Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Вересень 2015
 

Мовою ультиматумів колективу Рівненського льонокомбінату вдалося відстояти справедливість | Газета 7 Днів

Мовою ультиматумів колективу Рівненського льонокомбінату вдалося відстояти справедливість

03.09.2015 17:03
Переглядів:548
Втративши будь-яку надію правовим шляхом владнати непорозуміння з Національним банком України, колектив Рівненського льонокомбінату змушений був вдатися до радикальних методів. Відтак, у понеділок кілька сотень працівників підприємства прийшли на пікет під стіни обласної державної адміністрації з плакатами: «Нацбанк – ворог держави!», «Припиніть убивати вітчизняного виробника!», «Нацбанк, годі вимагати хабарі!».

Люди рішуче вимагали від очільника краю Віталія Чугуннікова, щоб він посприяв у вирішенні проблеми підприємства, яке через безглузду політику Нацбанку не здатне розраховуватися з іноземними партнерами за замовлене обладнання. А відтак, зі слів учасників страйку, Льонокомбінат не лише втрачає важко зароблене трудовим колективом добре ім’я у Європі, а й фактично не може продовжувати свій розвиток і належним чином забезпечувати роботою працівників підприємства.

Про суть конфлікту з Нацбанком розповів у п’ятницю на прес-конференції власник Рівненського льонокомбінату Олег Червонюк (на фото). Вона така: замовивши у Швейцарії сучасне вентиляційне обладнання для нових цехів підприємства, він звернувся до Нацбанку, щоб купити 140 тисяч євро. Необхідну суму у гривнях за них, звичайно, перерахувавши. Однак працівники Нацбанку, з його слів, зумисне зволікають з проведенням операції, прискіпуючись до тексту угоди купівлі-продажу обладнання: то, мовляв, крапка не там стоїть, то кому не там поставили, і вкотре повертають документи на доопрацювання. При цьому про кожне нове зауваження працівники Нацбанку повідомляють через чотири дні (максимальний термін розгляду заявки). Тим часом Льонокомбінату доводиться платити за простій кожного з автомобілів із обладнанням по 500 євро за добу.

– У Швейцарії не розуміють, що це за афера така, що обіцяли заплатити і не платять, – каже Олег Червонюк. – Я вже не кажу про імідж держави, бо його нема. Якби нам «нагорі» чесно сказали: «У нас нема грошей, бо в країні дефолт, тож не купуйте обладнання за кордоном», то ми б його не купували. Що буде далі – не знаю. Адже ми постійно купуємо за кордоном ще й сировину. І її запасу потрібно мати вперед на три-чотири місяці. Як можна спланувати в таких умовах роботу підприємства?

Аналогічна проблема з купівлею валюти, зі слів Олега Червонюка, існує також в інших українських виробників. Проте, не всі з них наважуються говорити про неї відкрито. Відтак, або платять хабарі, щоб придбати долари, або їхні підприємства тихо гинуть. Натомість Рівненський льонокомбінат, як заявив його власник, так просто здаватися не збирається.

І згуртований колектив підприємства, якому вже не вперше доводиться підніматися на страйк, цього разу також не здався. Позицію учасників пікету висловила заступник директора Рівненського льонокомбінату Галина Коробка:

– Сьогодні замість того, щоб спокійно працювати, увесь колектив Рівненського льонокомбінату прийшов до стін обласної державної адміністрації, щоб привернути увагу керівництва області до проблеми, з якою зіштовхнулося виробництво. До цього вже два тижні вели переговори з Національним банком України. Ми не можемо розрахуватися за нове обладнення з нашими іноземними партнерами. З невідомих причин нам постійно відмовляли у задоволенні заяви на отримання валюти. А хто має відшкодовувати збитки, які ми понесли через цю проволочку, питання, напевно, риторичне.

Прийшовши під стіни облдержадміністрації, люди відмовилися від пропозиції першого заступника голови ОДА Юрія Приварського, щоб ініціативна група піднялася для проведення перемовин у кабінет очільника краю, і наполягли, щоб сам голова Віталій Чугунніков вийшов до пікетувальників.

