Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
 
Листопад 2012
 

Хибари в центрі | Газета 7 Днів

Хибари в центрі

08.11.2012 00:00
Переглядів:403
Хатинки серед багатоповерхівок: бути їм чи не бути? Кореспондент нашої газети з’ясував, яка доля чекає на старенькі будиночки у центрі Рівного
Неймовірно, але факт: цей будинок стоїть у самому центрі – між ЦУМом та міським будинком культури. Неймовірно, але факт: цей будинок стоїть у самому центрі – між ЦУМом та міським будинком культури. У центральній частині Рівного серед багатоповерхівок, офісних приміщень і торговельних закладів раз по раз можна натрапити на старенькі хатинки, у яких досі мешкають люди. На перший погляд вони аж ніяк не вписуються в архітектуру сучасного міста.  З іншого боку, коли ці будинки зводилися, навколо і близько не було отих багатоповерхівок. Відтак, ми вирі­шили з’ясувати, які плани має міська влада щодо цих стареньких хатинок, чи знайшлося їм місце в генеральному плані забудови міста, а якщо ні, то яка доля очікує на мешканців таких будинків. Одноповерхове Рівне Перед тим я пройшовся центральними вулицями: Тихою, Парковою, Симона Петлюри, Шевченка і пересвідчився, що в місті стареньких хатинок навіть більше, ніж здавалося на перший погляд. Серед цього переліку і двадцять другий будинок у Парковому провулку, що в самому серці міста поблизу ЦУМу. Ця хатина поділена на дві частини, і живуть тут дві сім’ї. Один з мешканців, Дмитро Максимович, розповів, що мешкає в цьому будинку з 1964 року. – Дім збудований в 1912-му, тобто йому вже сто років. Знаю, що будували його ще євреї. Коли заселявся, багатоповерхівок навколо ще й близько не було, поруч тільки-но починали зводити першу висотку. А в сусідстві із цим будинком стояли інші невеличкі хатинки, також десь із тих часів, деякі з них збереглися донині, – пригадує Дмитро Максимович. Мешканка іншої частини будинку Анна Антонівна повідала, що кілька років тому поруч з будинком комунальники проводили земляні роботи. І доки одне ремонтували, інше – руйнували. – За допомогою крана скидали важкі бетонні плити. Та з такою силою, що в будинку фундамент потріскав. Ніхто на це навіть уваги не звернув, із цією проблемою лишились ми з донькою наодинці, – скаржиться Анна Антонівна. – Так і живемо тут. Бувало, що приходили бізнесмени якісь, пропонували продати їм дім, але ні до чого ми не домовилися. Ось поруч стоїть закинутий будинок, у якому вже дах прогнив, близько десяти років пустує. І толку з того, що його хтось колись викупив, а нічого з ним не робить! Поруч з нами є ще кілька будинків, у яких люди поставили високі паркани і живуть собі, як і ми.<

Місто гарантує «недоторканість»

І ще довго там житимуть. Принаймні, в цьому переконаний заступник начальника міського управління містобудування та архітектури Сергій Боліщук.

– У генеральному плані забудови міста центральна частина Рівного значиться як центральна громадська ділова зона. Тобто як ділова частина міста, – розповів нашому кореспондентові Сергій Боліщук. – Водночас, у цій зоні серед дозволених видів бу­дівництва пунктом п’ятнадцятим передбачена і житлова забудова. Це означає, що генеральний план міста не забороняє розміщення житлових будинків у центральній діловій частині міста. Більше того, у пояснювальній записці до плану зонування території Рівного йдеться про те, що якщо об’єкт нерухомого майна розміщений в тому чи іншому місці до прийняття ген­плану, місто не може позбавити його жителів права там мешкати.

Ці кадри зроблено не в забитому селі, а в центрі Рівного на вулицях Петлюри і Шевченка

Водночас зауважу, що є певні обмеження щодо реконструкції деяких будівель у центрі міста. Це пов’язано з так званою історико-культурною схемою, де визначено історичну частину і міста, і зони регулювання забудови першої та другої категорій. Простіше кажучи, це означає, що від власників таких будинків вимагатимуть додаткові погодження перед будівельними роботами. Наприклад, щодо зов­нішнього вигляду, висоти будівлі тощо.

Знесеними можуть бути лише будинки, які потрапили до програми комплексної реконструкції застарілого житлового фонду Рівного, реалізація якої передбачена до 2020 року. В її рамках визначено 27 будинків, віднесених до застарілого житлового фонду. Це деякі споруди на вулицях Древлянській, Пушкіна, Міцкевича, Князя Володимира та в провулку Млинівському. Вони збудовані в 30-50-х роках минулого століття. В біль­шості із них навіть туалетів немає. Тож такий житловий фонд мусить бути реконструйований. Усі інші будинки в Рівному без згоди їхніх власників ніхто чіпати не буде.

Хатина з бульдозером

Далеко не всі власники стареньких будинків у серці Рівного задовольняються тим, що мають. Той, хто має міцну підприємницьку жилку, намагається продати своє нерухоме майно за немалі гроші. Земля під такими старенькими хибарами коштує чимало, адже вільних земельних ділянок, як таких, у центрі міста фактично немає. Тож такі будинки купують, як то кажуть, відразу з бульдозером, яким їх треба зносити, проте цінять їх як палаци на околиці.

Автору цих рядків зустрілося оголошення «Продам земельну ділянку в центрі Рівного за 105 тисяч доларів. Дерев’яний будинок з бруса, чотири кімнати, сім соток землі». Шалена сума за дерев’яний будиночок, чи не так? Хотів для цікавості зателефонувати і дізнатися конкретніше, де розташована така будівля. Проте власник оголошення подбав про те, щоб зв’язатися із ним можна було лише через спеціальну форму на інтернет-сайті, де розміщене оголошення.

В іншій об’яві «загнули» 200 тисяч американських доларів за хату під знос у центрі. Мабуть, такі об’яви з’являються неспроста, адже є люди, готові викласти таку суму за престижне місце. Як би там не було, а покупець, викладаючи кругленьку суму, мав би перестрахуватися. Адже можна придбати хатинку з метою її знесення і бу­дівництва, скажімо, магазину. А потім виявиться, що споруда має історичну цінність і зносити її не можна. Можливо, з цієї причини біля ЦУМу в провулку Парковому вже багато років стоїть будинок, у якому птахи в’ють гнізда та гріються безхатченки?

Олександр ПОЛІЩУК

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
14 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?