Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Квітень 2013
 

Дорослі розборки навколо дитячого садка | Газета 7 Днів

Дорослі розборки навколо дитячого садка

25.04.2013 00:00
Переглядів:871

Собака гавкає, а караван іде – запевняють мудреці Сходу. Але ми не на Сході. У нас навпаки. Варто одній собаці випадково гавкнути, тільки й слухай тоді по всій вулиці суцільний собачий лемент.

Така історія скоїлася з чотирнадцятим дитячим садочком, одним із кращих у Рівному, який взялися тепер обгавкувати всі, кому не лінь. Хоча люди, які водили і водять сюди дітей, не нарадуються, як тут опікуються їхньою малечею і як її навчають.

Ви хоч раз чули, щоб дітвора не хотіла ввечері йти із садка додому? А в цьому садку так і є. Аж раптом одній матусі, а потім ще її конфліктній подружці здалося, що в садочку проти них сплели корупційну змову. І пішло-пошкутильгало: на голову завідувачки, яка за вісімнадцять років разом зі своїми однодумцями – унікально позитивним персоналом садочка й небайдужими батьками – ­перетворила аварійну руїну на острівець ­дитячого щастя, посипалися скарги, куди тільки можна. Разом із ними сумнівними ­закутками інтернету поповзли образливі ­звинувачення-здогадки.

Скандал перемінив тут усе. Гуртків, задля можливості відвідувати які батьки возили діточок з усіх кінців міста саме в цей садочок, уже нема. Завідувачка-подвижниця написала заяву про звільнення. У закладі запанувала атмосфера непевності та переляку. А ті й радіють…

Батьківський похід до влади

Такого в Рівному ще не було: в понеділок, у робочий час, до міського голови при­йшла делегація батьків колишніх вихованців чотирнадцятого садочка з проханням захистити трудовий колектив дитсадка і його завідувачку Тетяну Ширко від тиску, безпідставних нападок і можливої рейдерської атаки на відремонтоване, обставлене й обладнане силами та коштами родин вихованців кількох поколінь приміщення.

Їх аж ніяк не звинуватиш у неупередженості: їхні діти вже блискуче пройшли вступні тестування до спеці-алізованих шкіл. Рівень підготовки дітей, особливо з анг­лійської мови, відзначають усі педагоги. Люди просто обурені несправедливістю. Таких (ми порахували підписи під колективним зверненням) за три дні набралося 73.

– Зараз відбувається цькування завідувачки Тетяни Ширко, – обурено розповідає ініціаторка руху батьків випускників на захист улюбленого садочка Тетяна Клименко. – Але все, що було зроблено – її заслуга і заслуга наша, батьків. Ми не дозволимо затоптати в бруд цю чудову людину й погубити її колектив. Якщо ж хтось намагатиметься зробити тут приватний садок, ми своє позабираємо: двері, вікна, підлогу, душові кабінки, автономне опалення – нехай знають! Ширко свого часу прийняла аварійну руїну – хай отримають таку!

Виявилося, що міський голова Володимир Хомко добре знає Тетяну Ширко й дуже високої про неї думки. Свого часу, ще директором водоканалу, він підтримав ентузіастку й узяв цей садочок під своє шефство. Міський голова добре знає, скільки зусиль і енергії вклала Тетяна Михайлівна у своє дітище. Тепер, коли інтрига навколо зразкового садочка набула окрасу майже полі­тичного скандалу, Володимир Хомко тим паче готовий вступитися за цю людину.

– Декому на руку роздмухувати скандал, що, мовляв, у нашому місті все дуже погано, – міркує міський голова. – А Ширко – людина вразлива, її відразу ж знищать, навіть не звернувши на це увагу. Але таким чудовим цей садочок вона зробила не для себе – для нашого міста. Те, що всі батьки піднялися на її захист – для мене одна з найприємніших подій цього року. І можете бути спокійними: я не дозволю зробити приватним жоден комунальний садочок у Рівному.

Майдан на майданчику

Це теж ідея Володимира Хомка: зібратися разом на території чотирнадцятого садочка з батьками, працівниками, завідувачкою.

Але поки що, відразу після емоційної зустрічі в міськвиконкомі, наш кореспондент сам поїхав до чотирнадцятого садочка, аби поспілкуватися з тамтешніми працівниками та батьками.

Тиха вуличка. Сонячного кольору фасад – новий, красивий, утеплений. Над парадним входом усміхається завзятий і щасливий вогник – емблема садочка. На ганочку велосипедики, самокатики – ідилія.

– У нас садок маленький, навчаються 135 дітей від трьох до шести років, – розповіла Наталія Крашевич, методистка, яка нині виконує обов’язки завідувачки. – І атмосфера тут – родинна. Батьки, працівники і, звісно ж, Тетяна Михайлівна разом всю цю красу й комфорт створили. Не у всіх так гарно навіть удома.

