміолог Ілля Філіпченко. – Літньо-осінній період є найсприятливішим для передачі інфекції, що пов`язано з дозріванням овочів та фруктів і збиранням урожаю. Гризуни, які поширюються на плодах у цей час, залишають там свої екскременти Люди ж, не дотримуючись правил обробки фруктів та овочів, можуть легко заразитися на лептоспіроз. Ще одна причина поширення інфекції та, що господарі не -проводять дератизації у сховищах та льохах.
– Якщо подивитися на статистику попередніх років і порівняти з теперішньою, – продовжує лікар, – то практично нічого не змінилось. Як і в минулі роки, на цей час ми зафіксували чотири випадки захворювання на лептоспіроз. Вони мають харчовий шлях передачі, тому страх епідемічного поширення через водойми є перебільшенням.
– Лептоспіроз – зоонозна інфекція, яка не передається від людини до людини, – каже лікар-епідеміолог Юлія Герасимчук. – Резервуаром збудника у Рівному є переважно миші. Тварини забруднюють своїми екскрементами предмети побуту, продукти, водойми, тож людина може інфікуватися під час сільськогосподарських робіт чи ловлі риби.
Захворювання перебігає за середнім ступенем тяжкості або важко. Характерними симптомами є підвищення температури до 40 градусів, пожовтіння шкіри і склер, біль у литкових м`язах; розвиваються ураження нирок та геморагічний синдром. Діагностувати захворювання можна тільки провівши відповідні лабораторні дослідження.
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.