Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Квітень 2014
 

Художники наїхали на суд | Газета 7 Днів

Художники наїхали на суд

10.04.2014 00:00
Переглядів:335

Минулого тижня рівненські художники влаштували пікет, аби домогтися передачі історичної будівлі на вулиці Драгоманова, 9, де донедавна була жіноча лікарня, під музей мистецтв.

Існує нотаріально посвідчена угода між міською радою Рівного та апеляційним судом області про те, що це приміщення місто позичає суду на 49 років, а суд зберігає його в теперіш­ньому вигляді, тільки капітально ремонтує. ­Попри це художники вирішили, що цю домовленість можна зламати. Не злякала їх і сума у 30 мільйонів гривень, у яку ще до інфляції оцінили реконструкцію такої фундаментальної і дуже занедбаної будівлі. Тепер це, очевидно, коштуватиме ще дорожче. Під час пікету довелось почути, що художники сподіваються на пожертви.

Важко сказати, чи в нашому місті можна швидко зібрати декілька десятків мільйонів гривень пожертв. А якщо збирати не швидко, а розтягнути процедуру на десятиліття, то будинок цей швидше зруйнується, ніж відремонтується. За нинішньої економічної ситуації встрявати в такий дорогий проект означає повісити на міський бюджет непідйомну гирю ще одного довгобуду. Чи варто це робити? І чи є правові підстави ігнорувати вже існуючу угоду про передачу приміщення суду? Аргументи «за» і «проти» слухали наші кореспонденти.

Коментарі з приводу

IMG_5417Живописець Віктор ГВОЗДИНСЬКИЙ:

– Рівне – єдиний у країні обласний центр, де немає художнього музею. І колишня «Каса хворих», лікарня, яку в 1929 році збудували за свої кошти рівняни, якнайкраще підходить для цієї мети: красива простора історична споруда в самому центрі. А апеляційний суд, який на неї претендує, може бути деінде: хоч на околиці, а хоч у будь-якій із тисяч офісних будівель. Мистецтво – генетичний код нації, натомість видатні картини та ікони лежать у запасниках музею та в колекціях. Суди нам, звісно, теж потрібні, але не в центрі міста.

17Міський голова Рівного
Володимир Хомко:

– Переговори про приміщення для суду, які тривали останні три роки, проводились з ініціативи судової адміністрації ­України з умовою фінансової компенсації з їх боку. Секрету з цього ніхто не робив. Я сам кілька разів давав з цього приводу коментарі по телебаченню. А щодо створення худож­нього музею до мене ніхто раніше не звертався. Звернулися вже після того, як була підписана угода із судом, зауважте – з державною установою. З цього приводу хочу сказати буквально  таке. Ми нічого не маємо проти створення в цьому приміщенні обласного художнього музею за таких умов: обласна рада повинна хоча б звернутись до нас із цією пропозицією та передбачити у своєму бюджеті 30 мільйонів гривень на його реконструкцію. Отже, якщо для суду знайдуть підхоже приміщення і він відмовиться від цієї будівлі, місто із задоволенням віддасть її для потреб музею.

IMG_9749Голова Апеляційного суду Рівненської області
Олег ПОЛЮХОВИЧ:

– Якщо є нотаріально посвідчена угода, то ставити питання так, як воно тепер ставиться художниками, – «Вийміть та покладіть нам це приміщення на блюдечку з голубенькою каймою» – неправомірно. Це сьогодні вже й не залежить від одного тільки мого бажання чи, наприклад, бажання міського голови. Є угода, то відповідно до чинного законодавства потрібно звертатися до суду, якщо хтось не бажає цю угоду виконувати. В угоді до того ж виписано істотні обмежувальні умови в нашому користуванні цим приміщенням. Ми не маємо права відчужувати це майно, віддавати його в оренду чи використовувати в інший спосіб, тобто не для роботи апеляційного суду. Ми умов не порушуємо. Отже, підстав стверджувати, що сьогодні є одностороннє недотримання умов договору, я не бачу. На мою думку, міський голова і міські депутати прийняли розумне рішення. Адже відчуження об’­єкта не відбулось. Як ця споруда належала територіальній громаді, так і належить. Нам приміщення позичили на 49 років з умовою, щоб залишити об’єкт у таких самих формах, як він зараз виглядає. Щоб нічого там не руйнувати, а тільки зробити необхідні для роботи реконструкції.

У нас назріла потреба у переселенні. В апеляційному суді області працюють 33 судді та понад 150 працівників. За європейськими стандартами у нас має бути приміщення площею до 5 тисяч квадратних метрів. Мають бути зали засідань, ка­бінети суддів, канцелярії, приміщення, де тримаються особи під вартою, зали для очікування людей, які представляють сторони по справі. У нас же є тільки два зали судових засідань. На першому поверсі навіть нема жодного туалету.

Доставляти підсудних автозаками до нашого приміщення по вкрай перевантаженій вулиці Замковій теж дуже проблематично. На жаль, у нашому суді нема сьогодні можливості дотримати інструкцію про конвоювання.

Десятки років при різних владах суд добивався розширення. У нас багато відписок з приводу неможливості придбати, збудувати чи передати для суду нове приміщення. Нарешті торік лід у цій проблемі рушив. І це, до речі, також проблема й міського суду, де працюють 22 судді, на яких припадає всього 4 зали. Там також сидять у кабінетах по 10-15 чоловік. Тому коли вирішиться проблема апеляційного суду, то заодно це вирішить проблеми міського, який повністю займе приміщення на Шкільній, 1.

Наше нинішнє приміщення площею 940 квадратних метрів є державною власністю. Коли ми його звільнимо, держава передасть його міському суду, отже, по суті вирішаться проблеми двох судів.

Ми вже попрацювали з архітекторами щодо реконструкції приміщення на Драгоманова. Вони порадили нам врахувати думку мешканців Рівного, які б хотіли зберегти це приміщення у такому вигляді, як зараз. Ті самі колони, ті самі пропорції фасаду, тільки треба поміняти старі вікна і дах, що руйнується і тече. У наших планах було чим швидше відремонтувати приміщення, заселитися і працювати.

А тут раптом такі претензії. До середини лютого ніхто це питання не порушував, а тільки-но приміщення звільнили, деякі художники стали вимагати його під музей. Я не проти худож­нього музею, але мені здається, що суспільство потребує і такої інституції, як суд.

Людмила МОШНЯГА,
Сергій СНІСАРЕНКО

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?