Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Вересень 2015
 

Із 1 вересня ціни на електроенергію зросли на 23% | Газета 7 Днів

Із 1 вересня ціни на електроенергію зросли на 23%

04.09.2015 11:09
Переглядів:366
Обіцяний нам навесні другий етап підвищення тарифів на електроенергію на 23% настав. Відповідно до постанови Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з 1 вересня ціни в середньому підвищилися до 62,8 коп. за кВт/год.

Зокрема, для населення, яке споживає до 100 кВт/год (150 – для сільської місцевості), у тому числі, для тих, хто проживає у будинках, обладнаних кухонними електроплитами, тариф виріс на 25% і становить 45,6 коп. за кВт/год.

Тариф для населення, що споживає від 100 до 600 кВт/год електроенергії на місяць, збільшився так само на 25% і становить 78,9 коп. за кВт/год.

На 5% виріс тариф для тих, хто споживає понад 600 кВт/год електроенергії на місяць. Ця категорія споживачів тепер платитиме 1 грн 47,9 коп. за кВт/год. 

За ціною 45,6 коп. за кВт/год оплачуватимуть електропостачання мешканці гуртожитків. Відповідно до постанови НКРЕКП, такі тарифи діятимуть у період із 1 вересня 2015 року по 1 березня 2016 року, після чого ціни піднімуть знову – в середньому до 77,3 коп. за кВт/год, або на 23% порівняно із вересневим тарифом.

78,9 коп. за кВт/год, що на 25% вище порівняно з попередніми цінами, платитимуть за електроенергію релігійні організації та міський електричний транспорт.

Чи вплине це на вартість проїзду в тролейбусах? Про це наш кореспондент запитав у головного транспортника міста.

Віталій МИРОНЮК, начальник управління транспорту і зв’язку міськвиконкому:

– Поки що ні, а там поживемо – побачимо. Зараз економісти підприємства «Рівнеелектроавтотранс» закінчують обраховувати прямі й побічні наслідки підвищення ціни на електроенергію. Якщо на автотранспорті частка ціни за проїзд, що припадає на пальне, складає понад 50%, то на електротранспорті це трохи більше ніж 20%. Але при цьому є багато складових, які також впливають на ціну проїзду. Для прикладу, якщо взимку знову запровадять віялові відключення електроенергії, то втрати на підстанціях значно зростуть.

Та я можу запевнити, що ми будемо намагатися утриматися від підвищення ціни проїзду так довго, скільки зможемо.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?