Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Вересень 2012
 

Гаражі чи дитячий майданчик? | Газета 7 Днів

Гаражі чи дитячий майданчик?

06.09.2012 00:00
Переглядів:556

Поблизу новобудови за адресою Коновальця, 44 приватний забудовник хоче звести двоповерховий гараж. І не було б сусідам діла до того гаража, якби не одне «але»: вони стверджують, що на цьому місці раніше збиралися обладнати дитячий майданчик, якого в окрузі немає, а також зону відпочинку. Відтак у Рівному спалахнув черговий конфлікт, пов’язаний із будівництвом.

Мешканці сусідніх будинків у цій справі обрали добре протоптану «стежку»: зібрали підписи і пішли до влади з вимогами.

У своєму зверненні мешканці мікрорайону зазначають, що їх не цікавлять відписки з посиланнями на різні документи, які дозволяють це будівництво. І той факт, що ці будівельні роботи передбачені генеральним планом міста, їх не турбує. Бо в жителів сусідніх будинків є копія попереднього генплану, на якому чітко зазначено, що на місці будівництва гаражів має бути споруджено дитячий майданчик та зону відпочинку для дорослих. «В такому разі чого вартий будь-який генплан, якщо він у руках чиновників перетворюється в інструмент для знущання над людьми?» – запитують люди в листі, адресованому владі. Також мешканці наголошують на тому, що згадане будівництво відбувається «з порушенням всіх норм забудови, в т.ч. й санітарних».

То що там коїться насправді? Кореспондент нашої газети вирішив на власні очі побачити оте будівництво на Коновальця, 44.

Приїхав. За вказаною адресою зводиться новобудова. Поруч на території будівництва викопаний котлован. Навколо нього стоять інші будинки. На вході зустрів охоронця. Той заборонив фотографувати, мовляв, це можна зробити тільки з дозволу виконроба. Виконробів виявилось аж двоє. Вони розповіли, що конфлікт надуманий мешканцями. Мовляв, перед початком будівництва звідси забрали самовільно встановлені гаражі-черепашки, на які у мешканців сусідніх будинків не було жодних дозвільних документів. Тому вони нині мстять за це забудовникам. «Нові гаражі будуть двоповерхові. Кожен бажаючий зможе їх придбати. Будівництво плануємо завершити до кінця року», – розповіли виконроби автору цих рядків.

Коли дійшло до того, щоб зробити фото вищезгаданого котловану під гаражі, «старші» по будівництву почали цьому перешкоджати. «Ми могли б вас сюди взагалі не пускати і нічого вам не розповідати. Але ми по-людськи пішли вам назустріч», – насамкінець засмутили мене двійко виконробів. Автор цих рядків уже не раз чув поді­бну нісенітницю, запереченню якої цитування закону «Про інформацію» не допомагає. Тож попри позицію чолов’яг нам усе ж вдалося зробити кілька фотографій із будівельного майданчика у них «за спиною».

За ким же правда? У кожної сторони свої інтереси. І, здавалося б, обидві сторони праві. Мешканці, бо мають право ви­словитися проти небажаного сусідства нових будівельних споруд. Забудовники, бо нічого не порушують і мають необхідні дозволи.

На чиєму боці правда, ми запитали у компетентних людей.

– Ні міська влада, ні наше управління відмінити будівництво гаражів не можуть. Об’єкт має всі необхідні дозвільні документи, вписується у план забудови мікрорайону і входить до генплану міста, – розповів журналістові заступник начальника міського управління будівництва та архітектури Сергій Боліщук. – Тому я б не радив мешканцям тиснути на владу в цьому питанні. Єдиний правильний варіант – це домовитися із забудовником, щоб він не зводив гаражів, досягти якихось альтернативних домовленостей. Хоча забудовникові це лише додасть турбот, бо почнеться паперова тяганина із внесенням змін до плану забудови. Як я розумію, мешканці хотіли б бачити там дитячий майданчик. В тому районі він буде, і діти із сусідніх будинків зможуть там проводити час. Не на тому місці, де будують гаражі, але неподалік. Тож нехай мешканці вулиці Коновальця з цього приводу не переживають.

На зауваження щодо можливих порушень, зазначених у листі мешканців, пан Боліщук надав автору цих рядків де­кілька папок із документацією по цьому будівництву. Надана інформація жодних зауважень не викликала.

