Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Травень 2013
 

Над могилою визволителя позбиткувалися вандали | Газета 7 Днів

Над могилою визволителя позбиткувалися вандали

09.05.2013 00:00
Переглядів:240

Дочка наводить лад на понівеченому похованні батька і ніяк не може збагнути: які мотиви мали вандали, котрі відірвали зірочку з надгробка і порозкидали вінки.

Напередодні річниці Перемоги, наче навмисне, на глум невідомі зловмисники познущалися над могилою одного з переможців. Вони вчинили погром на свіжому ще похованні Арслангалі Галіна, бойового офіцера-артилериста, який зі своєю батареєю брав участь у визволенні Рівного від фашистів у складі 13-ї армії генерала Пухова.

З цього приводу напередодні свята Перемоги до редакції зателефонувала його дочка Ольга Арсланівна. Жінка була мало не в розпачі через ту шкоду, яку  невідомі вандали наробили  на могилі її батька на кладовищі «Новому».

– Ми поставили на могилці просту металеву тумбу з маленькою зірочкою. Так батько заповів: щоб його поховали так, як ховали його загиблих однополчан під час Великої Вітчизняної війни, – розповіла Ольга Арсланівна. А коли ми прийшли родиною до батька на цвинтар на сороковини, то побачили, що з пам’ятника позбиткувалися вандали. Зірочку відірвали, і пам’ятник нахилився через те, що її віддирали. Нашу образу можете лише уявити: батько всю війну про­йшов, щоб молодь, нащадки жили як люди, а не рабами в резерваціях, здоров’я втратив в окопах, із життям міг розпрощатися будь-якої миті, і в бою, і між боями. Він розповідав, що колись у казанок, що стояв між ним і бойовим побратимом (вони всю війну кашу їли з одного казанка), влучила куля. Десять сантиметрів хоч у який бік, і поховали б одного. А тепер от така данина. Сподіваюсь, то вчинили не подумавши, не знаючи, що коять і чия то насправді могила, – щиро сподівається донька героя.

…Оті зірки, що на солдатських могилах, вони не з неба. Кожна – з пілотки солдата, убитого в найтяжчій війні, яку змогло таки винести людство. Та зірка була точнісінько посередині лоба. Потрапить у приціл – і все…

Великдень, поминальну неділю і День Перемоги свіжа могила артилериста стоїть без зірки. Можна було би замовити нову, але у вихідні не працює жодна слюсарна майстерня. Та й чи треба метушитися: в ці дні по всій країні тепляться, як символи солдатської звитяги, мільйони зірок-свічок, зірок-лампадок, злітають мільйони зірок-ракет салютів. А подивитися далі вгору – то там нелічена кількість зірок на криптах небесних склепінь. Серед них десь і зірка артилериста Галіна – яскрава, чиста й недосяжна.

Сергій СНІСАРЕНКО

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
14 + 0 =
More information?