Літні обновки шкіл і дитсадків | Газета 7 Днів
Літні обновки шкіл і дитсадків
– Найголовніше в цій справі – кошти, – каже Василь Степанович. – Так-от, на капітальні ремонти, які були вкрай необхідні вісімнадцяти рівненським школам, у цьому році міськрада виділила 5,5 мільйона гривень з бюджету розвитку.
Найболючіші проблеми – покрівлі, вікна і фасади. І не тільки тому, що вони постаріли, але й тому, що це ті елементи споруд, через які втікає тепло. Дахи текли у школах №№ 3, 24, 28, 11, гуманітарній гімназії, і управління мало приписи санепідемслужби, аби ми це усунули. Тепер уже не протікатимуть, бо їх відремонтували. Діти не будуть більше вчитися у класах, де мокріє стеля!
В українській гімназії, ЗОШ №№ 6, 12, 22, 25 та «Особливій дитині» міняли вікна. То дітям у цих закладах теж стане помітно тепліше і комфортніше.
900 тисяч гривень громада витратить, аби добудувати, врешті, спортивну залу в НВК «Колегіум». Проект уже проходить експертизу, а будуть її результати, то відразу приступимо до роботи. Також завершуємо капремонт басейну 27-ї школи. Басейн там довгі роки тримали на замку, але роботи з його відновлення розпочали ще торік.
Крім того в дворах шкіл №№ 8, 9, 26, центру «Особлива дитина» будемо асфальтувати повністю або підлатаємо доріжки, які давно просились до ремонту. На це з бюджету міста також виділили кошти.
– Які зміни відбулись за літо в дитсадочках?
– Зроблено чимало. З бюджету розвитку на капремонти в шістнадцяти міських садочках піде 4,5 мільйона гривень. Найбільшими оновленнями може похвастатись ДНЗ № 4. Там майже завершили ремонт приміщення знадвору і зсередини – всього, крім даху. 1 вересня урочисто запросимо малят у групи.
У дитсадочку № 32 мінятимемо до опалювального сезону всю систему теплопостачання – від труб до батарей і вентилів. Це обійдеться в 600 тисяч, але стару латати було вже проблематично. Решту міських коштів спрямували на покрівлі, заміну вікон та оновлення приміщень і обладнання у харчоблоках і пральнях.
Крім того, у дванадцяти садочках проводимо роботи зі встановлення лічильників тепла. Це – теж окремі кошти із міського бюджету розвитку. Розпочинаємо встановлювати лічильники в найбільших закладах, далі дійдемо й до маленьких.
А ще до кінця жовтня плануємо добудувати другу чергу 14-ї школи. Це та її частина, де будуть займатися дошкільнята.
– Чи не затримувало коштів казначейство?
– Цього року казначейські органи працювали, як годинник! Щойно управління надавало документи і дозволи на проведення капітальних робіт, ми відразу отримували гроші.
– А батьки здавали гроші на ремонти?
– Групові кімнати, спальні дитсадків, класи, коридори шкіл ремонтували частково за батьківські кошти. Опікувалися цими роботами директори шкіл, завідувачки садочків. Батьки, спонсори і шефи надали суттєву допомогу. Старалися, бо вчитися там будуть їхні ж діти. Ми благодійникам за це безмежно, щиро вдячні. Як і нашим освітянам, котрі зробили все, аби якомога ліпше підготувати свої класи й групи до навчального року. Кращі з кращих працівників представлені за цю роботу до нагородження подяками міського голови.
Та головне, що всі без винятку заклади освіти готові розпочати навчальний рік. І наші діти прийдуть 1 вересня в охайні, чисті, гарні класи. Їм залишається старанно вчитися і бути чемними.
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.