– Ми прийшли усім колективом сюди до вас, – наголосив начальник юридичного відділу Рівненського льонокомбінату Віталій Бережнюк. – Зупинили все виробництво для того, щоб Віталій Чугунніков вислухав нас і допоміг вирішити нашу проблему. Нехай вийде сюди до людей, адже він є офіційним представником Президента у Рівненській області. Давайте разом працювати над розвитком нашого підприємства і всієї області.

Вийшовши до людей, Віталій Чугунніков запевнив їх, що володіє ситуацією і робить усе для того, щоб Національний банк задовольнив справедливі вимоги Рівненського льонокомбінату. У свою чергу працівники підприємства висловили голові облдержадміністрації претензії щодо конкретних посадових осіб Нацбанку і зачитали з цього приводу письмове звернення власника Рівненського льонокомбінату до Президента України.

Водночас, відповідне звернення Олег Червонюк направив і директорові Національного антикорупційного бюро України. Натомість учасники пікету висловили категоричну вимогу, щоб притягнути до відповідальності винних у штучному затягуванні задоволення законних вимог підприємства, яке завдало виробництву збитків. Прагнення людей підтримав і голова облдержадміністрації.

lyonokombinat-chugunnnikov

– Ми зустрічалися з Олегом Червонюком, я пообіцяв, що зі свого боку допоможу владнати цю проблему, – запевнив Віталій Чугунніков. – Адже таке підприємство, як Рівненський льонокомбінат, – одне з головних бюджетоутворюючих підприємств міста – має розвиватися. І я з вами абсолютно погоджуюся, що треба поставити питання про те, що деякі державні особи в Україні, зокрема, керівники Нацбанку не можуть займати посади, які вони займають сьогодні. Тому я доповню ваше звернення до Президента також висловленням своєї позиції.

Ще до завершення перемовин пікетувальників із головою облдержадміністрації, начальник управління НБУ в області Віталій Брик повідомив, що заявку на отримання валюти у розмірі 140 тисяч євро Національний банк України вже задовольнив. А згодом стало відомо, що гроші вже надійшли на рахунок підприємства.

Проте, як виявилося, негаразди Льонокомбінату з вичерпанням цього конфлікту не закінчилися.

– У перспективі – нова проблема, – каже Віталій Бережнюк.– Тепер підприємство може мати чергове непорозуміння з митниками. За попередньою інформацією, Рівненська митниця вважає, що обладнання, яке сьогодні після страйку Льонокомбінату і надходження валюти на рахунок підприємства, вирушило зі Швейцарії, – це не система кондиціювання для трикотажного цеху, як вказано у контракті, а чомусь... холодильне обладнання (яке зазвичай використовують у харчовій, а не легкій промисловості). Тому, ймовірно, із дня на день льонокомбінатівцям доведеться знову замість робочих місць вирушати на Рівненську митницю.

Зрештою, згуртованості у відстоюванні справедливості трудовому колективу Рівненського льонокомбінату не позичати. Тож, сподіваємось, він здолає всі перепони, відстоюючи своє право на працю.

"Шановний пане Президенте!

Звертаюся до Вас за захистом економічних інтересів нашої держави, які напряму залежать від діяльності підприємств реального сектору економіки і прошу перевірити політику Національного банку України у сфері валютного регулювання та контролю. Зокрема, принципи, якими керуються у Нацбанку, приймаючи рішення про надання чи не надання виробничим підприємствам дозволу на купівлю валюти для придбання обладнання чи сировини.

Вважаю, що така політика Національного банку України ставить під загрозу економічну безпеку держави, а відтак – фактичну незалежність України.

Шановний пане Президенте, прошу Вас взяти під контроль політику Національного банку України у сфері валютного регулювання та контролю і захистити інтереси національного товаровиробника, який є головною рушійною силою економіки держави.

З повагою Олег Червонюк"

Пряма мова

Голова облдержадміністрації Віталій Чугунніков:

– Для нас важливо, щоб ми спільно з громадою області вирішували проблеми. Адже саме це і є першочерговим завданням влади – допомагати людям, сприяти розвитку області. Це я і намагаюся зробити. Перерахунок коштів для Льонокомбінату став нашою спільною невеличкою перемогою. І я переконаний, що цей випадок має стати гарним прикладом співпраці влади та громади на місцях.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
12 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?