Та все ж доки будівельники на Коновальця, 44 готуються до спорудження гаражів, мешканці сусідніх будинків «гострять вила». Про це можна судити з того, у якій формі поданий їхній лист-звернення. Зокрема, фрази «Звертаємося востаннє» і прохання відповісти на лист оперативно, бо «котлован під гаражі вже риють, і чекати відповіді у встановлений законом термін ми не будемо» свідчать про те, що мешканці так просто не здадуться. Тим паче що проти цього будівництва висловились 465 осіб, які засвідчили свою позицію відповідними підписами.

Щоб розставити всі крапки над «і», журналіст звернувся до самих мешканців.

– Ми зібрали підписи мешканців восьми будинків. Щоб відстояти свою позицію, стоятимемо стіною до кінця. Тут питання не лише в дитячому майданчику. Якщо забудовник зведе двоповерховий гараж, всі автомобілі з другого поверху виїжджатимуть через наш двір. Навіщо нам такий подарунок? Хай збудують одноповерховий, тоді транспортні засоби виїжджатимуть лише через двір новобудови на Коновальця, 44. Ми нічого не маємо проти. А коли з’явиться другий поверх, то мало того що автомобілі гуркотітимуть під нашими вікнами, відстань від житлового будинку до гаража буде всього коло десяти метрів. Це притому, що, відповідно до вимог, має бути мінімум п’ятнадцять метрів, – розповів один із мешканців, Микола Зелінський.

Пан Микола зазначив, що коли будівельники почнуть будувати другий поверх гаража, мешканці візьмуться до активних дій:

– Ми запросимо всіх журналістів, наймемо трактор і зруйнуємо це будівництво. В цій акції протесту візьмуть участь усі мешканці. І нехай нас арештовують, влаштовують бійню, ми своє право відвоюємо! Саме тому просимо міську владу втрутитись і допомогти вирішити цю проблему мирно. Поки ще є час.

Макет дитячого майданчика

Олександр ПОЛІЩУК

Компетентний коментар:

Генеральний директор групи компаній «РЕНОМЕ»
Надія ГЛАДКЕВИЧ:

– Дивно, але про ситуацію, що склалася, ми дізналися не від мешканців оточуючих будинків, а з появою журналіста на будівельному майданчику.

Площу під забудову за­пропонувала нам міська влада після того, як попередній інвестор, який отримав право користування цією земельною ділянкою у 2006 році, не виконав своїх зобов’язань. Ще на початку будівництва житлового комплексу надійшли звернення до прокуратури стосовно неправомірного початку будівництва. Низка перевірок засвідчила, що будівництво здійснюється згідно з чинним законодавством та з дотриманням усіх будівельних норм і правил.

Щодо місць, передбачених для паркування автомобілів, то згідно з діючими будівельними нормативами, з появою нового будівництва, на певну кількість квартир передбачається певна кількість місць для зберігання авто. Тож документація розроблялася проектною організацією відповідно до вимог законодавства, згідно з генеральним планом будівництва, і з тим, щоб забезпечити місцями для паркування усіх мешканців. Іншими словами, створення відповідної кількості місць для постійного та тимчасового зберігання автомобілів, а саме 52-ох, є зобов’язанням забудовника.

Перед початком будівельних робіт виявилося, що на території є 9 гаражів самовільної забудови. На нашу вимогу власники їх прибрали.

Місце для будівництва гаражів відведене на перепаді висот. Саме цим і керувалися проектанти, розміщуючи паркомісця тут, адже рельєф ділянки не дозволяє розмістити на цьому місці нічого іншого. Нині ведуться роботи з укріплення грунтів, що є необхідною умовою для збереження цілісності дороги.

З приводу дитячого майданчика, то він буде влаштований у повноцінному розмірі 30 х 15 метрів, але в іншому місці – між двома шестиповерховими будинками першої черги будівництва. Знову ж таки, дитячий майданчик не може бути обладнаний на косогорі, де кут нахилу становить 45 градусів.

Ми, звичайно, можемо звернутися до проектної організації для пошуку іншого рішення. Але, на нашу думку, запропонована конфігурація є вдалою. У будь-якому разі ми відкриті для обговорення.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 8 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?