– А як, – запитую, – із благодійними внесками?

– Майже всі наші спільні справи ініціювали в групах батьки. Вигадають щось, потім радяться із завідувачкою, рахують, в яку суму обійдеться новація. І якщо на зборах всі погодяться, збирають гроші й роблять у себе щось гарне. Батьки в нас – ентузіасти. І в святах, концертах, усіх розвагах батьки беруть участь разом із дітьми. Всі були дуже задоволені, що в гуртки й на танці дітей не треба було нікуди окремо водити. Усе тут, на місці, вдома…

Поспілкуватися нам не дали: батьки, що почали вже сходитися за малечею, побачивши кореспондента, одне за одним почали висловлюватися щодо останніх подій.

– Я не можу зрозуміти тих скандальних мамаш, – дивується пані Ольга, мати п’ятирічного Владика. – Малеча огорнута увагою, любов’ю, доглянута, в комфорті, усі на виду. Дитина приходить додому – читає, малює, щебече англійською. Тут приємно, завжди тепло. Коли ми з чоловіком вибирали садочок, то лише побачивши цей, вирішили в ньому залишитися. Хоч біля нас є дитсадки й ближче.

– У мене дитина ходила в інший садок, то це було щоразу зі сльозами, – перебила її пані Інна, мама Даринки із середньої групи. – Там на неї кричали, змушували їсти, ходити «по струнці». То вона була не так вбрана, а то не так сіла. Мусила забрати. Друзі порадили сюди. Тут атмосфера, як домашня. Вона сюди не йде – біжить із радістю. Лише тепер питає: а чому я вже не вчу англійську, не танцюю, не граю в театрі? І що я їй скажу? Через маму твоєї подружки? Не можна так, хай краще нічого не знає.

Дивитися в корінь

IMG_0552Попри хворобу завідувачки ми таки зустрілися з Тетяною Ширко. Й відразу запитали про головне: із чого все розпочалося?

«Ми мали договір про погодинну оренду музичної зали з підприємцем, що надавав освітні послуги в садочку. Підприємця Ларису Карпюк знайшли батьки: самі обирали з багатьох варіантів найкращий для них. А вона вже укладала з кожним із охочих договір про співпрацю. Спочатку на уроки ходили по кілька дітей, останнім часом – майже половина. Інші діти займалися в цей час у групах. Здається, всі були задоволені. А потім, відразу після виборів, підприємиця підняла вартість своїх послуг на чверть: було, здається, 200, а стало 250 гривень. Одна мама – далеко не найбідніша – стала вимагати, щоб розірвати договір оренди й наймати тих же вчителів окремо. Я навела довідки, та виявилось, що це протизаконно.

Тоді та пані почала підбурювати навколо себе групу. Кажуть, зібрала в кафе десяток батьків, пропонувала підписати якісь скарги. Та окрім подруги її ніхто не підтримав. Я ж провела анкетування, й виявилось, що незадоволених двоє: через 50 гривень люди не захотіли змінювати зручний порядок надання додаткових освітніх послуг.

Тим часом скандалістки, підписуючись від імені батьків, почали засипати скаргами всі можливі й неможливі інстанції, ще й вимазали нас брудом в інтернеті. Не дивно, що ні я, ні підприємець не захотіли продовжувати договір: хто знає, до чого ті дві жіночки допишуться. Їхні діти майже не ходили в садочок. А як нам тут жити з цією недоброю славою, їм байдуже.

Втомилася пояснювати, що коштами у нас займається батьківський комітет, що їх самі батьки збирають, самі й витрачають. І взагалі, я стільки задоволення отримувала від роботи, а зараз вже боюся про неї і згадувати. Прикро, гидко, і втомилась я від цього бруду. Полікуюся, а далі буде видно…»

Батьки пообіцяли боротися до кінця

Батьки настроєні рішуче. Більшість із них просили ­захисту в газети. Інші висловлювали наміри вийти на захист свого садочка на центральний майдан:

– Поставимо намети, на­друкуємо відкритий лист на адресу батька тої дитини, яку разом з усіма нашими мати хоче зробити нещасною, позбавити гуртків і всіх улюблених уроків у садочку. Якщо їм бракує 50 гривень, ми зберемо. Хай тільки дитина не страждає!

Це не кінець

Звісно, після того галасу чотирнадцятий садок перевірятимуть. Обидві сторони писали скарги й до міського голови, й до управління ос­віти, й до прокуратури, й ще куди тільки. Випливе там щось чи ні? Ми обіцяємо, що дочекаємося результатів і напишемо про це. Але  упевнені, що державні мужі вміють об’єктивно зважувати і відрізняти добрі наміри і справи від амбіцій.

Сергій СНІСАРЕНКО

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?